Autor Wątek: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji  (Przeczytany 8527 razy)

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Kwiecień 2022, 23:01:09 »
I wiosłem też tego nie skręcisz do np 2 bar?

Zalecają trzymać wiosło na maxa przy low-flow.
Oczywiście jak się uprzesz to skręcisz, ale po co, chcesz machać wiosłem to nie używaj low-flow, bo i po co kolejna zmienna którą trzeba kontrolować (musisz sprawdzać timer żeby wiedzieć kiedy low-flow się skończy i odpowiednio zareagować żeby nie było niekontrolowanego skoku ciśnienia).
Low-flow za to można łączyć z preinfuzją automatyczną i wtedy wyjdzie Ci 2bary bez dotykania wiosła.

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Kwiecień 2022, 23:31:06 »
Ekspres fajny. Sam poważnie brałem zakup. Najbardziej mi się podoba wyświetlacz. Kiedyś nawet śniło mi się, że miałem taki w Biance  Podobają mi się też dżojstik do pary i wrzątku. Tych dżojstików i ekranika trochę zazdroszczę.

Dżojstiki są rewelacyjne, bardzo mi się podoba takie rozwiązanie, dużo bardziej niż pokrętła. Chętnie bym przytulił :)
Natomiast dla odmiany ekranik zupełnie mi się nie podoba, zupełnie nie pasuje mi to w klasycznym E61, zawsze mi się to kojarzyło z analogowymi manometrami. Nawet szukałem modelu ze schowanym PID pod tacką, ale to nieczęste rozwiązanie i mały wybór. Matrixa odrzuciłem od razu bo kolorowe panele ledowe to nie moja bajka, a DUO właśnie przez ten ekran dotykowy. A Ty koniec końców z jakiego powodu?

skansen

  • Gość
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Kwiecień 2022, 20:26:20 »
Ekspres fajny. Sam poważnie brałem zakup. Najbardziej mi się podoba wyświetlacz. Kiedyś nawet śniło mi się, że miałem taki w Biance  Podobają mi się też dżojstik do pary i wrzątku. Tych dżojstików i ekranika trochę zazdroszczę.
(...) A Ty koniec końców z jakiego powodu?
W Bezerrze podobaŁ mi się wyświetlacz. Sporo na jego temat czytałem. Nie zniechęciły mnie opinie o usterkach wyświetlacza w nowych maszynach. Nie zniechęciły mnie również opinie o usterkach w maszynach tuż po gwarancji. Trochę odstraszył mnie koszt jego wymiany wynoszący 400 euro za samą część. Sterownik PID do konkurencyjnych ekspresów to koszt około 4 razy mniejszy. Wyświetlacz, w przeciwieństwie do "fizycznego" manometru nie pokazuje ciśnienia jak maszyna jest wyłączona.  Koniec końców wyświetlacz podobał mi się już znacznie mniej niż na początku.

Kolejne wątpliwości miałem w kwestii pojemności bojlerów. Ten model ma najmniejsze bojlery wśród chyba wszystkich maszyn z E61. Największe wątpliwości mam w zakresie bojlera kawowego i jego stabilności temperaturowej. Są owszem na rynku mniejsze, stabilne bojlery ale są one bezpośrednio nad grupą. Tutaj mamy bojler zestawiony z grupą E61 i brak jakichkolwiek pomiarów dotyczących stabilności temperaturowej.

Ekspres planowałem od razu podłączyć do wody. Bezerra ma olbrzymi zbiornik. Jeśli jednak nie zamierzamy z niego korzystać to przestrzeń ta jest niewykorzystana, wielki kloc zajmuje niepotrzebnie miejsce na blacie.

No i koniec końców profilowanie. Niektórzy sprzedawcy namawiają na dołożenie zestawu do profilowania z ECM/Profiteca. Ale nie wiadomo, jak wpłynie to na podzespoły ekspresu. Ekspresy z fabrycznym profilowaniem mają np. wzmocnioną pompę. Ewentualną usterkę byłbym jakoś w stanie przeżyć, ale dużo gorzej wygląda kwestia zalania mieszkania lub odpukać oparzenia w wyniku awarii ekspresu z takim zestawem. Ubezpieczyciel mógłby piętrzyć trudności związane z odszkodowaniem. A skoro są gotowe rozwiązania to po co "montować gaz do Opla"?

Parafrazując klasyka: plusy tego ekspresu nie przesłoniły mi minusów...

Offline kabzior

  • Wiadomości: 831
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Kwiecień 2022, 20:56:19 »
No i koniec końców profilowanie.

Ja jak szukałem ekspresu to nie wiedziałem czy chcę profilowanie, za mało je znałem. Teraz zdecydowanie nie żałuję że wziąłem, ale to nie ten wątek.
Gdybym od początku zakładał, że ekspres ma mieć profilowanie to zdecydowanie szukałbym czegoś, co już ma to fabrycznie. Abstrahując nawet od tego o czym wspominasz (ewentualny wpływ na podzespoły), to dokupiony zestaw z ECM/Priofiteca kompletnie nie pasuje do Bezzery - gdzie tu czarny plastik. Najbliżej chyba jest zestaw z Bianki, ale to nadal nie to. Można pewnie pobawić się w zamawianie pasującej gałki/wajchy, ale to winduje i tak duże już koszty takiego dodatku. No i nie rozwiązuje ostatniego problemu wizualnego - manometry ekspresu są cyfrowe na ekranie, a manometr grupy analogowy. Pewnie dla wielu osób nie byłoby to problemem, ale jak już wydaję ~10k to chciałbym żeby wszystko spójnie współgrało z moim poczuciem estetyki, a nie żebym codziennie oglądał "składaka" :)

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Kwiecień 2022, 21:24:43 »
Rezonuje Ci kratka w tacce odciekowej ?
Pochwal się proszę gdzie kupowałeś prysznic i sitka.

Sam zastanawiam się i z chęcią poznam Twoje zdanie - czy nie wolałbyś wersji DE programowalnej?

Nie przepadam za dotykowymi ekranami i mam wrażenie, że wciskają je troche na siłę. Początkowo bardzo mi się to
w tym ekspresie nie podobało, ale trzeba przyznać sterowanie w tym modelu daje radę choć dotyk nie zawsze działa jak chcemy.

Szukając ekspresu wybrałem dźwigienki zamiast pokręteł.
Drewniane wykończenie choć ładne kiepsko współgra z kuchenną wilgocią.
Za krótko mam sprzęt, aby to drewno zniszczyć, ale o plastik bym się nie bał ;)


Generalnie jestem zadowolony i podobnie jak Ty tęsknym okiem zerkam na dźwignię.

Uwaga opinia subiektywna!!!

Specjalistą nie jestem, używam kaw jakie mam pod ręką (darmowa włoszczyzna, więc nie wybrzydzam),
ale wydaje mi się że na europiccoli wyciągałem z kawy więcej, choć pijamy TYLKO kawy mleczne.

Ja się podepnę i powiem, ze też wybrałbym drugi raz to samo choć mam nie MATRIX tylko DUO MN (czyli różnica z grubsza na braku podświetlanych boczków).
U mnie kratka w tacce ociekowej czasem drży ale jak się lekko przestawi to się uspokaja.
Ja osobiście DE bym nie chciał - masz zaprogramowany szot i już a jak masz ciut inna ekstrakcję bo inaczej ustawiłeś dozę, przemiał czy cokolwiek to ręczną wajchą jednak możesz się dostosować parę sekund w tę czy w tamtą ekstrakcji.

U mnie ten ekran dotykowy ma taką ciekawą cechę, ze jak się maszyna przełączy w tryb stand by (bez znaczenia czy czasowo czy ręcznie) to po wybudzeniu pokazuje temperatury obydwu bojlerów takie jak były przez wejściem w tryb stand by i jedyną opcją jaką znalazłem żeby zaczęły pokazywać rzeczywiste wartości jest manualne ponowne wejście w tryb stand by i wybudzenie.
Też tak macie czy to u mnie jakaś usterka software'owa?

I też mam wymienione sitko prysznica na IMS z uszczelką też ciut grubsza (9.5 chyba) oraz sitka w kolbie od IMS z serii campetitiuon line
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline akrool

  • Wiadomości: 164
  • Ekspres: Bezzerà DUO TOP MN
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Kwiecień 2022, 21:27:29 »
Ekspres fajny. Sam poważnie brałem zakup. Najbardziej mi się podoba wyświetlacz. Kiedyś nawet śniło mi się, że miałem taki w Biance  Podobają mi się też dżojstik do pary i wrzątku. Tych dżojstików i ekranika trochę zazdroszczę.

Dżojstiki są rewelacyjne, bardzo mi się podoba takie rozwiązanie, dużo bardziej niż pokrętła. Chętnie bym przytulił :)
Natomiast dla odmiany ekranik zupełnie mi się nie podoba, zupełnie nie pasuje mi to w klasycznym E61, zawsze mi się to kojarzyło z analogowymi manometrami. Nawet szukałem modelu ze schowanym PID pod tacką, ale to nieczęste rozwiązanie i mały wybór. Matrixa odrzuciłem od razu bo kolorowe panele ledowe to nie moja bajka, a DUO właśnie przez ten ekran dotykowy. A Ty koniec końców z jakiego powodu?

Wydaje mi się, ze Quick Mill ma ekranik PID pod tacką
"Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów" - Isaac Newton

Offline vondock

  • Wiadomości: 68
  • Ekspres: NS musica, Drip, AP
  • Młynek: Niche zero
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Kwiecień 2022, 07:30:36 »
Rozważam instalację profilowania od ECM
Gdzieś czytałem, czy słyszałam oglądając filmik, że jest jakiś problem natury technicznej. W razie czego upewnij się, żeby być na 100% zadowolonym.


Tak oczywiście, muszę być pewny w 100%  zanim się zdecyduję. Nie śpieszę się. Po głowie chodzi mi bardziej ekspres dźwigniowy niż instalacja profilowania.

U mnie działa bez problemu.
Tak Przy okazji po paru backflush woda i 2x backflush z cafiza, dźwignią chodzi zauważalnie gorzej.
Wyczytałem że molycote 111,czy może polecacie coś lepszego?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5291
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Kwiecień 2022, 08:12:56 »
111,czy może polecacie coś lepszego?
Ja zauważyłem, że po Cafizie jak zrobię procedurę odkamieniania, to wajcha znowu lekko chodzi, tyleże odtłuszczam rzadko, a codziennie backflushem samą wodą.
》tertium non datur《

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Kwiecień 2022, 13:38:10 »
Wymieniłem oryginalny prysznic na E&B Lab by IMS z powłoką kwarcową. Inna jakość.

Doniesienia z netu mówią, że po kontakcie z chemią do backflusha prysznice IMS z powłoką NT tracą ją bardzo szybko. Potwierdzisz lub zaprzeczysz? To kolejny upgrade, z kaprysu, który planuję zastosować u siebie.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Kwiecień 2022, 14:05:03 »
Wymieniłem oryginalny prysznic na E&B Lab by IMS z powłoką kwarcową. Inna jakość.

Doniesienia z netu mówią, że po kontakcie z chemią do backflusha prysznice IMS z powłoką NT tracą ją bardzo szybko. Potwierdzisz lub zaprzeczysz? To kolejny upgrade, z kaprysu, który planuję zastosować u siebie.

Nie stosuję chemii częściej niż raz na 1-2 miesiące, to nie kawiarnia.
Póki co nie zauważyłem zmiany w jakości. Nie zmienia to faktu, że mam zamiar raz w roku prysznic wraz z uszczelką wymienić no nowe.
Będziesz mile zaskoczony po zmianie.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Kwiecień 2022, 14:18:33 »
Również nie przesadzam z chemią, za to po prostu raz na tydzień ściągam prysznic, co w E61 jest tak cudownie szybkie, i myję go pod zwykłą wodą z płynem do naczyń.
Dziękuję za info. Prysznic przyjdzie mi pewnie w przyszłym tygodniu, bo coffee-lovers nie używa szybkich przelewów.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Kwiecień 2022, 14:46:58 »

U mnie ten ekran dotykowy ma taką ciekawą cechę, ze jak się maszyna przełączy w tryb stand by (bez znaczenia czy czasowo czy ręcznie) to po wybudzeniu pokazuje temperatury obydwu bojlerów takie jak były przez wejściem w tryb stand by i jedyną opcją jaką znalazłem żeby zaczęły pokazywać rzeczywiste wartości jest manualne ponowne wejście w tryb stand by i wybudzenie.
Też tak macie czy to u mnie jakaś usterka software'owa?

Potwierdzam jak napisałeś to zauważyłem  :D
ja bardziej zerkam na kolor paska pod temp ;)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Kwiecień 2022, 14:50:09 »

U mnie ten ekran dotykowy ma taką ciekawą cechę, ze jak się maszyna przełączy w tryb stand by (bez znaczenia czy czasowo czy ręcznie) to po wybudzeniu pokazuje temperatury obydwu bojlerów takie jak były przez wejściem w tryb stand by i jedyną opcją jaką znalazłem żeby zaczęły pokazywać rzeczywiste wartości jest manualne ponowne wejście w tryb stand by i wybudzenie.
Też tak macie czy to u mnie jakaś usterka software'owa?

Potwierdzam jak napisałeś to zauważyłem  :D
ja bardziej zerkam na kolor paska pod temp ;)

Ten pasek od temperatury to świetna sprawa.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1112
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2022, 14:17:16 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: Bezzera Matrix Top MN 1,5 roku eksploatacji
« Odpowiedź #29 dnia: 04 Czerwiec 2022, 09:46:30 »
Ktoś już może odkamieniał?
Widzę, że boiler serwisowy - herbaciany "zmniejszył pojemność".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi