Autor Wątek: "maro coffe maker" czyli Chemex dla singla ;)  (Przeczytany 8328 razy)

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: "maro coffe maker" czyli Chemex dla singla ;)
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Październik 2014, 07:48:17 »
Ja tam z trójki jestem bardzo zadowolony :-)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: "maro coffe maker" czyli Chemex dla singla ;)
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Październik 2014, 07:58:07 »
Po na liczeniu moich rabatów na CoffeeDesk
Cierpliwości... Jeśli chodzi o politykę rabatową to Coffeedesk nie ma sobie równych. Idą święta - zaczekaj kupisz sporo taniej i Chemexa i syfon.

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: "maro coffe maker" czyli Chemex dla singla ;)
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Październik 2014, 08:35:41 »
ew. aliexpress :D syfon w freeshippingu widziałem za chyba 43 dolary

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: "maro coffe maker" czyli Chemex dla singla ;)
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Październik 2014, 09:14:10 »
bo chyba takie ilości są min. przy większych Chemexach, np. 6 fil. (900 ml.)?
900 ml to maksymalna ilość kawy jaką można w tym Chemexie przyrządzić, spokojnie możesz zrobić połowę. 300 ml również można, ale to trochę przymało, moim zdaniem.

miałem i mam ochotę na Chemexa, ale zawsze mam opory przed wydaniem ponad 200 zł na szklaną karafka i filtry.
To może pomyśl o takiej karafce  http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=699.0. Niedawno widziałem je w Biedronce po 7-8 zł. Użytkowanie trochę upierdliwe, ale możliwe.

Na dobrą sprawę to w ogóle nie opłaca się kupować chemeksa
Wystarczą filtry, a te na tyle dobrze się sprawdzają np. w dużym Hario, że chemex u mnie ostatnio zdobi półkę.
Czasem korzystam z takiego rozwiązania, ale jednak wolę oryginał. Użebrowanie w dripperze jednak zmienia przepływy i smak jest trochę inny. Ale na pewno warto tego spróbować.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi