Autor Wątek: Pogawędki przy kawie o rowerach  (Przeczytany 25250 razy)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #120 dnia: 26 Maj 2023, 13:37:53 »
A jak młodzian ów ma zamiar sprzęt wykorzystywać? Ostre MTB, wycieczunie po asfalcie czy jakoś inaczej :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #121 dnia: 26 Maj 2023, 14:39:53 »
Do wszystkiego i do niczego na poważnie :)
Chyba będzie https://kands.pl/rower/26-stranger-2023/ (dla dzieci się podobają amortyzatory, tarcze, jeszcze ciężar znośny)

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 324
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #122 dnia: 26 Maj 2023, 15:05:31 »
Do wszystkiego i do niczego na poważnie :)
Chyba będzie https://kands.pl/rower/26-stranger-2023/ (dla dzieci się podobają amortyzatory, tarcze, jeszcze ciężar znośny)

Czyli do szacunu na dzielni. To nie ma sensu iść w koszty i kupić najtańszy, ale błyszczący :P Moje chłopaki użytkowały model Mission Unibike, który przy 26" koła miał fajne ramy dla młodych rowerzystów.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #123 dnia: 26 Maj 2023, 15:29:22 »
podobają amortyzatory, tarcze, jeszcze ciężar znośny
Bez obrazy to co nazwałeś "amortyzatorem" to nawet za "uginacz" nie pracuje.
Przy 15kg wagi i przełożeniu 3 x 7 gdzie ten dzieciak podjedzie ?
Najniższy osprzęt, bardzo ale to bardzo słabe hamulce.

No i stopka w tego typu rowerze, tak rowery to się tak na glebę kładzie :)

Wypad 3 kwietnia (7).JPG

Ktoś kto to składał pojęcia o tym niemiał.

Moja rada szkoda za to dać 2000zł. tym bardziej dla dziecka.


Jka


« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2023, 15:41:44 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #124 dnia: 26 Maj 2023, 18:27:16 »
Szukam mtb na osprzęcie min. Deore, koła 29', rekreacja, żadnych wyścigów. Ważna rzecz - przedni blat min. podwójny, żadne pojedyncze. Aktualnie mam prawie 25 letniego Authora Versus na Deore, crmo 3x9 na kołach 26' i byłem ostatnio podregulować przerzutkę. Gość powiedział, że nie da się zestroić na ,,zero" bo manetki wytarte a nowych podobno już nie produkują. Obręcze również nie za bogate. Panowie jakieś propozycje? Wynalazłem Superiora XC889 na podwójnym blacie. Jest na Deore i może by styknął?

Offline WS5 Mężczyzna

  • Wiadomości: 433
  • Ekspres: Aeropress, phin, Magica S PID, Lelit Mara X
  • Młynek: Niche Zero, Compak K3 Touch, DF64
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #125 dnia: 27 Maj 2023, 09:36:45 »
Co do kupna nowego, to nie mam pojęcia ;) Wybór zbyt duży... Warto sprawdzić jakieś aktualne okazje, np. na pepper, co chwilę coś się pojawia + warto poczytać dyskusje pod wrzutkami...
https://www.pepper.pl/search?q=rower

Jeśli ten poprzedni jest OK, to może  warto samemu doprowadzić go do stanu używalności? Lub zmień serwis ;)
Ja mam od nowości Gianta z bodajże 1995 (3x8 chyba jeszcze), do tej pory używany na przejazdy po Krakowie... Wszystkie części dostępne, można wymieniać dość dowolnie osprzęt... np. same manetki, hamulce
Np. kilka lat temu zmieniłem cały napęd (korby z tarczami, oczywiście łańcuch i kasetę, + wkład suportu) + pancerze wraz z linkami

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #126 dnia: 28 Maj 2023, 11:40:14 »
warto samemu doprowadzić go do stanu używalności? Lub zmień serwis
Dokładnie. NIe wiem co masz czy klamkomanetki, czy oddzielnie. Można kupić 3x9 - tylko z niższej grupy M3100 na przykład. Można poszukać na portalu aukcyjnym, są manetki z wyższej grupy.
Wg mnie zmiana roweru bo nie ma manetek i koła "nie za bogate" to typowe pójście na łatwiznę "serwisu". Ogarnięty serwisant by zrobił. Sam serwisuję swoje rowery, zmieniam przerzutki, robię przekładki z grup niższych na wyższe itd. Da radę zrobić tylko trzeba trochę pracy włożyć. Ale teraz inne podejście serwisów - masówka. Klient z indywidualnymi wymaganiami jest persona non grata.

Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #127 dnia: 01 Lipiec 2023, 23:45:20 »
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2023, 23:47:31 wysłana przez Valerii »
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline Bartolomeu

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rota, Arrarex Caravel, V60, kawiarka, phin
  • Młynek: Q2, JE
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #128 dnia: 03 Lipiec 2023, 20:35:46 »
Pewnie, że można doprowadzić do stanu używalności i to samemu. Tylko po co. Chyba, że z sentymentu to ok.
Ja jeżdżę na szosie. Mam taką z lat 80/90. Mam też karbon z 2020. Trochę różnic między tymi rowerami  jest a oba mają dwa koła i ramę.
A jeśli chodzi o serwisy to się zgodzę. Wielu teraz naoglada się YouTube i wielcy mechanicy.
@roman66 poszukaj jakiejś okazji i kup nowy. Życie jest za krótkie żeby jeździć ch.. rowerami  [emoji38]
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2023, 20:57:47 wysłana przez Bartolomeu »

Offline roman66

  • Wiadomości: 30
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #129 dnia: 04 Lipiec 2023, 23:51:06 »
poszukaj jakiejś okazji i kup nowy. Życie jest za krótkie żeby jeździć ch.. rowerami  [emoji38]
Pochwalę się, że kupiłem tego Superiora o którym pisałem wcześniej. Nic lepszego w tej kasie nie wynalazłem. Model XC889. Podwójny blat z przodu (2x11), na pełnym Deore. Póki co na budziku stuknęło 110km. Zdążyłem już również złapać kapcia (maleńki kawałek szkła) i przez 3km prowadziłem rower do autobusu.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #130 dnia: 05 Lipiec 2023, 09:02:59 »
na pełnym Deore

Tak z ciekawości rzuciłem okiem na ten rower. Niby na Deore (grupa 5100) ale przrzutka tył grupa 4100 (pewnie dużych różnic nie ma bo obie grupy 11 rzędowe - ale jendak), hamulce MT200 - to grupa Alivio M3100.
To detale ale widać jak producenci oszczędzają na elementach. Tu przynajmniej mechanizm korbowy normalny hollowtech z grupy 5100.

Ja tez się nauczyłem wozić dętkę i łatki z pompką po tym jak dymałem z rowerem na kapciu na piechotę 3km...

Miłego śmigania!

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #131 dnia: 05 Lipiec 2023, 09:47:39 »
hamulce MT200 - to grupa Alivio M3100. To detale ale

Tak detale ale jakie ważne dla naszego bezpieczeństwa.
Jak mi "baba" sory za słownictwo ale inaczej tego nie idzie nazwać wyjechała ze stodoły (dosłownie) na drogę pod ten rower to jeszcze tego samego dnia założone tam były hamulce o 2grupy wyższe włącznie ze zmianą tarcz na lepsze.
Wyhamowałem stuknąłem ją tylko przednim kołem w drzwi wtedy się ocknęła może i nie potrzebnie bo to co usłyszała to moje :evil:


Romet Gazela 2015-03-25 13.33.21.jpg

Co do prowadzenia roweru to tego w normalnym nie miale bo wożę sobie taki mały zestaw spakowany w coś ala bidon do tego co na fotkach dokładam jeszcze malutki podstawowy zestaw medyczny.

image_url-181699-1510499585.jpg
To co mam w Torebce podsiodłowej.JPG


Do tego dochodzi jeszcze dętka.

Wracając do prowadzenia roweru to tak, zdarzyło mi się prowadzić ale elektryka i to pomogło mi się na teraz wyleczyć z niego..

Jka

 
« Ostatnia zmiana: 05 Lipiec 2023, 09:51:25 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2372
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #132 dnia: 05 Lipiec 2023, 10:54:11 »
zdarzyło mi się prowadzić ale elektryka i to pomogło mi się na teraz wyleczyć z niego..

Chodzi o wagę roweru? Mnie się jeszcze nie zdarzyło nic takiego abym musiał zrezygnować z elektryka. Mam go już parę dobrych lat, i jedynie co musiałem zmienić do tej pory, to gwiazdka sterów kierownicy, koszt jakieś 5zł. Bateria trzyma trochę słabiej niż na początku, ale ona i tak jest używana do wspomagania jazdy a nie jako główny napęd.   

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #133 dnia: 05 Lipiec 2023, 11:02:53 »
dokładam jeszcze malutki podstawowy zestaw medyczny.
A ten nożyk to do cięcia bandaża, czy do obrony? :-D

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1965
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Pogawędki przy kawie o rowerach
« Odpowiedź #134 dnia: 05 Lipiec 2023, 11:16:28 »
Chodzi o wagę roweru?

Nie tylko waga, mnie zabrakło prądu (a miało być tak pięknie) w okolicy gdzie nawet psy dupami nie szczekają.
Dostałem elektryka na testy, miałem go potem kupić warunek był jeden że mam sobie przejechać nim swoją ulubioną codzienną trasę no skoro tak to jazda.
Nagle w miejscowości Dębina na drodze do byłej jednostki wojskowej na dodatek pod górkę prąd mi ukradli i po zawodach, zasięgu w telefonie brak wkoło nikogo bo to po sezonie i co tutaj robić trzeba było pchać aż do Orzechowa.
Tam już czekał syn z autem i jak zobaczył moją minę już wiedział ze kolejny rower nie zajmie miejsca w garażu.

Wiem że mógł to być odosobniony przypadek ale ja na tą chwilę nie zaryzykuję a już trochę czasu od tego minęło.

23 Jeziorko.JPG

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi