Autor Wątek: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08  (Przeczytany 6824 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Sierpień 2022, 10:43:11 »
Również dziękuję za miłe spotkanie i możliwość osobistego poznania kolejnych Forumowiczów. RanGo - także jako gospodarz jesteś niezrównany ! :brawa:
Poniżej trzy zdjęcia z kącika espresso.

https://images89.fotosik.pl/616/6d1d13264cc02da4.jpg
Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08


https://images89.fotosik.pl/616/a2622e9c95248b27.jpg
Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08


https://images90.fotosik.pl/615/4e14c23e7f5f3c07.jpg
Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08


Niestety nie mogłem być do końca. Urwałem się ok. 14,00.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline agazur

  • Wiadomości: 14
Odp: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Sierpień 2022, 15:34:06 »
Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie.  :kwiat:
Wiele informacji od fachowców i kawowych pasjonatów. Mnóstwo cennych wskazówek i inspiracji.
RanGo gospodarz wspaniały (ciasto proszę o przepis  :-* ), Janusz kopalnia wiedzy i wszyscy jesteście wspaniali.
Jesteście wspaniali i mam nadzieję, że duuuużoooo się od Was nauczę [emoji38]

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Sierpień 2022, 22:16:20 »
Wrzucam wyniki naszej zabawy, która miała pokazać jak różnie możemy odczuwać i opisywać tę samą kawę. Kawy były próbowane w ciemno, wszyscy pili te same trzy kawy zaparzane w Chemexie. Nie było to jakieś super naukowe ani wyrafinowane. Po prostu przyszedł mi tai pomysł do głowy i napisałem szybko listę pytań.  Reszta to zasługa uczestników i organizatora.

Jeśli zauważycie różnice w podpisach kart uczestników, to tak przy różnych kawach uczestniczyły czasem różne osoby, bo nie każdy każdą kawę opisywał w ankiecie. Mam nadzieję, że przyjemnie spędziliście czas. Mi było bardzo miło, że sporo osób uczestniczyło, bo miałem pewne wątpliwości czy kogoś to zainteresuje. Jak widzicie jeszcze jest miejsce, które będzie wypełnione. Na razie wrzucam w wersji podstawowej.

Gratuluję ekipie Euro Cafe za jak zwykle świetną organizację i gościnę. Świetnie było spotkać wszystkich miłośników czarnego eliksiru.

Zaraz wrzucę też zdjęcia, które przy okazji się napstrykały.



« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2022, 22:19:21 wysłana przez krystians »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Sierpień 2022, 22:19:10 »
Większe napisy byłyby wskazane i jakieś objaśnienie.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Sierpień 2022, 22:21:23 »
Dzięki za uwagi. Postaram się poprawić w finalnej wersji, ale obrazek jest dość spory, więc może uda się doczytać przy wyświetleniu pełnego rozmiaru.

Co chciałbyś @Antonio żeby objaśnić?

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Sierpień 2022, 22:38:15 »
Te słupki co oznaczają? Na moim laptopie nic prawie nie widzę. To pewnie serie danych, zebranych z formularzy?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Sierpień 2022, 22:48:32 »
Jeśli wyświetlasz w przeglądarce, to po kliknięciu na zdjęcie u góry powinny być ikonki, na lewo od 'X" jest prostokąt ze strzałką na godzinę drugą wyświetlający pełny rozmiar.
Słupki, to są poziomy oceny danego aspektu kawy. Im grubsza część słupka w danym kolorze tym wyższy poziom oceny w ankiecie.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Sierpień 2022, 22:58:51 »
Dzięki -- mogę poczytać. Trochę danych jest, więc możesz się zabawić :). Te słupki nie są za bardzo stosowne do porównań serii danych. Lepiej wyglądałyby chyba zwykłe liniowe wykresy -- bardziej widoczne byłyby w takiej formie różnice w ocenach i zakresy ocen. Na osi x poszczególne deskryptory, na osi y wartości ocen. Niektóre deskryptory wydają się dyskusyjne. Sam nie wiedziałbym jak się do nich odnieść kompetentnie i rzetelnie -- zrobiłeś jakieś wprowadzenie? Np. "posmak" jest subiektywnym wrażeniem, ciężko mówić tu o jakości i intensywności. "Gęstość" to pojęcie fizyczne -- ludzkim dotykiem bardziej określimy "body"; sam nie wiem jak to po polsku? Aromaty i kolory, jasność aromatu -- ciekawe ale chyba zbyt niejednoznaczne. Myślę, że aromaty trzeba po imieniu nazywać. Cóż to jest niebieski aromat?

Tak czy owak -- fajne przedsięwzięcie :).
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2022, 23:11:09 wysłana przez Antonio »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Spotkanie forumowe Łódź - Pożegnanie lata 27.08
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Sierpień 2022, 23:46:55 »
Tak porównawczo, wydawało mi się, że te słupki są ok, bo pokazują od razu dwie wartości. Zwykłe wykresy, w moim odczuciu, znacznie powiększyłyby obszarowo tę samą treść, więc trudniej byłoby to porównać, między ankietowanymi. Jednak może tak jak teraz jest nieczytelnie. Pokombinuję, na pewno da się to zrobić lepiej . Zobaczę co uda mi się wypluć z tych danych.

Tak, było wprowadzenie, starałem się wytłumaczyć co i jak, a czy mi wyszło nie wiem? Nikt się nie skarżył ani nie zadawał pytań, więc trudno ocenić czy mnie zrozumieli czy nie ? :)
Ta jasność, to było takie odczycie ogółu kawy czy zmierza w stronę światła jak jakaś jaskrawa, lekka Gesha czy może w stronę mroku jak jakiś ciężki, taniczny natural.

Niebieski, a wiesz dałem ludziom do wyboru i sami zakreślali swoje skojarzenia kolorystyczne. Co komuś się kojarzy z niebieskim, to chyba jest bardzo indywidualne, może owoce leśne albo smerfowe żelki? Każdy z nas ma inne doświadczenia. Więc możemy różnie coś odczytywać. Zielony, może być agrest, jabłko, kiwi ale też bób, świerszcz, szpinak :)

A tu obiecany link do zdjęć:
https://photos.app.goo.gl/68rRnWsmdBvhvVdw9
« Ostatnia zmiana: 29 Sierpień 2022, 00:57:54 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi