Autor Wątek: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...  (Przeczytany 22590 razy)

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Styczeń 2022, 07:34:11 »
Skąd taka nazwa na Abartha 500?


Bo Abarth dla mnie nadał to ten samochód:

IMG_6309.jpg

Jeśli naked, to tylko ducati monster,

Ducati daje super odczucia w trakcie jazdy a nawet na łuzie jak zacznie klekotać suche sprzęgło. O serwisie też należy myśleć bo oprócz oleju co dwa lata np. pasek wymienić należy. A reszta jest niezawodna podobnie jak u japońców.

LechNieWalesa

  • Gość
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Styczeń 2022, 08:12:02 »
Ja akurat jeżdżę Renault Modusem. Mało autko idealne na krótkie wyjazdy poza miasto, jak i jazdę w mieście.

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Styczeń 2022, 09:33:13 »
Polecam Mazdę 6, ale z silnikiem 2,5l. Jeden z ostatnich nieuturbionych. Wygodny, świetnie się prowadzi i ekonomiczny - 7,6l.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Styczeń 2022, 10:39:37 »
Z takich 7 osobowych używanych co byście wybrali (~ 30 000PLN )
1. VW Touran
2. VW Sharan
3. Seat Alhambra
4. Volvo XC90
... ?
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2022, 10:42:29 wysłana przez tom517 »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Styczeń 2022, 10:50:01 »
Z takich 7 osobowych używanych co byście wybrali (~ 30 000PLN )
1. VW Touran
2. VW Sharan
3. Seat Alhambra
4. Volvo XC90
... ?
Coś japońskiego.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #50 dnia: 31 Styczeń 2022, 11:25:22 »
potwierdzam alergię na niemieckie ;)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Styczeń 2022, 11:42:35 »
Dwa tygodnie męczyłem się z zastępczą Toyata Avensis, zawsze wydawało mi się że to dobre i wygodne auta, a tym czasem jedzie to z urokiem i gracją furmanki, koszmarnie smutne i plastikowe w środku, prowadzenie nieprecyzyjne i niepewne, prymitywne sterowanie wszystkimi nastawami, dla mnie masakra, niewygodne, jedno z najgorszych aut jakie prowadziłem. 

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #52 dnia: 31 Styczeń 2022, 12:00:10 »
Japońce skończyły się w 2010 roku, szczególnie jeśli mówimy o funkcjonalności, ale kolega szuka używanych, to może coś znajdzie.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #53 dnia: 31 Styczeń 2022, 12:31:42 »
Korzystam z Aurisa i zostanie ale potrzebne będzie też coś większego od czasu do czasu i szukałem w Toyocie, ale tylko Verso,  z tyłu jednak mało jest miejsca dla tych 2 osób. Chociaż z samochodami tak zazwyczaj mam, że się kupuje co innego niż się szuka :)

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #54 dnia: 31 Styczeń 2022, 13:29:30 »
Moją Corollą jeździłem przez 22 lata ('98), zrobiłem na niej prawie 450 tyś. km. Musiałem ją niestety zezłomować bo butem przetarłem dziurę w podłodze tudzież rdza zżerała inne miejsca. I to była jej największa wada. Być może przyczyną była nieoryginalna blacha w kilku miejscach (mialem nią 3 wypadki w tym pierwszy prawie całkowicie pozbawil ją przodu) ale silnik chociaż niezbyt mocny był nie do zajechania. To było naprawdę genialne auto, niezawodne, nie do zdarcia.
Dzisiaj jeżdżę Aurisem z 2006 r. i w ciągu 2.5 lat już kilka razy odwiedzałem mechanika. Auto jest OK ale o trwałości poprzedniczki można sobie tylko pomarzyć ...

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Styczeń 2022, 13:55:13 »
 
Balbina ;-)


Škoda 1000MB czyli 1000 błędów, tak mówiło się w latach 70”  [emoji38]
Była taka w rodzinie a po niej następne dwie nowsze  8)
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #56 dnia: 31 Styczeń 2022, 14:14:24 »
Odnośnie Balbiny,w Łodzi nie zapowiada się że będą robić jakieś restrykcje odnośnie wjazdu samochodem do miasta ( eksperyment krakowski chyba nie sprawdził się bo miasto i tak zatłoczone a poziom nieczystości nie zmniejszył się ) ale brak dobrych hamulców nawet przy ograniczeniu prędkości  do 30km/h w centrum miasta nie wpłynie pozytywnie na przyjemność jazdy takim samochodem. Czy jest zarejestrowana jako samochód historyczny bo na białych tablicach nadal?

Ciekawe jak się historia motoryzacji potoczy i czy przy braku paliwa zaczną przerabiać samochody spalinowe na elektryczne czy wszystko co obecnie jeździ pójdzie na złom.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #57 dnia: 31 Styczeń 2022, 14:20:20 »
Škoda 1000MB czyli 1000 błędów, tak mówiło się w latach 70” 
Oj tam oj tam ;-) MB bo Mlada Boleslav ;-)  A to przecież miasto gdzie połowa populacji pracuje w zakładach Skody, odliczając dzieci i emerytów właściwie wszyscy mieszkańcy tam pracują ;-) Co ciekawe można się tam wybrać na wycieczkę zarówno do muzeum Skody jak i na produkcję, na teren zakładu wjeżdża się swoim samochodem w grupie 2-3 aut. Każdy ma słuchawki i możliwość komunikacji z przewodnikiem który jest w jednym z samochodów, zwiedza się wybrane miejsca cyklu produkcji, nie trzeba mieć Skody i można jeżeli ktoś nie widział zobaczyć jak wygląda linia produkcyjna, zmianowość, montaż czy kontrola jakości, logistyka itd. To co dla wszystkich jest największym zaskoczeniem to fakt, że na jednej taśmie montażowej są obok siebie różne modele i marki samochodów. Np Skoda Octavia, Seat Leon, Fabia, śpiewające roboty logistyczne dowożą części we właściwe miejsce i o właściwym czasie. To nie te czasy kiedy w poniedziałek robiono czerwone maluchy ;-)  Zwiedzanie produkcji warto rezerwować wcześniej przez internet, polecam nie tylko dla tych którzy lubią Skody.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #58 dnia: 31 Styczeń 2022, 14:25:40 »
Odnośnie Balbiny,w Łodzi nie zapowiada się że będą robić jakieś restrykcje odnośnie wjazdu samochodem do miasta ( eksperyment krakowski chyba nie sprawdził się bo miasto i tak zatłoczone a poziom nieczystości nie zmniejszył się ) ale brak dobrych hamulców nawet przy ograniczeniu prędkości  do 30km/h w centrum miasta nie wpłynie pozytywnie na przyjemność jazdy takim samochodem. Czy jest zarejestrowana jako samochód historyc

Nie robiłem całej procedury wpisania do katalogu przedmiotów historycznych, może trzeba będzie sie na to zdecydować, owszem zółte tablice podnoszą wartość i dają badanie techniczne bezterminowe, obecnie sam wiek tego samochodu pozwala na okresowe wykupienie OC. Mieszkam pod Łodzią więc niech robią te strefy jak chcą a po kawę jakoś dotrę inaczej w razie czego ;-) Jest cały czas jedno małe ale, jesienią złożyliśmy silnik i teraz będzie docierany na zimno, mam nadzieję że na wiosnę lub latem przyjade zawstydzić brzmieniem i intensywnością wydechu małego Abartha ;-)  Ba nawet piec do palenia kawy tak nie dymi ;-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Czym jeździcie? Pogadajmy o motoryzacji...
« Odpowiedź #59 dnia: 31 Styczeń 2022, 14:34:35 »
Niektóre branże jeździły na przepalonym oleju rzepakowym, ale to chyba tylko stare silniki bez dpf.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi