Autor Wątek: Podejściówki Low GTX  (Przeczytany 10276 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Podejściówki Low GTX
« dnia: 02 Grudzień 2020, 11:46:44 »
Cześć!

Obiło mi się o oczy, że są tu na forum pasjonaci wycieczek górskich i tych wyżej, na szczyty, więc jak w temacie, co polecacie, jaką firmę i model obuwia.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2023, 16:23:34 »
Kupiłem dwie pary:

https://www.alpinsport.pl/buty-lowa-pinto-ll-lo-28298?gclid=EAIaIQobChMIiYC438Xq_AIVAigYCh0_XgbbEAQYASABEgJnUfD_BwE
Wykonanie perfekcyjnie, z niesamowicie wyprawionej skóry (wyściółka też). Gdy zarysujesz skórę, wystarczy potrzeć palcem i rysa znika  :wow2: Wiadomo: Made in Germany! Nie wiem, jak to zrobili, ale w życiu nie miałem tego typu butów ze skóry.

https://sansport.com.pl/product-pol-16924-Buty-meskie-Salewa-MTN-Trainer-GTX.html
Wykonane w Rumunii i od razu widać niedociągnięcia w wykonaniu :( Podeszwa z dodatkiem: via ferrata.

Po ponad dwóch latach użytkowania jest zadowolony, to były trafione zakupy :taktak:

« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2023, 17:01:47 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2023, 18:14:57 »
Z tego co kojarze obie marki są Włoskich rękach  :hihihi:
Nie miałem styczności, taka mała dygresja.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2023, 18:27:37 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2023, 19:27:25 »
Z tego co kojarze obie marki są Włoskich rękach  :hihihi:
Nie miałem styczności, taka mała dygresja.
Tak się dzieje, gdy młodsze pokolenie nie jest zainteresowane sukcesją. Chwała firmie Lowa, że nie poszła na łatwiznę i nie zleca produkcji podwykonawcom: chińskim czy innym Azjatom, mimo wiadomych wyższych kosztów produkowania w Niemczech czy innym kraju europejskim.
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Styczeń 2023, 20:58:28 »
Z tego co kojarze obie marki są Włoskich rękach  :hihihi:
Nie miałem styczności, taka mała dygresja.
Tak się dzieje, gdy młodsze pokolenie nie jest zainteresowane sukcesją. Chwała firmie Lowa, że nie poszła na łatwiznę i nie zleca produkcji podwykonawcom: chińskim czy innym Azjatom, mimo wiadomych wyższych kosztów produkowania w Niemczech czy innym kraju europejskim.


Niestety, bądź stety, ale produkują we Włoszech, Słowacji , Niemczech i chyba już nie tylko tam, nie zgłębiałem tematu.

A powiedz jak podeszwa i przyczepność na mokrych kamieniach i lekkim lodzie?

Edit.
Pytam gdyż mam Vibrama w kilku róznych butach i jest dramat, a w Merrellach podeszwa zrobila sie plastikowa po kilku sezonach stania w szafie i chyba je wyrzucę... i ciągle rozwiązujące się sznurówki...
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2023, 21:02:29 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Styczeń 2023, 21:40:36 »
Merrellach
Chyba ta firma lata świetności ma za sobą.
A powiedz jak podeszwa i przyczepność na mokrych kamieniach i lekkim lodzie?
Podeszwy Vibram w obydwu, wyglądają dobrze, tyle że Lowa to na takie delikatne spacery, zaś Salewa jak ściśnisz tym ich wiązaniem, to super trzyma stopę i na wertepach.
》tertium non datur《

Offline Raczykk Kobieta

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: V60-2; ap; kawiarka; kalita wave 185;
  • Młynek: Barista Space
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Styczeń 2023, 22:05:57 »
Ja mam Zamberlan Salatxe GTX RR - nie sądziłam, ze but może być tak wygodny. Lekkie, wygodne - ale ja mam wąska stopę, a zastrzeżenia do tego modelu były takie, ze dla szerszych stop mogą być mało wygodne.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2023, 09:41:13 »
Pytam gdyż mam Vibrama w kilku róznych butach i jest dramat, a w Merrellach podeszwa zrobila sie plastikow
Chyba, Heniu, do Twoich potrzeb, byłby lepszy Vibram Megagrip, o których wspominał @Raczykk w swoich Zamberlanach.
》tertium non datur《

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2023, 19:06:04 »
Dzięki zerkne, mam już dwa typy z tą podeszwą, firma również Włoska :hihihi:
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2023, 19:28:39 »
Zerknij na Dolomite scinam już 2 parę i lux

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2023, 22:14:08 »
LaSportiva.
Odkąd spróbowałem pierwszych to się zakochałem i powoli wymieniam wszystko na LSy, podejściówki niskie dwie pary, biegówki niskie. Zostały mi biegówki wysokie gtx od Hoki i najtwardsze zimówki pod automaty od Scarpy. Tych ostatnich pewnie nigdy nie zajadę, plus wymiana butów to też wymiana automatów, więc pewnie tu Scarpa zostanie, ale poza tym pewnie docelowo wszystko będzie od LS.

Offline Bazyl

  • Wiadomości: 319
  • Ekspres: Picopresso, Aeropress, Phin, Hario V60, Bialetti Venus, Hario Mizudashi, Hourglass 8 cup
  • Młynek: JX Pro
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Styczeń 2023, 15:02:25 »
Jako że widzę grono doświadczonych piechurów, to może nieśmiało spytam o wygodne, trwałe i lekkie buty trekkingowe za kostkę, którą ostatnio byłem skręciłem biegając, a do lasu i na szlak się chce :P Zastanawiam się czy lepszym wyjściem będzie kupno wysokich butów biegowych czy obuwia bardziej specjalizowanego do marszów po górach (Vibram, Contagrip) z dość sztywną częścią nad?

Offline Raczykk Kobieta

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: V60-2; ap; kawiarka; kalita wave 185;
  • Młynek: Barista Space
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń 2023, 15:15:44 »
zerkne
W Poznaniu jest taki sklep TREKKER i mają bardzo dobre ceny na te buty właśnie :) Z tego co się orientuje również wysyłkę oferują :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5216
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Styczeń 2023, 18:02:46 »
Jako że widzę grono doświadczonych piechurów, to może nieśmiało spytam o wygodne, trwałe i lekkie buty trekkingowe za kostkę, którą ostatnio byłem skręciłem biegając, a do lasu i na szlak się chce :P Zastanawiam się czy lepszym wyjściem będzie kupno wysokich butów biegowych czy obuwia bardziej specjalizowanego do marszów po górach (Vibram, Contagrip) z dość sztywną częścią nad?

Coś w takim rodzaju powinnno spełnić Twoje oczekiwania:

https://8a.pl/buty-turystyczne-salewa-dropline-mid-black-om-blue?gclid=EAIaIQobChMIgoWI-uHv_AIViAIGAB1UNg_7EAkYCCABEgKwD_D_BwE
》tertium non datur《

Offline kabzior

  • Wiadomości: 829
  • Ekspres: Bianka v3
  • Młynek: 078s
Odp: Podejściówki Low GTX
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Styczeń 2023, 19:01:33 »
Jako że widzę grono doświadczonych piechurów, to może nieśmiało spytam o wygodne, trwałe i lekkie buty trekkingowe za kostkę, którą ostatnio byłem skręciłem biegając, a do lasu i na szlak się chce :P Zastanawiam się czy lepszym wyjściem będzie kupno wysokich butów biegowych czy obuwia bardziej specjalizowanego do marszów po górach (Vibram, Contagrip) z dość sztywną częścią nad?

To zależy, w dużej też mierze od indywidualnych preferencji.
Jeśli łagodniejsze góry, albo łagodniejsze szlaki w niełagodniejszych górach (niezbyt ostre podejścia, brak jakiegokolwiek scramblingu) to brałbym biegówki, są po prostu wygodniejsze (La Sportiva Akasha, Brooks Cascadia, Hoka SpeedGoat). Jeśli przewaga skały i elementy scramblingu to podejściówki (La Sportiva Boulder X, Scarpa Mescalito).
Wszystkie te modele mam/miałem i szczerze polecam.
Wszystkie też one są niskie, bo dawno już obalono mit, że wysokie obuwie chroni przed skręceniami. Chroni przed kamyczkami, piaskiem, trochę wodą no i może przed podrapaniem przez roślinność, ale nie ma nic wspólnego z większym bądź mniejszym ryzykiem kontuzji :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi