Autor Wątek: Single Dose Hopper do Eureka Mignon  (Przeczytany 9412 razy)

Offline brt0z

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Rancilio Silvia v6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Styczeń 2021, 15:22:36 »
To jest dobry pomysł, żeby zastosować jakiś zawór, może pokuszę się o taką modyfikację, na chwilę obecną myslę o wydruku projektu, który podlinkował Mirek, ale poczekam aż przyjdzie do mnie ten mieszek i będę mógł go pomierzyć

Miek

  • Gość
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Styczeń 2021, 09:03:34 »
Mój jest gotowy ale jeszcze nie testowałem

Offline brt0z

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Rancilio Silvia v6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Styczeń 2021, 10:20:28 »
Daj znać jak przetestujesz :)
Ile kosztował wydruk?
Ja dostałem wycenę tego drugiego projektu z tłokiem - 125zł
ale pewnie zrobię trzeci, swój dostosowany do tego mieszka, który kupiłem :)

Offline furu

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Eureka Perfetto
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Styczeń 2021, 10:52:35 »
A ten materiał jest wystarczająco plastyczny? Chodzi o ten punkt w którym "harmonijka" pracuje najmocniej. Nie będzie się kruszył?

Miek

  • Gość
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Styczeń 2021, 11:34:49 »
Moj project był za darmo. Co do materiału to jak już pisałem nie wiem jeszcze jak wyszło ponieważ będę miał go po 15. Drugi się robi i nie zdąży go dzisiaj przynieść. Dam znać jak przetestuje.

Miek

  • Gość
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Styczeń 2021, 17:03:06 »
Pierwszy test Ok. Hoper pasuje idealnie. Materiał na tzw. Pompkę ma twardość 20 w skali shore’a wiec jest elastyczny. Jutro będę miał drugi wydruk.

Jeszcze na koniec rezultat z single dosing.
Wsypałem 18.5 gram (nie wiedziałem jaka będzie retencja) uzyskałem 18.4 wiec chyba działa. Muszę jeszcze się pobawić ponieważ cały „workflow” zajmuje mi za dużo czasu.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2021, 17:28:52 wysłana przez Miek »

Miek

  • Gość
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Styczeń 2021, 19:33:35 »
Wykonałem jeszcze jeden test który jest chyba bardziej miarodajny. Wyczyściłem młynek i zrobiłem wszystko według książki tzn. Rdt. Idealna waga przed i po. Rezultat to 18.2 przed 17.7 po. Sam już nie wiem. Wypadało by zrobić dużo testów ale wtedy zamiast pic kawę będę testował. Nie do końca przemawia do mnie idea single dosing. Cały ceremoniał żeby „zaoszczędzić 0.5 grama. Ok rozumiem ze chcemy pic świeża kawe a jak używamy młynka jako OD to zawsze coś zalega ale zamiast tej zabawy podstawiam coś i włączam młynek na 1 sekundę i wrzucam stara kawę. Sam nie wiem może jak się ma typowy młynek single dosing to jest łinaczej ale narazie mam mieszane uczucia.

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Styczeń 2021, 19:44:25 »
Z mojego punktu widzenia SD jest w tym fajny, ze łatwiej mi ważyć ziarna i potem je zmielić, niż ważyc  to co wychodzi i dodawać/odejmować.
Tym bardziej zawiodłem się na specialita od kiedy jej używam, bo ma timer, ale czas i ziarno jest to samo, a waga zmielonego jedno po drugim moze sie roznic nawet o gram.

Offline brt0z

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Rancilio Silvia v6
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Styczeń 2021, 14:14:17 »
@lordlolek, sporo, aż o gram mi się nie zdarzyło, u mnie około 0,2 - 0,3, ale największe różnice są przy słabo wypełnionym hoperze.
Właśnie dla tego moje poszukiwania modu pod SD się zaczęły ;) 
Testowanie różnych kaw i różnych metod parzenia (ja esspresso, druga połówka V60), przy zwykłym hoperze robi się uciążliwe.

@Miek , pompowałeś w trakcie mielenia, jak ten gość z filmiku, czy po zmieleniu, żeby wydmuchać pozostałości?
Zrobię podobny test swojego SD, najpierw czyszczenie, potem ważenie i mielenie, potem rozkręcę jeszcze raz, żeby sprawdzić gdzie zostaje kawa.

PS: wydruk wygląda zacnie :D
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2021, 14:16:28 wysłana przez brt0z »

Miek

  • Gość
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Styczeń 2021, 21:21:43 »
W trakcie mielenia nie pompowałem tylko po skończonym mieleniu. To właśnie problem że trzeba by dobrze opanować lub inaczej mówiąc nauczyć się używania młynka jako single dosing. Mam również drugi wydruk ale nie miałem kiedy sprawdzić a dwa ze nie mam pompki do niego. Kolejna sprawa to to że kończy mi się kawa i muszę zmienić na inna i znowu zabawa. Ach te hobby 😂

Offline michal0104

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Lelit Elizabeth
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Marzec 2021, 08:47:19 »
@Miek jak wrażenia po dłuższym czasie z tym wydrukiem? Gra warta świeczki czy Ci SD nie pasuje?

Pozdrawiam

Miek

  • Gość
Odp: Single Dose Hopper do Eureka Mignon
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Marzec 2021, 14:51:33 »
Chętnie był odpowiedział ale mój ekspres jest już miesiąc w serwisie i muszę pic lurę w pracy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi