Autor Wątek: Kalendarz adwentowy  (Przeczytany 16321 razy)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Kalendarz adwentowy
« dnia: 22 Październik 2020, 08:24:16 »
Hejo :)

Może kogoś zainteresuje kalendarz adwentowy w formie kawy. Ja dla siebie zamówiłem wersję europejską.
Dwie opcje - europejska i norweska:

Europejska:
https://eshop.theroses.cz/en/p/specialty-coffee-advent-calendar

Mamy 24 kawy x 20 gram i palarnie z różnych krajów europy, w tym Polski.

Cena około 245 złotych za 480g kawy / około 510 za kg

Norweska:
https://www.kaffebox.no/scandinavian-specialty-coffee-advent-calendar/
Mamy 24 kawy x 50 gram i palarnie z Norwegi tylko.

Cena około 580 złotych za 1200g kawy / około 485 za kg

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1490
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2020, 08:31:30 »
Fajna sprawa, miło że jest polski akcent. Chyba się skuszę.

@pmichal, orientowałeś się może czym się różni droższa dostawa DPD od tańszej (i która niby szybciej idzie)?

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2020, 08:38:09 »
Droższa ma niby dotrzeć w ciągu 2 dni max vs tańsza może zająć 3 dni.
Wziąłem tańszą wersje, mam nadzieje, że dojdzie :D

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik 2020, 13:07:53 »

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Październik 2020, 14:00:50 »
Ciekawa sprawa :)
Gdyby któraś z naszych rodzimych palarni przygotowała taki "przelewowy" kalendarz adwentowy z wielką chęcią bym zakupił 24x20g
Never Give UP †

Offline ralph Mężczyzna

  • Wiadomości: 236
  • Ekspres: DeLonghi EC 685, V60-02, AP, CD, Bialetti 4tz
  • Młynek: Severin KM 3873, C40 MK3
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Październik 2020, 14:10:02 »
Gdyby któraś z naszych rodzimych palarni przygotowała taki "przelewowy" kalendarz adwentowy z wielką chęcią bym zakupił 24x20g

Ja też, no i gdyby trochę tańszy był bo w przeliczeniu ponad 500zl za nie cały kilogram to jednak chyba lekka przesada.... przynajmniej dla mnie
...żeby być starym i mądrym, najpierw trzeba być młodym i głupim...

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1490
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Październik 2020, 15:13:21 »
Raczej kilka polskich palarni musiałoby się skrzyknąć, bo chyba żadna nie ma w ofercie 24 różnych kaw?

Trzeba też pamiętać, że dostajemy 24 różne kawy z naprawdę wielu europejskich palarni, i opakowanie, stąd cena też wyższa.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Październik 2020, 15:34:23 »
O to to, dwie palarnie ze swoimi wybranymi kawami, może być bez opakowania nawet albo jakieś symboliczne ;-) Tyle tylko że to ma raczej sens tylko dla posiadaczy młynków bez retencji. 

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Październik 2020, 15:46:43 »
Tyle tylko że to ma raczej sens tylko dla posiadaczy młynków bez retencji.
Albo ręcznych ;)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Październik 2020, 15:52:31 »
Jakaś nowa tradycja
Kaffebox organizuje już coś takiego kilka lat.
Ja osobiście dopiero w tym roku trafił na to za sprawą Instagrama.
19grams rozumiem daje 24 kawy wypalone przez jedną palarnię?

ponad 500zl za nie cały kilogram
Na pewno logistycznie tutaj się składa dużo kosztów - kawy zostają wypalone w wielu krajach, wysłane do jednego, tam przepakowane już dla klientów i wysłane. Oprócz więc samej pracy palarni trzeba doliczyć koszty wysyłki, opakowań i prace ludzi, którzy będą dodatkowo te paczki przepakowywać.


Raczej kilka polskich palarni musiałoby się skrzyknąć, bo chyba żadna nie ma w ofercie 24 różnych kaw?
@Wojciu - może wy byście coś takiego zorganizowali - kawowy box świąteczny z polskich palarni?
albo
@deskowy - udało wam się skrzyknąć kilka palarni do akcji jedna kawa - różne palarnie, może i tak akcję zrobić z kalendarzem w Polsce?

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Październik 2020, 16:00:18 »
@Wojciu - może wy byście coś takiego zorganizowali - kawowy box świąteczny z polskich palarni?
Ja jestem gotów nawet na kawę w woreczkach strunowych ;)
I fajnie jakby była taka akcja, że tydzień pijemy kawę z obróbki naturalne, potem z mokrej a na końcu, przed świętami, z Honey ;)
mógłby powstać też taki adwentowo//świąteczny temat z dzieleniem się wrażeniami :D
Never Give UP †

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Październik 2020, 19:25:33 »
Właściwie to tylko kwestia zamówienia ziarenek, podzielenia na  porcje, oznakowania i wysyłki do chętnych. Ja jeszcze młynek muszę kupić  :mhh:

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Październik 2020, 20:16:46 »
Ten Rabenschwartz oraz 19grams z tego co widzę to sprzedają 24 kawy, ale tylko swoje. Roses oraz kaffebox maja różne palarnie co daje nam moim zdaniem ciekawsze doznania :)

Offline Wojciu Mężczyzna

    • kawowybox.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 68
    • Kawowy Box
  • Ekspres: V60, Origami, Chemex, Aeropress i La Pavoni <3
  • Młynek: Fellow Ode, Comandante C40
Odp: Kalendarz adwentowy
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Listopad 2020, 18:34:16 »
Cześć,

no więc wracam z krótkim info jak to wygląda u nas ;-) @jakub_stanecki pytał na priv, ale napiszę tutaj szerzej.

No więc JES SZANSA że kalendarz będzie w tym roku ;-) To dobry news, rozkminiamy jeszcze co prawda temat pakowania, nie chcę wchodzić w szczegóły, ale myślę że w tym tygodniu wszystko się wyjaśni i wtedy potwierdzę Wam oficjalnie czy uda się ogarnąć Kalendarz jeszcze na te Święta ;-)

W skrócie chcielibyśmy żeby to wyglądało tak:

- 24x 50g kaw pod przelew (czyli łącznie 1,2 kg), staramy się zrobić jak najbardziej różnorodny mix, nie uda nam się w tym roku niestety zaangażować w projekt aż 24 palarni, więc każda palarnia będzie w Kalendarzu po 1-3 razy, oczywiście z totalnie różnymi ziarnami
- palarnie tylko polskie, bo wiecie że my bardzo mocno wierzymy i wspieramy #pijelokalne
- cena najprawdopodobniej 299 zł czyli 249 zł za kg, niestety ciężko nam zrobić taniej, duży koszt robi tutaj logistyka, małe paczuszki, pakowanie itp, no ale wciąż jest to 2x taniej niż zachodnie przykłady które podawaliście ;-) finalną cenę podamy jak potwierdzimy wszystkie szczegóły ;-) za to na start dla forumowiczów damy na pewno jakiś rabat ;-)
- będziemy zbierać pre-order, pewnie do ok 18/11, po tym terminie zamawiamy kawy w palarniach żeby wszystko było świeżutko wypalone, pakujemy i wysyłamy do Was 25/11 tak żeby każdy dostał paczkę przed końcem listopada
- będzie osobny wątek do dzielenia się wrażeniami z próbowanych kaw, postaramy się zrobić też osobną stronę gdzie będzie więcej info o kawach, które będziecie próbować w kolejnych dniach

Dajcie proszę znać co myślicie i czy byłoby w ogóle zainteresowanie takim projektem? :D

Pozdrowienia, a dla Kuby wielkie dzięki za dodatkową motywację, żeby nie odpuszczać tematu ;)

W.
W Kawowym Boxie chodzi o różnorodność, poznawanie nowego. Wierzymy że w tym jest cała magia kawy. Znajdziecie u nas Boxy zarówno pod przelew jak i espresso. Co miesiąc w ofercie NOWE PALARNIE / REGIONY!. Darmowa dostawa od 99 zł lub 5 zł poniżej tej kwoty. Sprawdź nasze nowości --> www.kawowybox.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi