Autor Wątek: Wacao Picopresso  (Przeczytany 23070 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #90 dnia: 23 Marzec 2023, 18:02:59 »
Raczej "bardzo" drobno, ostatnio miałem medium/omni i było drobniej o cyfrę
Na Jx, z 6,5 na 5,5 a póniej nawet w okolice 5ki.
Wyjsciowo możesz spróbować różnicy podobnej jak z ciemnej na omni, choć nie wiem jak zachowuje się ten pico i czy w instrukcji nie ma nic na ten temat...

Trzeba uważać na kanałowanie i mogą wystapić mniej lub bardziej pożądane "kwaski", co kto lubi.
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Papo

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Kolbowy Lelit, picopresso, śrubowy ciśnieniowy produkcja własna
  • Młynek: 1Zpresso jx pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #91 dnia: 09 Kwiecień 2023, 08:52:38 »
Witam, zwrwcam honor i przyznaje się do błędu. Wkońcu znalazłem chwilę na zrobienie ślepego dna z możliwością wkręcenia manometru. Zdziwiłem się bo pare lekkich pompnięć dało bez problemu 8bar, manometr mam tylko do 14bar i tyle tez bez problemu weszło bez większych oporów na pompce. Już tłumacze moje zdziwienie. Ta sama doza 20g i to samo zmielenie i ubicie praktycznie zatyka pikopresso, a wkładając sitko z deszczownicą z picopresso do mojego ekspresu ala Rota2 przy 6barach kawa leci w parenascie sekund.  Pytanie gdzie leży problem w pico skoro jest w stanie wygenerowac tyle barów.

Offline Mariusz44

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: bialetti, v60, frenchnpress,
  • Młynek: 1zpresso q2
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #92 dnia: 16 Kwiecień 2023, 17:59:05 »
Dzień dobry. Czy ktoś wie może jakie sitko od IMS pasuje dobrze do Picopresso? Które kupię bez Problemu z Polski??

Offline michalkr

  • Wiadomości: 7
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #93 dnia: 21 Kwiecień 2023, 08:07:46 »
Ta sama doza 20g i to samo zmielenie i ubicie praktycznie zatyka pikopresso, a wkładając sitko z deszczownicą z picopresso do mojego ekspresu ala Rota2 przy 6barach kawa leci w parenascie sekund.  Pytanie gdzie leży problem w pico skoro jest w stanie wygenerowac tyle barów.

A preinfuzja tak samo długa? Nawet instrukcja pico wspomina o 10s, co nie jest typowe dla espresso z ekspresu. Im dłużej tym kawa puchnie bardziej obstawia dodatkowy opór. Może to jest przyczyną?

Offline Papo

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Kolbowy Lelit, picopresso, śrubowy ciśnieniowy produkcja własna
  • Młynek: 1Zpresso jx pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #94 dnia: 21 Kwiecień 2023, 08:40:42 »
Ta sama doza 20g i to samo zmielenie i ubicie praktycznie zatyka pikopresso, a wkładając sitko z deszczownicą z picopresso do mojego ekspresu ala Rota2 przy 6barach kawa leci w parenascie sekund.  Pytanie gdzie leży problem w pico skoro jest w stanie wygenerowac tyle barów.

A preinfuzja tak samo długa? Nawet instrukcja pico wspomina o 10s, co nie jest typowe dla espresso z ekspresu. Im dłużej tym kawa puchnie bardziej obstawia dodatkowy opór. Może to jest przyczyną?

Czas preinfuzji taki sam, tylko w moim śrubowym wiem, że preinfuzja była na 1Bar. Ale jak wspomniałem wyżej, sprawdziłem ostatnio i pico faktycznie daje 9bar bez większych problemów. Jeśli czuć już ewidentny opór na dzwogni to mamy już lekko 14bar. Przy 14bar nawet jeszcze nie wystrzelił zaworek bezpieczeństwa. Wydaje mi się, że przy pico wąskim gardłem jest ilość pompowanej wody na jedno pompnięcie.

Offline Papo

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: Kolbowy Lelit, picopresso, śrubowy ciśnieniowy produkcja własna
  • Młynek: 1Zpresso jx pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #95 dnia: 21 Kwiecień 2023, 08:45:02 »
Dzień dobry. Czy ktoś wie może jakie sitko od IMS pasuje dobrze do Picopresso? Które kupię bez Problemu z Polski??

Ja mam takie, Sitko filtra IMS dla La Pavoni  "Competizione" 2T  - 2272018. Ale niestety w moim przypadku nie dokońca chciało się wcisnąć w tą nakrętke którą przykręcamy do pico i trzeba by ją lekko roztoczyć na tokarce. Wybrałem to sitko w oparciu o jakiś filmik na yt. Z tymsitkiem jest jeszcze jeden problem, przy 20g kawy mamy prześwit od ciastka do deszczownicy ok 14mm.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 323
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #96 dnia: 27 Kwiecień 2023, 15:00:11 »
(...)
I ciekawostka.
Używałem wody z kranu i gdzieś tak w okolicy września czyli po kilku miesiącach używania zaczęła mi przeciekać woda w okolicach pompki. Winny okazał się kamień

Witaj. Po ok. 2 m-cach użytkowania Pico i świetnych espresso z cremą (jak dla mnie, po przejściu z aeropress :) ) powoli zaczęła przeciekać mi woda, coś jak u Ciebie. Obecnie leje się całkiem sporo,

No i powolutku dołączam do klubu. Ok. 3 miesięcy, jedna kawa dziennie i od dwóch dni krople spadające po pompce na blat. Czyli jednak nie tak pancerny jak opisywano albo z nas psuje pierwsza klasa :P

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 323
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #97 dnia: 17 Maj 2023, 12:25:18 »
Po ok. 2 m-cach użytkowania Pico i świetnych espresso z cremą (jak dla mnie, po przejściu z aeropress :) ) powoli zaczęła przeciekać mi woda, coś jak u Ciebie. Obecnie leje się całkiem sporo, więc najpierw będę reklamować zakup.

@daniels czy mógłbym prosić o jakieś szczegóły z frontu reklamacyjnego? :)

Offline daniels

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Wacaco Picopresso, AeroPress
  • Młynek: TimeMore Chestnut G1 Silver
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #98 dnia: 19 Maj 2023, 09:59:36 »
jeszcze nie reklamowałem. nie mam zastępstwa do picia espresso, a nie chce mi się wracać do aero pressa.
zauważyłem większe rozszczelnienie oraz nierówne shoty.
chyba już w czerwcu zareklamuję, zakup był z black week, to czas jeszcze mam.
stay tuned.

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #99 dnia: 07 Wrzesień 2023, 10:33:47 »
Żeby nie było, że tylko sieje defetyzm ... :) Odrzuciwszy wszelkie porady, filmiki i inne manuale, zmieliłem 18 g Tom Caffe Red Label na 2.2.0. Shot wyszedł niezły, ale z za dużą kwasowością. Brakło balansu. Opuściłem dwie kropki na 2.1.2 i zrezygnowałem z preinfuzji skupiwszy się na równym pompowaniu. 30 s od pierwszych kropel i 36 g uzysku, tygrysek i wreszcie TEN smak co z kawiarnianych kolb. Mission completed :)
Przyniosłem Picopresso do pracy i mogę potwierdzić, że 2.1.2 to w miarę bezpieczny punkt startu. Zacząłem na 2.0.0 i była męczarnia z wyciskaniem, a kawa głównie kapała. Przy 2.1.2 wyciskanie szło już normalnie, a kawa leciała jak powinna. Co do jakości naparu to ciężko ocenić, bo robione na kawie prezencie od osoby słabo się znającej. Niby z małej palarni, ale bez terminu palenie, a i poleżała sobie chwile u mnie.

Offline Adammalyszjumper

  • Wiadomości: 84
  • Ekspres: MaraX V2
  • Młynek: Comandante C40
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #100 dnia: 07 Wrzesień 2023, 11:28:33 »
Długo masz już Picopresso? Też leje Ci się woda jak poprzednikom?

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #101 dnia: 07 Wrzesień 2023, 16:07:26 »
Od lutego, ale mało używane, bo jednak wolę przelew sobie zrobić. Kupione głównie żeby czasem zrobić jakieś drinki czy napoje z espresso albo jak się trafi gość co nie chce przelewowej kawy. Plus potrzeba nowej zabawki ;)
Ostatnio wróciła ochota żeby się coś więcej pobawić, bo kolega też chce sobie kupić, a ma drukarkę 3d i rozważa też czy Umikota nie przerobić pod Picopresso.

Offline daniels

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Wacaco Picopresso, AeroPress
  • Młynek: TimeMore Chestnut G1 Silver
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #102 dnia: 10 Wrzesień 2023, 14:13:07 »
Chciałem dać znać, że reklamacja została uznana i sklep 8a.pl przesłał mi nowy egzemplarz Picopresso.  :brawa:
Od razu zauważyłem różnice w budowie tłoku: poprzedni był gładki (chodzi o czesc, która wchodzi w korpus), natomiast nowa ma takie podłużne wypustki.
Mam nadzieje, że posłuży dłużej. Kawki znów wychodza wysmienite  :ok:

Offline RADMAN Mężczyzna

  • Wiadomości: 141
  • Ekspres: Gabi Master A, Hario V60-02, AP, kawiarka, FP, Clever Driper, Oxo Good Grips, phin, Kalita 155, Picopresso
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade, Jx Pro
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #103 dnia: 10 Wrzesień 2023, 16:20:17 »
Możesz zrobić zdjęcie tego tłoka?

Offline daniels

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Wacaco Picopresso, AeroPress
  • Młynek: TimeMore Chestnut G1 Silver
Odp: Wacao Picopresso
« Odpowiedź #104 dnia: 11 Wrzesień 2023, 10:44:44 »
Proszę

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi