Autor Wątek: golenie - tym razem maszynki elektryczne  (Przeczytany 4872 razy)

12p

  • Gość
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Luty 2023, 22:52:37 »
Przerobilem wiele maszynek do glowy jednak zadna nie goli tak dobrze jak wahl balding clipper. Co prawda nie jest to najszybsza maszynka ale da sie nia ogolic prawie na 0

Online Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Luty 2023, 09:11:18 »
Fajna tylko na kablu.
Ja kupiłem trymer Foxa na testy, chwila nieuwagi przy podgalaniu wąsów i usta poszarpane/pocięte.
Niestety nie mam jeszcze takiej wprawy żeby samemu golić na grzebień.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

12p

  • Gość
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Luty 2023, 20:45:53 »
Z drugiej strony uzywam 3 rok codziennie i brak sladow zuzycia:) ostra jak za pierwszym razem

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 788
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Luty 2023, 03:40:29 »
Też korzystam z Panasonic ES-LV9Q.
Po Philipsach miałem ciągle podrażnienia skóry, chociaż myję maszynki raz w tygodniu, a czyszczę codziennie. Ten model Panasonica jest naprawdę niezły pod warunkiem, że golimy się codziennie. Przy dłuższym zaroście głowice ogolą szybciej, ale też nie tak gładko jak folia. Do efektu gładkości pupy niemowlaka pozostaje jedynie używanie tradycyjnych wieloostrzowych jednorazówek.





Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Luty 2023, 10:03:22 »
Ten Panasonic, to coś jak mój Braun series 9 użytkowany od 1,5 roku. Zamówiłem właśnie nowy wkład. Stary jeszcze działa, ale chcę porównać ostrość. Fajne są te bazy czyszczące, używam prawie za każdym razem. Najlepiej radzi sobie z 1-2 dniowym zarostem. Do ideału daleko i często muszę poprawić żyletką, ale nie ma jednak podrażnień. Rzadziej wracam do tradycyjnej maszynki na żyletki i mydła, ale po każdym goleniu używam after shave Myrsol, który kupuję w litrowych butelkach w hiszpańskim sklepie z akcesoriami do golenia. Płyny świetne, intensywne, dobrze działają i nie kończą się. Używam na przemian 2 butelki.

Offline nike21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: Lelit Bianca V3
  • Młynek: Ceado E37J
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Luty 2023, 13:35:07 »
Wszystko zależy od zarostu. Ja mam dość rzadki i miękki więc mój Braun series 8 sprawdza się idealnie. Wiadomo, że jak po goleniu przejedziesz dłonią po twarzy pod włos to coś czuć. Maszynka elektryczna to nie żyletka.
Ja jednak nie mogę się golić żyletką bo mam zawsze mocno podrażnioną twarz. Kiedyś pokupowałem, maszynkę, żyletki, pędzel i cały majdan od Proraso i używałem przez dłuższy czas, ale to jednak nie dla mnie. A teraz, kilka minut golenia i jest elegancko.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Luty 2023, 14:49:57 »
Żyletką, czy maszynką wieloostrzową jak nie pojedziesz pod włos, to również nie będzie gładko. A jak pojadę pod włos, to jestem podrażniony, albo pozacinany :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi