Autor Wątek: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.  (Przeczytany 126648 razy)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #345 dnia: 09 Styczeń 2018, 11:43:09 »
czołgów nie wpuszczają na plaże:)

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #346 dnia: 09 Styczeń 2018, 12:35:59 »
Zdopingowałeś mnie kolego

Całe szczęście.....
ale zamiast wsiadać na rower i jechać, obciąż go tak aby cały zestaw ważył 300kg i wtedy pchaj..... Zamiast worków z pyrami zamontuj zbiornik na wodę wypełniony w 80%. To są właśnie realne warunki "teściku".

Oj Panie Szlachcic
Ciągle brniesz w pretensjonalne tekściki i usilnie starasz się mnie obrazić. Proszę nie rób tego.......

Wykonanie zabudowy niezależnie od wykończenia.....1 dzień?

No tak tu popełniłem błąd, rozpatruję tą banalną operację z mojego punktu widzenia, a jak wiadomo dla każdego punkt widzenia jest inny. Ja nie korzystam z Wieśków, może dlatego mi by to zajęło 1 dzień. Jak byś wykazywał nieco szacunku dla współdyskutantów, to bym coś podpowiedział. Ale nie widzę sensu, pomęcz się.   

Moim punktem odniesienia jest jeden z camperów, które wykonałem :)
Camper - 1 (1).png
Camper - 1.png
Camper - 2.png

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #347 dnia: 09 Styczeń 2018, 12:37:49 »
W jeden dzień? Gratuluję. Robiłeś dla siebie, czy to zlecenie, bo to bardzo istotna sprawa.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #348 dnia: 09 Styczeń 2018, 12:40:59 »
Chodziło mi o ogniwa liion w rozmiarze 18650 (najpopularniejszy) np. takie. Około 330szt. takich ogniw dałoby właśnie ~2,5kWh ważąc przy tym ~16,5kg i kosztując ~1300zł. Do tego trzeba oczywiście doliczyć kilka stówek na elektronikę, obudowy, kable, blaszki...
Można zdobyć takie ogniwa wielokrotnie taniej samemu rozbierając padnięte pakiety z laptopów :diabelek:

Tutaj przykład co można wyczarować mając odpowiednio dużo wolnego czasu i gotówki ;)



ALE: To rozwiązanie jest dużo delikatniejsze niż lifepo4 czy agm - przy niewłaściwym traktowaniu zamienia się w 16,5kg napalmu ;)
Jeżeli nie jesteś w stanie sam tego poskładać, zrozumieć co jak działa - to niestety raczej nie jest temat dla Ciebie...

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #349 dnia: 09 Styczeń 2018, 20:42:13 »
Rozbebeszanie laptopów przerabiałem:) ale to chodziło o ogniwa do latarek:)

Odnośnie zabudowy kampera- człowieku to są gotowe modułowe szafki,zlewy,lodówki, gdzie tu masz porównanie do heblowania desek czy bejcowania i lakierowania?
Gdzie tu masz porównanie do gięcia a przedtem parowania  obłogu sosnowego na błotniki? Gdzie masz porównanie do pokostowania na gorąco?
Chlopie nie pasuje, panie szlachcić tysz nie to może per czowieku lub psze Pana będzie lepsze? Nie próbuje i nie chce Cie obrazić, wyluzuj.
Zamówieś albo kupiłeś określony model kanapy , szafek i gotowe, kwestia montażu - docinałeś szafki? Kleiłeś fornir czy okleinę-ale nie samoprzylepną?   Patrząc z mojej perspektywy jakbym budował takiego kampera   to ja muszę najpierw zrobić do kanapy : ramę,dać sprężyny, gąbkę i inne cuda. A czemu nie kupie gotowego-bo nie ma i nie chcę tego co jest gotowe.


Korzystanie z usług Pana Wieśka to nie  ujma czy obelga. Pracowałem ze starymi rzemieślnikami, złotymi rączkami, bez wykształcenia technicznego a robili takie cuda o jakich nie śniło sie "nadzorującym" robotę  inżynierom.

Widzę że chyba zrozumiałeś:) kwestie rozłożenia masy że to nie kwestia lekkich profili i sklejki.Ale ubywającego towaru i zmieniającego położenia obciążenia.

odnośnie testu...
A  jaka to różnica płyty jumbo czy woda? i tak trzeba rozkładać ciężar nisko i tak trzeba unieruchomić.
Przy wodzie muszę uważać na falowanie i tyle, delikatniej z jazdą i hamowaniem.
Po co mam pchać gdziekolwiek  załadowany  weikuł ?  Podjeżdżam  pod plażę w upatrzonym miejscu - podjazd betonowy -  zjeżdżam po rampie dla wózków inwalidzkich,wózków dziecięcych, itp,betonowa szeroka ładna,wygodna.
Mam do przerycia  te 20-30m zmrożonego pokruszonego piachu-to jest problem nie powiem, ale do przeżycia, trapy elastyczne -rolowane- jak to sie przejedzie jesteś na pasie zmrożonego piachu o szerokości-dzisiaj około 10m miejscami więcej- możesz jechać kilometrami wzdłuż plaży.
Dzisiaj tak odwoziłem dzieciaka do przedszkola- fajna pogoda z rana, nie muszę dużo nadkładać czasu czy drogi a widoki super. 
Odnośnie deptania czy zapadania sie w piach zmrożony moich butów.. pomijam i kończę dyskusje bo jak nie rozumiesz co to zmrożony na kość  piach którego nie można ruszyć - skruszyć  walać z całe siły nogą  -przecierz pod spodem jest jeszce wiecej piach zmrożonego..to nic Cie nie przekona. Może inaczej: dzisiaj  znajomy jeździł konno ,pełen galop bez żadnego problemu. Wiadomo siła moja na rowerze nie ma porównania do siły końskiej ale chodzi o podłoże, piach po galopie prawie nie ruszony, ledwo było widać ze koń przeleciał chwile temu.
 Ok temat na razie teoretyczny bo i tak pracuje nad zgodą na główna miejscówkę.

Natomiast z całej tej dyskusji mam jeden wniosek i przemyślenie: trzeba bardziej realnie spojrzeć na potrzebną ilość prądu..... głownie ze względu na żywotność akumulatorów, poczytałem dzisiaj troche i wychodzi gwałtowny spadek żywotności-cykli- przy różnych rozładowaniach.
 Nie sądziłem ze to aż takie różnice są.

Oświetlenie blatu można zrobić na ogniwach 18650- a takie mam i ładowarka jest i są na takie ogniwa małe lampy .
Lodówka- zakładałem około 600wh można by to spróbować  zrobić  lodówkami turystycznymi na wkłady,wkłady mrożone " na bazie "
zostaje 300 Wh młyn i pompa + 50 W przez 9 h sam ekspres.
Plus jakiś zapas na kase, ładowarke itp


« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2018, 21:15:26 wysłana przez kuń »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #350 dnia: 09 Styczeń 2018, 21:19:18 »
Nie wiem jak w Polsce, ale w Irlandii kasą moze byc iPad ze specjalnym programem. Tylko zapomniałem jak sie nazywa. Spokojnie dzień obsłuży bez ładowania i jeszcze muzykę puścisz ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #351 dnia: 09 Styczeń 2018, 21:26:51 »
U nas tak nie ma z tego co wiem. Ale najtańsza kasa fiskalna wystarczy w 100%...

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #352 dnia: 09 Styczeń 2018, 21:44:23 »
człowieku to są gotowe modułowe szafki,zlewy,lodówki,

Chłopcze wszystko zrobiłem sam... oprócz podnoszonego dachu z kompozytu. Meble, rozkładaną i podnoszoną automatycznie kanapę (mam certyfikat bezpieczeństwa na tą konstrukcję) opuszczane łóżko, skórzane tapicerki, całą elektrykę wraz z webasto..... Robiłem też wersję mebli lakierowanych na wysoki połysk..... Fornirowanie na życzenie klienta.

Pierdoły gastronomiczne robiłem 17 lat temu dla Grupy Żywiec :).

Widzę że chyba zrozumiałeś:) kwestie rozłożenia masy że to nie kwestia lekkich profili i sklejki
Ja mam coś zrozumieć, o czym ty piszesz, nie masz zielonego pojęcia o niczym jak widzę. Zrobiłeś test jaki zapodałem Tobie wcześniej, czy jednak nie ogarniasz że but to nie wózek z 10 razy większym naciskiem na cm^. Zdaję sobie sprawę, że z powodu totalnego braku doświadczenia oraz braku logicznego myślenia, "podpieranie się Wieśkiem" jako autorytet jest wygodne. A właściwie w Twoim przypadku nieodzowne, ale Wiesiek to tylko Wiesiek i nie da się nim zastąpić praw fizyki i podstaw elektrotechniki.

Jak w końcu coś zrobisz po tych 2-3 latach "projektowania" wózka usługowego, to daj znać......  ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2018, 21:47:20 wysłana przez hi_aro »

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #353 dnia: 09 Styczeń 2018, 21:44:54 »
Rozbebeszanie laptopów przerabiałem:) ale to chodziło o ogniwa do latarek:)
Jeżeli czujesz się pewnie w pracy z takimi ogniwami to GoForIt :mrgreen:
Nie znajdziesz gęściej upakowanej energii niż w LiPo, a z ogniw z odzysku powinno być taniej niż AGM.
Tylko trzeba to naprawdę porządnie zrobić - pakiet zlutować z zabezpieczeniem dla każdego ogniwa osobno + jakiś porządny BMS

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #354 dnia: 09 Styczeń 2018, 22:11:25 »
 hi_aro jak robiłeś całość sam to chylę czoła ale:
nie robiłeś tego 1 dzień prawda? Montowałeś owszem.
jeśli robisz zabudowy to masz sprzęt, miejsce i technikę wypracowaną, I nie zapominajmy robisz to zawodowo /zarobkowo prawda?
TZN masz czas, to twoja praca jak rozumiem.  Jak ja co 2 dni  mam 20 minut wolnego czasu to już dużo.
Nie mam porządnego sprzętu i nie ma wypracowanej techniki więc nie porównuj zawodowego stawiania zabudowy kamperowej do amatorskiego dłubania  bez sprzętu  w zaimprowizowanej stolarni na strychu .  Korzystam z czasu jaki uda mi sie niejako wykraść. Co chcesz mi udowodnić? Że się z tym projektem pieprze? Tak owszem:)  czas zabrało wyszukanie skłądowych w cenie takiej by po złożeniu całości był cień szansy na realny-sensowny czas zwrotu inwestycji i zarobienia.
 Nie problem tyrać w innej robocie by zebrać kasę rzędu 50 tys na kawiarnie gotową- tylko po to by ją kupić, postawić na miejscówce i czekać na zwrot inwestycji długie lata bo takie okazyjne kawianie później lądują na olx.
Robiłeś w drewnie na połysk? fajnie, to rozwiąż mi problem następujący:)
materiał świerk, obecnie szlifnięty, na to idzie bejca rustykalna bartek palisander- alkoholowa, na to lakier hartzlack strong. Co lepiej się sprawdzi?: rozcieńczenie odpowiednim rozcieńczalnikiem lakieru 50-50   tak podpowiedzieli w dziale technicznym hartzlacka  i pokrycie określonej powierzchni np 2 warstwami tego rozcieńczonego lakieru- ale cieniej i na to grubiej docelowy ze 2 razy , czy raczej wywalić cały rozcieńczony lakier za jednym lakierowaniem by głeboko wniknął w drewno i je utwardził -taki jest zamysł i cel- i na to grubiej docelowy 2 razy np?  Co bardziej utwardzi drewno?

Te rozbebeszane baterie laptopowe to raczej szły na pakiety do zasilania latarek UV i doświadczalnie doszliśmy do wniosku ze lepiej zgrzewać:) niż lutować.  Zgrzewarka-spawarka puko sie przydała:)
Ale nie zamierzam w tym sie bawić. Za mało wiem.



Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #355 dnia: 09 Styczeń 2018, 22:28:59 »
Jak ja co 2 dni  mam 20 minut wolnego czasu to już dużo.
Teraz proszę nie becz i nie szukaj wymówek.....Zawodowo zajmuję się zupełnie innymi rzeczami.

Nie pisałem że wykonałem go w jeden dzień. Napisałem że zabudowę na "rower" zrobię w jeden dzień.

to rozwiąż mi problem następujący:)
Zaczyna się od "proszę" a nie "rozwiąż mi"...

Nie daje się lakierów na elementy drewniane narażone na UV, deszcz i wodę morską....

Męcz się dalej.

EOT.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #356 dnia: 09 Styczeń 2018, 23:19:31 »
Tak. Ne daje sie lakieru na drewno....szczególnie na jachcie:) i smarujemy je mieszaniną masła,smoły i ptasiego łoju. A specjalistyczne lakiery do jachtów, nie "jachtowe " z castoramy  to są to lakiery do malowania modeli ludek z kory stojących na półce w pokoju :)

Proszę nie pomagaj:) jak dla mnie to nie ma co ciągnąć tej dyskusji. Ewidentnie trafiliśmy na specjalistę ,chylę czoła:)


Offline SMaN

  • Wiadomości: 485
  • Ekspres: Kazak Rota, V60-02, Kalita, Aeropress (Prismo), Chemex
  • Młynek: C40Mk3 IH, Niche Zero
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #357 dnia: 10 Styczeń 2018, 10:28:51 »
Off-Topic:
Przepraszam to kto ma dłuższego bo się pogubiłem w tych opisach ?   :spam:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #358 dnia: 10 Styczeń 2018, 12:00:04 »
Tytuł ma błąd ortograficzny... ;)

Offline bigos Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: Fracino Retro
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Mobilne kawiarnie-kompedium wiedzy, opinie, testy, pomysły.
« Odpowiedź #359 dnia: 11 Styczeń 2018, 20:24:07 »
Witam Cześć.
Również myślę o mobilnej kawiarni :) Miałem okazję parę dni pracować na Astorii dźwigniowej, więc mniej więcej wiem jak działa taki ekspres ;) Warto kupować nową Astorię dźwigniową? Czy może polecacie jakiś inny ekspres? Warunek to aby miał możliwość działania na gazie, myślę o jedno grupowym (zdaję sobie sprawę o mniejszej wydajności).
Do mielenia kawy to celuję w młynek Ceado e6p.
pozdrawiam
Dawid
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2018, 21:05:45 wysłana przez fux »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi