Autor Wątek: Orea V3  (Przeczytany 7662 razy)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Maj 2023, 08:13:06 »
Przymierzam sie do zamówienia, nie chce kłopotać kolegi, ale podpytam.
 Jak bedzie sie wybieral do kraju to pewnie kupi.
Najwyżej odstąpię połowę.

Gdyby się dało to będę wdzięczny :)

Gdyby drukować to może też grupowo, może dało by się tym sposobem nieco zbić cenę.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Maj 2023, 08:16:04 »
Ok, jak coś to mowimy o zwyklych plaszczakach ( filtry) czy tych Sibarista (185)?
Pytam, gdyż różnica w cenie jest spoooora  :doh:

Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Maj 2023, 08:33:35 »
ano wiem że to można se wydrukować, ale nie mam z tym doświadczeń, więc wolałem wpierw zapytać :)

swoją drogą zauważyliście, że są 2 wersje, low i no-bypass, czyli z żeberkami i gładka:
https://www.thingiverse.com/thing:5097290
https://www.thingiverse.com/thing:5196976

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Maj 2023, 08:54:19 »
Ok, jak coś to mowimy o zwyklych plaszczakach ( filtry) czy tych Sibarista (185)?
Pytam, gdyż różnica w cenie jest spoooora 

Zwykłe, zwykłe ;)

Sibarist spróbowałem raz w V60 i wystarczy, nie polubimy się ;)

Co do negocjatora to ten "oryginalny" jest żebrowany i taki bym pewnie wolał.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Maj 2023, 09:06:51 »
no właśnie na sklepie jest zdjęcie żebrowanego ale link do thingiverse do gładkiego i bądź tu mądry :) chodź nie sądzę, żeby w działaniu robiły większą różnicę, przecież i tak wkręcamy go, więc raczej się te żeberka nie odgniotą

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Maj 2023, 09:12:47 »
Dokładnie, też jestem zdania, że gładki czy żebrowany to działanie będzie takie samo.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Maj 2023, 09:25:22 »
Zamysł pewnie był taki że lekko przekrecając negocjatora lepiej sie "kształtuje" / poddaje / układa filtr z papieru używając tego z żeberkami, stawia lekki opór?

Edit.
Widzialem jeszcze taki myk, że trzymajac wlozonego negocjatora z filtrem w driper przelewaja go goraca woda od spodu, pewnie zeby go "przeplukac" i zeby sie fajnie przykleił filtr.
Żeberka pewnie też pomagaja w przeplywie tej wody.

Teraz pytanie z jakigo materialu wydrukujemy tego negocjatora, czy moze miec kontakt z goraca woda?!
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2023, 09:41:14 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Maj 2023, 21:17:55 »
ja bym chętnie przygarnął dripper jakbyś zamawiał i mogłoby wyjść taniej.

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Maj 2023, 21:39:56 »
Nie wiem czy nie taniej wyjdzie zamówić negocjatora po prostu ze sklepu...

Na szybko wrzuciłem na strony z wyceną online i liczą sobie 2-3x tyle co za oryginał  :sciana:

Pewnie wiele zależy tu od wybranego materiału czy jakości, ale coś mi się wydaje, że z uzyskaniem niższej ceny i tak będzie ciężko.

Offline lullaby04

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Orea V3, April Dripper, Espro Bloom, Clever Dripper, Hario Switch, V60, Origiami, AeroPress, Stagg XF, Torch Mountain, MK Dripper, Nucleus Paragon, Melodrip
  • Młynek: Comandante C40 MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Maj 2023, 22:39:25 »
a znacie jakieś łatwo w Polsce dostępne źródło dla negocjatora do filtrów? ps. podoba mi się ta nazwa :)

Są w Czechach w Kofio i w jokesasidecoffee, z wysyłką wychodzi niestety jakieś 30 euro, ale idzie to z Uni, więc chociaż poczta nie dorobi sobie jakiegoś nienormalnie wysokiego podatku

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Maj 2023, 10:46:31 »
A czy ma ktoś z Was porównanie z Timemore B75? Wygląda bardzo podobnie a cena samego drippera i filtrów sporo niższa  :mhh:

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Maj 2023, 15:15:09 »
ja bym chętnie przygarnął dripper jakbyś zamawiał i mogłoby wyjść taniej.
Na stronie Orea został tylko mały(155) czarny do kupienia. Praktycznie wszystko - oprócz właśnie tego negocjatora i filtrów do niego - jest wyprzedane.
Na pewno szybciej (i taniej) będzie zamówić chiński odpowiednik :) z linku który podał stronę wcześniej Heniutek.
Skuszony waszymi opiniami o tym driperku, ja sobie właśnie zamówiłem. Jak dojdzie, to mogę napisać czy to się do czegokolwiek nadaje, choć nie będę miał porównania z oryginałem.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2023, 15:25:22 wysłana przez popcorn »
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline lullaby04

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Orea V3, April Dripper, Espro Bloom, Clever Dripper, Hario Switch, V60, Origiami, AeroPress, Stagg XF, Torch Mountain, MK Dripper, Nucleus Paragon, Melodrip
  • Młynek: Comandante C40 MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Maj 2023, 15:21:47 »
Dodam jeszcze, że ostatnio rzuciła mi się na instagramie próba używania filtrów Wave jako blokujących bypass. Działa to w bardzo prosty sposób, wystarczy złożyć każde kolejne dwa wałki filtra kalita na płasko, włożyć takie origiami do drippera, zalać delikatnie dno, żeby przykleić dripper i pozbawić dołu bąbelków powietrza a następnie zalać całość i wygładzić rogi. Flow rate bardzo podobny do oryginalnych filtrów, może minimalnie szybszy, w smaku podobnie wysoki balans, ale minimalnie mniej słodyczy.

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1139
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Maj 2023, 16:51:13 »
ja bym chętnie przygarnął dripper jakbyś zamawiał i mogłoby wyjść taniej.
Na stronie Orea został tylko mały(155) czarny do kupienia. Praktycznie wszystko - oprócz właśnie tego negocjatora i filtrów do niego - jest wyprzedane.
Na pewno szybciej (i taniej) będzie zamówić chiński odpowiednik :) z linku który podał stronę wcześniej Heniutek.
Skuszony waszymi opiniami o tym driperku, ja sobie właśnie zamówiłem. Jak dojdzie, to mogę napisać czy to się do czegokolwiek nadaje, choć nie będę miał porównania z oryginałem.


Zaznaczyłem info o powiadomieniach od Orea i dwukrotnie jak przyszedl mail, właściwie przez 2-3 dni były dostępne, także jak komuś zależy to myślę że bez wariactwa idzie trafić.


Edit.oczywiście chodzi o dostępność, może były dostępne dłużej , jak zamówiłem to już później nie sprawdzałem ;)
Fakt faktem przez chwilę było na nie spore parcie, pewnie po róznych zawodach/mistrzostwach, gdzie były używane.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj 2023, 17:00:24 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline kacperb Mężczyzna

  • Wiadomości: 183
  • Ekspres: V60, Kalita Wave, Orea V3, Europiccola
  • Młynek: Kinu, DF64
Odp: Orea V3
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Maj 2023, 16:55:02 »
A czy ma ktoś z Was porównanie z Timemore B75? Wygląda bardzo podobnie a cena samego drippera i filtrów sporo niższa  :mhh:
na szybko sprawdziłem, że filtry z Kality 185 pasują (odrobinę wystają) i zamówiłem na próbę - jak przyjdzie to dam znać jak wypada porówannie, bo swojego orea wyniosłem do palarni i teraz męczę się w domu na V60 z jakimiś powolnymi filtrami cafeca.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi