Autor Wątek: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka  (Przeczytany 206883 razy)

Offline lisssek

  • Wiadomości: 60
  • Ekspres: Alternatywa: Bialetti Kitty 6 i 12 tz, phin, Kalita, Gabi, AP, French Press, V60-2,
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130, C40 IH
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #645 dnia: 21 Listopad 2016, 11:07:59 »
Firmowy sklep Plissona ruszył ze Mikołajkową promocją.
WYglada bardzo atrakcyjnie-dzięki! Co prawda sam się na gładko nie robię  ;-) ale na świąteczne prezenty w sam raz:)   Może ktoś chętny na wspólne zakupy i podział kosztów wysyłki?

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #646 dnia: 05 Styczeń 2017, 18:16:23 »
I jak oceniasz maszynkę?

Po dłuższym używaniu mogę powiedzieć, że nie chcę innej. Płytki 1/2 i 3/4 wróciły do pudełka. Używam 5-ki lub gdy się nie spieszę 6-ki. Przy 6-tce robię tylko dwa przejścia, trzecie nie jest konieczne. Żyletki KAI wystarczają na 5 razy i również nie chcę innych. Piórka okazały się zbyt agresywne. Maszynka warta każdej wydanej na nią złotówki!

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #647 dnia: 11 Sierpień 2017, 16:36:49 »
Nie chciałem tworzyć nowego wątku, jeśli dyskusja się rozwinie, to pewnie powstanie :)

Czytałem ostatnio ciekawy artykuł o tworzeniu własnych olejków do brody poprzez mieszanie olejków bazowych (arganowy, jojoba, rycynowy, migdałowy) i olejków eterycznych. I w tym miejscu pytanie - czy macie jakiś pomysł na stworzenie kawowego aromatu domowym sposobem?
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #648 dnia: 11 Sierpień 2017, 16:46:09 »
Kiedyś zastanawiałem sie nad czymś podobnym - jedyne co to jakieś naturalne aromaty albo mixy(jak np do liquidów do epapierosów), ale specjalnie kawowe to one nie są... Raczej coś, co ma być kawowe, ale nie do końca wyszło.

Offline arturro Mężczyzna

  • Wiadomości: 3
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #649 dnia: 11 Sierpień 2017, 21:00:49 »
można wydestylować olejek kawowy, dysponując prostym aparatem destylacyjnym (zestaw "mały bimbrownik" - wystarczy ;)) - nie jest to specjalnie trudne ;)
niestety z kilograma kawy wychodzi niecały gram olejku ;)


pozdrawiam
a

Offline miroslawwalchowiak

  • Wiadomości: 0
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #650 dnia: 08 Listopad 2017, 13:11:43 »
Mam pytanko, bo właśnie zastanawiam się nad zakupem maszynki na żyletki i właśnie znalazłem w internecie oto właśnie taką:  222 . Związku z tym czy warto, bo nie ukrywam, że nie chce wyrzucać pieniędzy w błoto. Będę wdzięczny za wszelkie rady. Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2017, 14:56:45 wysłana przez ranGo »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #651 dnia: 08 Listopad 2017, 13:31:07 »
I zarejestrowałeś się na forum tylko po to, żeby po kilku minutach zapytać o maszynkę do golenia?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #652 dnia: 09 Wrzesień 2019, 08:01:59 »
Straciłem dzisiaj cierpliwość do mojego Merkura Futur. Kolejny raz przy regulacji (zwykle golę się przy "3" ale czasm potrzebuję agresywnej "6") pociąłem sobie palce żyletką - cała łazienka uświniona krwią. Sama maszynka jest świtna ale:
- jednak głowica trochę ciężka
- regulacja przy mokrych rękach i mydle do golenia wiąże się z ryzykiem poranienia

W związku z czym potrzebuję porady co kupić, żeby uchronić moje cenne paluchy przed zranieniem? Miałem EJ "89" ale niestety sprezentowałem ojcu.
Co warto teraz kupić do codziennego golenia (zakładam, że Futur zostanie do trudniejszych sytuacji typu 2-3 dniowy zarost)

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #653 dnia: 09 Wrzesień 2019, 08:42:42 »
... takie coś...
Stalowe.jpg
 [emoji12]

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #654 dnia: 09 Wrzesień 2019, 08:51:10 »
Ja używałem Rockwella i w sumie polecam, z tym że z rok po zakupie przyszedł czas na brodę :)

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #655 dnia: 09 Wrzesień 2019, 09:04:50 »
Też się golę Futurem, a w zasadzie jego chińską kopią, i trudności podczas regulacji nie odnotowałem. Przytrzymuję palcami za węższe boki czapki, a rączką swobodnie kręcę, jedynie przy zmianie żyletki trzeba trochę uważać, więc jeżeli coś ciężko idzie przy zmianie nastaw to może spróbuj rozebrać i przesmarować ? Jako alternatywę mesz przemyśleć Merkur Progress (ja się od dłuższego czasu nad nią zastanawiam), tylko ta plastikowa regulacja na końcu rączki wygląda szpetnie.

Offline Biogon35

  • Wiadomości: 282
  • Ekspres: Izzo Alex Duetto
  • Młynek: Mahlkönig K30
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #656 dnia: 09 Wrzesień 2019, 09:21:06 »
Co warto teraz kupić do codziennego golenia

Jeśli chcesz maszynkę tzw. "do końca życia" i na każdy zarost to Rockwell z nierdzewki. Ratio jakość golenia/cena bardzo dobra. Komfort absolutnie genialny.
Świetnie wyważona, mocny grip i na dodatek ładna ;)
Jeśli wzorem Futura chcesz adjustable to może pomyśl o vintage? Czasami "od święta" używam Gillette "Fat Boy" lub "Slim Adj." Są to bardzo porządne maszynki i nadal można trafić egzemplarze w idealnym stanie.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #657 dnia: 09 Wrzesień 2019, 10:08:21 »
Ja sobie ostatnio wymieniałem model po tacie z lat 60 (Gillette) na Muhle R96 ROCCA. Fajna maszynka, trochę bardziej agresywna niż typowa maszynka do codziennego golenia, ale dla mnie super, bo najczęściej golę się co 2-3 dni.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #658 dnia: 09 Wrzesień 2019, 10:26:56 »
Elektryczna od ca. 1990 roku.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Golenie - żyletka, brzytwa czy maszynka
« Odpowiedź #659 dnia: 09 Wrzesień 2019, 10:32:54 »
Przytrzymuję palcami za węższe boki czapki, a rączką swobodnie kręcę, jedynie przy zmianie żyletki trzeba trochę uważać
Regularnie smaruję i jest OK, ale wystarczy chwila nieuwagi i trochę wilgoci/mydła na palcach i kilka razy w roku oklejanie rąk plastrami ;)
W zasadzie to chyba chcę coś prostego, bez regulacji i z możliwie najmiejszych kontaktem palców z głowicą na każdym etapie używania maszynki. Może coś z motylkiem? Sam nie wiem.

@Mr.Ed - Prograsa nie chcę właśnie z uwagi na ten nieszczęsny wygląd

@Biogon35 - który model Rockwella?

@Fux - próbowałem elektryka kilka razy - moja twarz nie dogaduje się z tym typem maszynki, czuję się niekomfortowo po takim goleniu

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi