Autor Wątek: golenie - tym razem maszynki elektryczne  (Przeczytany 4921 razy)

Offline Anszy

  • Wiadomości: 170
  • Ekspres: DeLonghi, V60, FP, makinetka
  • Młynek: 1Zpresso K-plus
golenie - tym razem maszynki elektryczne
« dnia: 08 Styczeń 2022, 22:01:55 »
Chciałbym otworzyć dyskusję na temat golenia maszynkami elektrycznymi.
Przeczytałem cały wątek o goleniu ręcznymi maszynkami i brzytwami - mam to za sobą, obecnie golę się trzy głowicowym Philipsem, samo golenie trwa 1,5 min Maszynka kupiona za 200zł Źle nie jest, ale czas na podniesienie komfortu i zakup maszynki z serii 9000, czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
Chciałbym kupić model, który najdelikatniej przesuwa się po skórze twarzy.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2022, 09:04:25 »
Baun po raz kolejny.
W 1,5 min. na golenie nie wierzę.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Styczeń 2022, 09:12:51 »
A nie lepiej iść drogą Pana Jana:


+10 do Autorytetu, Mądrości i Wiarygodności

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Styczeń 2022, 11:08:14 »
Chciałbym otworzyć dyskusję na temat golenia maszynkami elektrycznymi.
Przeczytałem cały wątek o goleniu ręcznymi maszynkami i brzytwami - mam to za sobą, obecnie golę się trzy głowicowym Philipsem, samo golenie trwa 1,5 min Maszynka kupiona za 200zł Źle nie jest, ale czas na podniesienie komfortu i zakup maszynki z serii 9000, czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
Chciałbym kupić model, który najdelikatniej przesuwa się po skórze twarzy.

Cześć, na któreś tam święta dostałem jedna z tych wyższych modeli Philipsa (kilka lat temu) , do golenia na mokro i na sucho.
Jakbym nie próbował to nie mogłem dogolić się na szyji.
Jednak się uparłem i tak długo jeździłem w te i we wte, może również za mocno przyciskałem, że zrobiłem sobie praktycznie jedna wielką ranę na szyji.
Maszynka  w sumie nowa ( użyta że 3-4 razy) leży gdzieś sobie, za dużo kosztowała żeby ją wyrzucić.
A ja zapuściłem brodę 😉

Tak zakończyła się moja przygoda z 3 glowicowym philipsem.

Jak bywałem u barberów to w tych newralgicznych miejscach dogalali "foliówkami", gdy klient nie chciał brzytwą.
Osobiście chyba stawiałbym na Brauna.
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2022, 11:12:26 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Styczeń 2022, 11:49:43 »
A nie lepiej iść drogą Pana Jana:


+10 do Autorytetu, Mądrości i Wiarygodności


Kompletny brak autorytetu za "wyczyn" w samolocie pt. Naszych biją.
Dno.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2022, 11:58:53 »
@pj.w po kiego wacława do wątku o maszynkach wrzucać polityków :Bicz:
 :spam:

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Styczeń 2022, 13:25:13 »
A nie lepiej iść drogą Pana Jana:


+10 do Autorytetu, Mądrości i Wiarygodności

Żeby osiągać taki efekt trzeba raz w tygodniu udać się do barbera, co dyskwalifikuje większość Polaków (czas i koszt). Dla odmiany w Czechach wizyty nawet co drugi dzien u barbera nie są niczym dziwnym. W irl taka wizyta to koszt jakiś 20 minut pracy, ale Irlandczycy są zbyt leniwi żeby zabrać o siebie ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Styczeń 2022, 13:57:05 »
Nie bycie politycznym fanem zostawię z boku, niemniej zarost pana Jana wygląda gitowo, jak dla mnie spokojnie +10 do magii wiatru ;)

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Styczeń 2022, 14:55:57 »
Od kilku lat korzystam z golarek, zaczynałem od Brauna Series 3, następnie przeskoczyłem na najwyższą ówcześnie Series 9, aktualnie używam Panasonic ES-LV9Q. Jak dla mnie jest lepsza od Brauna, lepiej dogala okolice szyji, szczególnie przy "jabłku Adama", ale potwierdzam, że nigdy nie uzyskałem tak gładkiego efektu golenia jak przy zwykłej maszynce, raczej jest to niemożliwe. Na plus dla Panasonica są jeszcze ewentualne mniejsze podrażnienia przy długim goleniu tego samego fragmentu (przynajmniej na mojej skórze). Poza tym po przesiadce na golarkę elektryczną trzeba kilku goleń, żeby skóra się przyzwyczaiła, jak ktoś rezygnuje po pierwszym goleniu to polecam jednak więcej prób.

Warto jeszcze zwrócić uwagę, że w Braunie trzeba korzystać z ich wkładów do czyszczenia, której są relatywnie drogie i z uwagi na ich budowę ciężko jest uzupełniać płynem, natomiast w Panasonicu możemy łatwo napełniać uniwersalnym płynem dostępnym w litrowych opakowaniach.

Często producenci dają fajne rabaty lub "gwarancję zadowolenia" w okolicach świąt, tzn. można zwrócić maszynkę do 100 dni.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Styczeń 2022, 15:12:31 »
Warto jeszcze zwrócić uwagę, że w Braunie trzeba korzystać z ich wkładów do czyszczenia, której są relatywnie drogie i z uwagi na ich budowę ciężko jest uzupełniać płynem, natomiast w Panasonicu możemy łatwo napełniać uniwersalnym płynem dostępnym w litrowych opakowaniach.

Nie trzeba. Nie korzystam.
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2022, 15:14:59 wysłana przez Fux »
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline radekzaj

  • Wiadomości: 207
  • Ekspres: Bezzera Aria MN PID, Hario Switch/V60, Bialetti New Venus
  • Młynek: Niche Zero, 1Zpresso ZP6
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Styczeń 2022, 15:16:38 »
Warto jeszcze zwrócić uwagę, że w Braunie trzeba korzystać z ich wkładów do czyszczenia, której są relatywnie drogie i z uwagi na ich budowę ciężko jest uzupełniać płynem, natomiast w Panasonicu możemy łatwo napełniać uniwersalnym płynem dostępnym w litrowych opakowaniach.

Nie korzystam.
Oczywiście nie trzeba korzystać, źle się trochę wyraziłem, bo można kupić golarkę w ogóle bez bazy czyszczącej, ale na podstawie własnego doświadczenie wiem, że pod kranem nie umyjemy tak dobrze, a przede wszystkim nie nasmarujemy prawidłowo ostrzy, co również ma wpływ na samo golenie.

Offline kyeelt

  • Wiadomości: 71
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP MN Poprzednio: La Pavonii Europiccola
  • Młynek: Ceado E37J Poprzednio: Barazza Sette 270
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Styczeń 2022, 17:39:51 »
Pamiętam, że jak kiedyś, kiedy się jeszcze goliłem  ;) szukałem maszynki wybór padł na Panasonica. Mało popularny w Polsce, ale chwalony za granicą. Długo i dobrze mi służył. Przy przeprowadzce się zawieruszył i tak już zostało. Philips podrażniały Braun nie golił.
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2022, 17:43:41 wysłana przez kyeelt »

Offline Domes Mężczyzna

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Gaggia Classic, V60, Phin, Aeropress
  • Młynek: Kinu M47, Iberital Challenge
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Styczeń 2022, 21:37:29 »
Mam któregoś Philipsa trzygłowicowego. Dla mnie porażka, musiałbym jeździć 20 minut w różne strony żeby się w miarę dogolić, szczególnie na szyi. Od kilku lat 'golę' się maszynką do włosów, zero podrażnień, robota na 2 minuty. Polecam jeśli ktoś tak jak ja nie lubi i nie musi na gładko ;)

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 503
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Styczeń 2022, 21:59:10 »
Miałem Philipsa 3- głowicowego, obecnie mam Brauna series 7 ze stacją czyszczącą. Uważam, że Philips do pięt nie dorasta Braunowi pod kątem wygody użytkowania i dokładności golenia. Obie golarki kosztowały mnie podobnie (350-500zl). Maszynki ręczne oczywiście dokładniej golą, ale różnica wg mnie jest niewielka. Braun do tego goli znacznie szybciej i bez podrażnień/ zacięć na twarzy i super goli szyję.
Brauna mam ok. 2 lata i jeśli będę zmieniał to tylko na model wyższy tego producenta.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: golenie - tym razem maszynki elektryczne
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Styczeń 2022, 12:18:38 »
Miałem kiedyś dwuostrzowegi Philipsa, ale nie przypasował mi. Od paru lat używam maszynek na tradycyjne żyletki. Dla urozmaicenia pół roku temu kupiłem Braun seria 9. Przy moim zaroście Braun daje radę lepiej niż Philips, nie podrażnia, nie jest dokładna tak jak tradycyjna żyletka. Zazwyczaj poprawiam żyletką. Do codziennego użytku na szybko nadaje się. TG jednak nie zastąpi, więc regularnie celebruję TG. Cena Brauna wysoka, nie warto dopłacać za dodatkowe funkcje, bo i tak idealnie nie będzie. Pewnie brałbym teraz wersję 6-7.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi