Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1525704 razy)

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5595 dnia: 16 Styczeń 2019, 08:34:44 »
Za chwilę się pojawią palenia z wczoraj.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5596 dnia: 16 Styczeń 2019, 08:50:27 »
Te "ponad dwa tygodnie" temu są "the best".

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5597 dnia: 16 Styczeń 2019, 09:02:34 »
Te "ponad dwa tygodnie" temu są the best, ale jak ktoś chce sprawdzić na własnej skórze to pewnie kupuje do eksperymentów i widzi jak kawa się zmienia, oraz sam dochodzi do wniosków, że po dwóch tygodniach jest the best :)

Offline Lukhasz

    • -
  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60 forever, Aeropress, Chemex, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Timemore Chestnut Nano
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5598 dnia: 16 Styczeń 2019, 09:51:18 »
Jak kupię kawę sprzed dwóch tygodni i otworzę ja za dwa tygodnie, to już będzie miała miesiąc

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5599 dnia: 16 Styczeń 2019, 10:12:31 »
Wtedy też będzie "the best".

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5600 dnia: 16 Styczeń 2019, 14:25:04 »
Tak sobie myślę, że jeśli ktoś woli kawę 1-dniową to chyba najlepszym wyjściem jest własna, mała palarka..
Tak na serio, kawy SHG, czyli te z najciekawszych, wyżej rosnących miejsc, najlepsze będą po 4-6 tygodniach..

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5601 dnia: 16 Styczeń 2019, 16:46:57 »
Czy kawa jest lepsza po 10 dniach czy 10 tygodniach, to pewnie musi sobie odpowiedzieć każdy kupujący, chociaż skoro osoba paląca kawę twierdzi, że optimum to 4-6 tygodni to ja bym to przyjął za pewnik i starał się w tych dwu tygodniach zmieścić i wypić co kupiłem.
Problem de facto sprowadza się do tego, że stosunkowo łatwo jest z kawy 2 tygodniowej zrobić 6 tygodniową (najczęściej potrwa to 4 tygodnie), dużo trudniej z 10 tygodniowej zrobić 6 tygodniową.
Więc, moim zdaniem, kawa jak najszybciej powinna opuszczać palarnie i dojrzewać sobie na półce nabywcy. Z drugiej strony, palarnia ma minimalną ilość kawy, którą musi wypalić za jednym razem. I trochę trwa zanim ta kawa się sprzeda. Jakimś wyjściem byłoby oferować mniej kaw w tym samym czasie - teraz jest powiedzmy 18 singli, można by wypalić 6, i teoretycznie ich czas życia od wypalenia do wyprzedania zamiast 4 tygodniu, wyniósłby tydzień. Czy to lepiej dla klienta? Nie wiem, ja pewnie bym tak wolał. Ale 5 innych osób, kupuje w MA dlatego, że mają ogromny wybór. Co lepsze i bardziej optymalne dla palarni- nie mam pojęcia.

PS.
Uwaga techniczna: Te banerki nad zdjęciem kawy: NOWOŚĆ, PROMOCJA, POLECAMY. Nie uważacie, że to zaciemnia obraz? Nowość, powiedzmy rozumiem, chociaż lepsze byłoby sortowanie po dacie palenia (teraz jak wybiorę sortowanie Najnowsze - cóż, sami sprawdźcie, jakiś oryginalny algorytm musicie stosować). Promocja - bardziej widoczna jest przekreślona cena. POLECAMY - tego już nie rozumiem? To innych nie polecacie? Honduras Miriam Elizabeth Perez Espresso - jest jakaś gorsza, że nie jest polecana?


Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5602 dnia: 16 Styczeń 2019, 17:00:56 »
Pawle, masz rację z tym "Polecamy". Też już o tym mówiłam "szefowi"

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5603 dnia: 16 Styczeń 2019, 17:34:36 »
W kwestii optymalnej daty do spożycia: kinetyka gazów zależna jest od temperatury więc sama "data palenia" to niepełna informacja. Ważne jest też to, kiedy kawa trafia do paczek: w ciągu ilu godzin po paleniu: w przypadku linii Synestezja są to maksymalnie dwie godziny. Jeśli kawa miałaby trafić do klienta w ciągu pierwszych dwóch tygodni od palenia, to chyba wszystkie sklepy internetowe, handlujące kawą nie wypalaną przez siebie bezpośrednio, poszłyby z torbami: podczas gdy "mają się bardzo dobrze", oferując kawę kilkumiesięczną a czasami kilkuletnią.

Swoją drogą ciekawa jestem, kto byłby w stanie wypowiedzieć się na temat "daty palenia" w ślepym teście. W zależności od kwaskowatości i twardości ziarna kawy zachowują się bardzo różnie.  Odnośnie testów po otwarciu paczki, nie są one miarodajne: kawa z raz otwartej paczki szybko się utlenia: żeby zrobić naprawdę rzetelny test zależności satysfakcji konsumenckiej od daty palenia, należałoby każdorazowo otwierać nową paczkę. Nie wiem, czy wiele osób chciałoby się zdecydować na taki test. Aby ma nie wiem, mieć naprawdę "świeżą biologicznie" kawę trzeba by było kupować 50-gramowe czy 100-gramowe paczki. Nie wiem, czy klienci chcieliby za taki luksus zapłacić (nie mówiąc już o kosztach zanieczyszczania środowiska kolejnymi opakowaniami) .

Jak już napisałam, kawy Synestezji trafiają do paczek w ciągu 2 godzin po paleniu: zawsze według określonego rytmu. Wiele z nich osiąga optymalny profil dopiero 2-3 tygodnie od daty palenia (ale nie w wielokrotnie otwieranej paczce..). Warto pamiętać o tych istotnych zależnościach, "goniąc przysłowiowego króliczka".

Co do rytmu pracy palarni: intensywność zakupów skorelowana jest z terminami wypłaty..taka smutna rzeczywistość..
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2019, 17:48:37 wysłana przez Elka »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5604 dnia: 16 Styczeń 2019, 18:13:41 »
POLECAMY - tego już nie rozumiem? To innych nie polecacie? Honduras Miriam Elizabeth Perez Espresso - jest jakaś gorsza, że nie jest polecana?

Wszystko polecamy. To tylko szablon, gotowiec, by go zmienić musiałbym szybko zostać specjalistą od front-endu. Sam zobacz, że polecamy także Honduras:

---> https://mastroantonio.pl/category/c/recommended

Całość strony składa się graficznych modułów, które jakoś tam się konfiguruje. Jeden z modułów prezentuje w skrócie rzeczy, które najbardziej polecamy: "produkt dnia", kilka pierwszych pozycji z listy "polecamy" itp. Dalej, poniżej jest już pełna lista tego, co polecamy ;). Fajniej byłoby tu zrobić jakiś graficzny układ kategorii...

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6206
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5605 dnia: 16 Styczeń 2019, 19:06:55 »
Mogę potwierdzić, że kawy otwarte po kilku miesiącach, dalej są świetne. Im twardsze ziarenka tym wolniej się starzeją i dłużej się balansują po wypaleniu. Natomiast kawy otwarte i zostawione na kilka miesięcy zmieniają się bardzo na niekorzyść.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5606 dnia: 16 Styczeń 2019, 20:25:28 »
ciekawa jestem, kto byłby w stanie wypowiedzieć się na temat "daty palenia" w ślepym teście
Te kilkudniowe najłatwiej poznać w dripie, v60 zalewane po japońsku od środka przy preinfuzji pięknie się wybrzusza a właściwe zalanie wyzwala grzyba piany.

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5607 dnia: 16 Styczeń 2019, 20:32:35 »
Tyle, że smaku brak. W ślepym teście jednodniową i tygodniową na pewno bym rozróżnił. Z 2 tygodniową i 3 tygodniową to już byłoby trudniej

Offline Huberro

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: La Pavoni PLH
  • Młynek: Ascaso i1
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5608 dnia: 17 Styczeń 2019, 08:57:34 »
Wczoraj dostałem od Antonia paczkę.
Cudowna zawartość - 2,5kg Ariadny wypalonej przedwczoraj.
I chcecie mi powiedzieć, że mam czekać jeszcze 3 tygodnie, żeby dojrzała?!
Ni huhu! Pierwsze pół kilo jest już w hopperze i smakuje wyśmienicie!

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5609 dnia: 17 Styczeń 2019, 09:14:47 »
Ta kawa po kolejnych dwóch czy trzech tygodniach może Cię również bardzo pozytywnie zaskoczyć, ja lubię mieć dwie paczki kawy która mi smakuje i zacząć od jednej a po dwóch, trzech tygodniach wrócić do drugiej paczki. Osobiście uważam, że kawa musi mieć minimum 5-7 od palenia żeby doszła do siebie.   

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi