Autor Wątek: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków  (Przeczytany 438699 razy)

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1005 dnia: 06 Grudzień 2019, 11:23:16 »
Wobec tego gratuluję  :D , zarówno kawki jak i grafiki na etykietach trzymają poziom  :taktak:  :ok:

Offline Dziki029 Mężczyzna

  • Wiadomości: 48
  • Ekspres: Hario-V60, Aeropres, Phin, Bialetti+tuttocrema, GAT
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1006 dnia: 06 Grudzień 2019, 11:41:17 »
Dzięki za kawy i woreczek oraz ekspresową wysyłkę. Wy chyba w EuroCafe sami dostarczacie przesyłki bo w niecałą dobę po zamówieniu paczkę dobierałem z paczkomatu.  Albo InPost wyprzedza sam siebie.

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1007 dnia: 06 Grudzień 2019, 13:19:43 »
Goran na stronie znowu nie widać ziarenek w czekoladzie.
Druga sprawa. Jakie kawa do expresu automatycznego dla kogoś kto się nie zna na kawie, ale jak spróbuje to zrozumie czym jest dobra kawa? :D
Myślałem o mujeres.
« Ostatnia zmiana: 06 Grudzień 2019, 13:31:51 wysłana przez szynder »

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1008 dnia: 06 Grudzień 2019, 20:51:23 »
Jeszcze tylko jedna paczka ziarenek została, więcej nie będzie, przynajmniej na razie. Szukamy innego partnera do oblewania czekoladą a to nie jest takie proste.
Mujeres jest zawsze dobry wybór, nawet dla kogoś początkującego z automatem pod ręką.

Cieszę się że InPost działa dobrze i to teraz kiedy inne firmy kurierskie mają problem ze względu na dużo większy ruch w przesyłkach. Rzadko się zdarzają problemy z paczkomatami, jednak może się zdążyć że paczka zamiast do paczkomatu trafi do jakiegoś pobliskiego punktu odbioru przez zajęte skrzynki.
Mam nadzieję że coś drgnęło w odbudowie wizerunku InPostu, nawet ten sam kurier odbiera od nas paczki już trzeci miesiąc. Do tej pory była duża rotacja pracowników, dla przykładu kurier DPD odbierający paczki od nas jest ten sam od początku naszej współpracy. Mam nadzieję że jednak że większość z Was jest zadowolonych z usług kurierskich firm z którymi współpracujemy.

Już od jutra, na zakończenie roku, do sklepu wraca Brazylia Yellow Bourbon fazenda Miaki.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1009 dnia: 06 Grudzień 2019, 23:44:42 »
Cieszę się że InPost działa dobrze i to teraz kiedy inne firmy kurierskie mają problem ze względu na dużo większy ruch w przesyłkach.

Lepiej ich nie chwalić, bo można zapeszyć ;)
http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,25488163,stosy-paczek-obok-przepelnionego-paczkomatu-na-ursynowie-lezaly.html#s=BoxOpImg4


Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1010 dnia: 08 Grudzień 2019, 08:24:45 »
więcej nie będzie, przynajmniej na razie
Zatem czekam na wieści bo żyć nie mogę :D

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1011 dnia: 09 Grudzień 2019, 18:10:06 »
@ranGo

Czy mielisz kawę ?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1012 dnia: 09 Grudzień 2019, 20:53:57 »
Wystarczy w uwagach przy zamówieniu napisać co i do jakiej metody parzenia mamy zmielić.

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1013 dnia: 11 Grudzień 2019, 13:56:51 »
W sklepie pojawiła się Geisha Natural z Kostaryki. Warta grzechu? Była już w sklepie?
Czy jakościowo nawiązuje do osławionej panamskiej?

Jeszcze nie kosztowałem sławnej geishy, czas spróbować...  [emoji12]
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2019, 14:19:21 wysłana przez jacroza »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1014 dnia: 11 Grudzień 2019, 18:43:37 »
Spróbować na pewno warto. Drip jest zdecydowanie słodki, z równie fajnym, syropowato - słodkim finiszem. Dominują słodkie jagody, z akcentami ziół i nutami czekolady. Na razie tylko jedno parzenie, więc trudno o wnioski co do konkretnych parametrów. A co do rywalizacji Panama vs Kostaryka, to z panamskich miałem głównie ziarenka z mytej obróbki i z tym naturaelem, trudno jest je porównać.

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1015 dnia: 11 Grudzień 2019, 18:51:13 »
Dzięki @WS
Jutro prawdopodobnie będę miał okazję skosztować, bo paczka już w drodze  :)
Nie mogę się doczekać  :pycha:

Offline domwar

  • Wiadomości: 18
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1016 dnia: 12 Grudzień 2019, 07:53:58 »
Bry :-)
Nie mam żadnej skargi ani wniosku tylko pytanie
Zaintrygowała mnie ostatnio  Meksyk Agua Fresca Natural Reserva. Po otwarciu opakowania  rzucił mi się na nozdrza zapach w moim odczuciu jak na kawę dość zaskakujący. Coś jakby nuta fermentacji czy coś w ten deseń. Tak jakby ziarno przed paleniem było poddawane jakiejś obróbce tego typu.
Czy to tylko moje nieświadome odczucia laika czy jednak kierunek mojego nosa jest prawidłowy?
Przy parzeniu w aeropresie zauważyłem, że im wyższa temperatura tym ten efekt w naparze jest mniej intensywny ale jednak jest.
SM* po pierwszym łyku stwierdziła, że smak dziwny (ale o dziwo nie powiedziała, że "niedobry" ;) ).
Dla mnie też, pomimo, że gustuję  w  kawach raczej bardziej intensywnych, goryczkowatych  niż kwaskowych to jednak smak raczej zaskakujący  i ciekawy.

Za to Rwanda Kimini chyba utwierdziła mnie w przekonaniu, że do afrykańskich odmian raczej ciężko będzie mnie przekonać.
Chociaż sięgam po  Rwandę, Kenię czy Etiopię co jakiś czas z nadzieją, że jednak znajdę tam jakąś nutę zaczepienia, która mnie zatrzyma na dłużej ale póki co, wciąż Brazylia, Kostaryka, Gwatemala wygrywa.

A tak w ogóle, to szacunek za szybką wysyłkę, jakość obsługi i kawy no i grafiki na opakowaniach. Gdyby to było ze 30 kilka lat temu to takich opakowań na pewno bym nie wyrzucał tylko do jakiegoś albumu wklejał  ;) :)

Pozdrawiam
Dominik



*SM = Szanowna Małżonka  ;)

Offline jechanek

  • Wiadomości: 4
  • Młynek: MYM54
Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1017 dnia: 12 Grudzień 2019, 08:28:00 »
Wysyłka rzeczywiście ekspresowa.
Może ktoś ma sprawdzony przepis na Rwandę Kimini? V60 lub Aeropress.
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2019, 08:35:16 wysłana przez jechanek »

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1018 dnia: 12 Grudzień 2019, 08:33:51 »
A tak w ogóle, to szacunek za szybką wysyłkę, jakość obsługi i kawy no i grafiki na opakowaniach. Gdyby to było ze 30 kilka lat temu to takich opakowań na pewno bym nie wyrzucał tylko do jakiegoś albumu wklejał   

Albo na słomiankę ;)

Również zwróciłem uwagę na te etykiety, wg mnie są rewelacyjne :)
Rozważam nawet zrobienie magnesów na lodówkę: wydrukowanie, podklejenie folią magnetyczną. Myślę, że taka kolekcja na lodówce mogłaby nieźle wyglądać :)


Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Euro Cafe - Książka skarg i wniosków
« Odpowiedź #1019 dnia: 12 Grudzień 2019, 09:16:32 »
Coś jakby nuta fermentacji czy coś w ten deseń.
@domwar - no bo to jest natural. Poczytaj sobie o metodach obróbki. Jeżeli Ci takie nuty nie podchodzą to wybieraj kawy z obróbki mokrej. Gdzieś pomiędzy naturalami a mytymi jest honey.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi