Autor Wątek: Kalendarz adwentowy  (Przeczytany 16287 razy)

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Listopad 2020, 19:00:54 »
- będzie osobny wątek do dzielenia się wrażeniami z próbowanych kaw, postaramy się zrobić też osobną stronę gdzie będzie więcej info o kawach, które będziecie próbować w kolejnych dniach

a czy jest szansa, że na takiej stronie będzie zamieszczany sugerowany przepis pod AP/V60? gdyż są kawy które lubią grubsze mielenie czy niższą temperaturę itp itd, osobiście jakiś czas temu zamówiłem sobie sporo próbek z jednej z tutejszych palarni po 50gr żeby sobie popróbować, niestety cały czas się uczę i zdarzało się, że nie udało mi się z niektórych kaw niczego sensownego uzyskać (wina oczywiście po mojej stronie) dlatego taki sugerowany przepis lub przynajmniej wskazówki przy ograniczonej liczbie prób byłby dla mnie pomocne :)




...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline Wojciu Mężczyzna

    • kawowybox.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Kawowy Box
  • Ekspres: V60, Origami, Chemex, Aeropress i La Pavoni <3
  • Młynek: Fellow Ode, Comandante C40
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Listopad 2020, 19:42:07 »
Tak, postaramy się zadbać również i to. Część palarni (np. Coffeelab, HAYB) dzielą się przepisami więc tu mielibyśmy łatwo, część kaw trafi się pewnie taka które już znamy, a część przetestujemy wcześniej ;) Myślę że taki wątek też byłby fajny pod tym kątem że ludzie mogliby wymieniać się doświadczeniami i opiniami na temat tego jak zaparzyli daną kawę i co im wyszło ;)
W Kawowym Boxie chodzi o różnorodność, poznawanie nowego. Wierzymy że w tym jest cała magia kawy. Znajdziecie u nas Boxy zarówno pod przelew jak i espresso. Co miesiąc w ofercie NOWE PALARNIE / REGIONY!. Darmowa dostawa od 99 zł lub 5 zł poniżej tej kwoty. Sprawdź nasze nowości --> www.kawowybox.pl

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Listopad 2020, 20:21:57 »
Pozdrowienia, a dla Kuby wielkie dzięki za dodatkową motywację, żeby nie odpuszczać tematu
No więc ja już się zapisuję na taki zestaw :)
Never Give UP †

Offline lordlolek

  • Wiadomości: 264
  • Ekspres: Kazak Rota 2
  • Młynek: Goat Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Listopad 2020, 20:22:51 »
brzmi fajnie, byłbym zainteresowany

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Listopad 2020, 21:32:25 »
Się trochę wetnę, ale wygląda, że Coffee Proficiency pośredniczy w sprzedaży takiego  kalendarza od czeskiego The Roses. 24 razy 20g, za 225 zeta, pre-order do jutra

Info o zamieszanych palarniach (trzeba skasować spację przed "eshop")
https:// eshop.theroses.cz/p/adventni-kalendar-s-vyberovou-kavou


Co nie zmienia faktu, że oferta Kawowego Boxa  wygląda ciekawiej.:)

skansen

  • Gość
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Listopad 2020, 21:47:14 »
CP nie tyle pośredniczy, co ma swój wkład w ten kalendarz :)

Offline Wojciu Mężczyzna

    • kawowybox.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Kawowy Box
  • Ekspres: V60, Origami, Chemex, Aeropress i La Pavoni <3
  • Młynek: Fellow Ode, Comandante C40
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Listopad 2020, 21:55:36 »
Tak widziałem to - biorę jako inspirację na przyszły rok jeżeli chodzi o "oprawę graficzną" całego przedsięwzięcia ;-) Z polskich palarni widzę że jest tam również JAVA.

Jedyne co to dla mnie ograniczeniem jest 20g - ja najczęściej parzę Chemex dla 2 osób, potrzebuję więc 30g, więc 50g sample wydają się z tej perspektywy idealne - zostaje jeszcze na pojedynczego dripa, albo 2 średnie dripy.. zresztą jeden z kalendarzy który był wspominany tutaj w wątku również był 24x50g ;)

Jeżeli chodzi o palarnie to chcielibyśmy żeby w Kalendarzu pojawiło się minimum 15 polskich palarni, oczywiście idealnie byłoby 24, ale tak jak pisałem wcześniej - w tak krótkim czasie może być to niewykonalne.. Niemniej staramy się żeby ta liczba jak najbardziej zbliżyła się do 24!

Będziemy dawać znać :)

w.

W Kawowym Boxie chodzi o różnorodność, poznawanie nowego. Wierzymy że w tym jest cała magia kawy. Znajdziecie u nas Boxy zarówno pod przelew jak i espresso. Co miesiąc w ofercie NOWE PALARNIE / REGIONY!. Darmowa dostawa od 99 zł lub 5 zł poniżej tej kwoty. Sprawdź nasze nowości --> www.kawowybox.pl

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Listopad 2020, 21:57:16 »
Jeżeli chodzi o palarnie to chcielibyśmy żeby w Kalendarzu pojawiło się minimum 15 polskich palarni, oczywiście idealnie byłoby 24, ale tak jak pisałem wcześniej - w tak krótkim czasie może być to niewykonalne.. Niemniej staramy się żeby ta liczba jak najbardziej zbliżyła się do 24
A może 12? i każda niech wstawi po 2 kawy -> najlepiej zupełnie różne
Never Give UP †

Offline Sshim278

  • Wiadomości: 137
  • Ekspres: V60, Chemex, Aeropress
  • Młynek: Comandante MK4
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Listopad 2020, 22:34:33 »
Ja jestem zainteresowany tym projektem. 50g wydaje mi się idealną ilością. Chemex/drip 30g + drip 18g, ewentualnie 2x drip 18g + Aero 14g. Zawsze to 2-3 strzały.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Listopad 2020, 22:53:46 »
50g wydaje mi się idealną ilością. Chemex/drip 30g + drip 18g, ewentualnie 2x drip 18g + Aero 14g. Zawsze to 2-3 strzały.

A ja liczę drip 20g, 2x espresso lub phin a co zostanie - do worka na świąteczny mix ;) a wtedy napewno święta będą nieprzewidywalne ;)

Kiedyś kupiłem od Antonia paczkę "Kawa do szklanki" - czyli taki ichniejszą mieszankę wszystkiego z archiwum - i wrażenia w espresso były niesamowite ;) zawsze inaczej, zawsze smacznie ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2020, 22:57:18 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Listopad 2020, 12:17:32 »
The Roses. 24 razy 20g, za 225 zeta
Sam zakupiłem z The Roses, ale w porównaniu do tego co proponuje @Wojciu to jest dużo drożej w cenie za kilogram.
Oczywiście tam logistyka jest większa i to dużo kosztów generuje.
Jak coś to też jestem zainteresowany polską wersją i czekam na więcej info :)

Offline Wojciu Mężczyzna

    • kawowybox.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Kawowy Box
  • Ekspres: V60, Origami, Chemex, Aeropress i La Pavoni <3
  • Młynek: Fellow Ode, Comandante C40
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Listopad 2020, 16:54:50 »
Cześć wszystkim ;-)

Ah jak się cieszę, że mogę wreszcie uchylić Wam rąbka tajemnicy!!! Mam dla Was super informację, startujemy z pierwszym, w pełni polskim
KAWOWYM KALENDARZEM ADWENTOWYM  :taniec:

Czeka na Was:
- 24 różne kawy, paczuszka na każdy dzień to 50 gramów (kawy palone jasno pod metody przelewowe)
- 12 polskich palarni
- 12 różnych krajów
- wszystko hand made pakowane i ozdabiane - jest więc możliwość zamówić komuś bliskiemu na prezent  :ok:

Mamy dedykowaną stronę: www.kawowykalendarz.pl gdzie znajdziecie wszystkie informacje o Kalendarzu, palarniach, informacje o tym co i kiedy, na tej stronie również codziennie w od 1.12 do 24.12 pojawiać się będą opisy kaw, które próbujecie oraz propozycje parzenia ;-)



CENA w przedsprzedaży: 299 ZŁ

Z oficjalną komunikacją ruszamy jutro, ale Was zapraszam już dziś na stronę. Myślę, że zapowiada się z tego super projekt i sam nie mogę się doczekać, żeby próbować te kawy razem z Wami  [emoji38]

Linki poniżej:

www.kawowykalendarz.pl
www.kawowybox.pl
W Kawowym Boxie chodzi o różnorodność, poznawanie nowego. Wierzymy że w tym jest cała magia kawy. Znajdziecie u nas Boxy zarówno pod przelew jak i espresso. Co miesiąc w ofercie NOWE PALARNIE / REGIONY!. Darmowa dostawa od 99 zł lub 5 zł poniżej tej kwoty. Sprawdź nasze nowości --> www.kawowybox.pl

Offline Wojciu Mężczyzna

    • kawowybox.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Kawowy Box
  • Ekspres: V60, Origami, Chemex, Aeropress i La Pavoni <3
  • Młynek: Fellow Ode, Comandante C40
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Listopad 2020, 17:24:16 »
I jeszcze małe doprecyzowanie bo pojawiają się pytania ;) każda paczuszka 50g jest pakowana próżniowo przez palarnię, a ponieważ każda palarnia ma inne opakowania to my pakujemy je dodatkowo w świąteczne opakowania, a każda kawa dostaje swój "numerek" w kalendarzu ;)
W Kawowym Boxie chodzi o różnorodność, poznawanie nowego. Wierzymy że w tym jest cała magia kawy. Znajdziecie u nas Boxy zarówno pod przelew jak i espresso. Co miesiąc w ofercie NOWE PALARNIE / REGIONY!. Darmowa dostawa od 99 zł lub 5 zł poniżej tej kwoty. Sprawdź nasze nowości --> www.kawowybox.pl

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Listopad 2020, 17:26:27 »
Super, brawo za szybką realizacje i dopięcie wszystkiego.
Widać, że cały kawowy box i to wszystko sprawia wam dużo radości i jesteście otwarci na sugestie i nowe rzeczy.
Teraz tylko czekać na wypłatę i zamawiać, będę miał dwa kalendarze do porównania :)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Listopad 2020, 21:53:14 »
No więc zamawiam :)
Możesz zdradzić co za kawy - czy będzie to sukcesywnie odkrywane?
« Ostatnia zmiana: 06 Listopad 2020, 21:56:44 wysłana przez jakub_stanecki »
Never Give UP †

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi