Autor Wątek: Kawiarka Ancap  (Przeczytany 2125 razy)

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Kawiarka Ancap
« dnia: 04 Luty 2021, 19:15:45 »
Szanowni Kawosze  :)

Mam pytanie do użytkowników kawiarek firmy Ancap
Jak sprawdza się wersja a-porter ? Użytkuje ktoś taka kawiarkę ?
Zastanawiam się nad wymiana mojej wysłużonej Kawiarki, którą ostatnio niestety przypaliłem :(
I stad odwieczny dylemat co kupić ? Postawić na classica - stare sprawdzone rozwiązania czy spróbować czegoś nowego.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie w tej sprawie :)

« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2021, 19:21:58 wysłana przez cook74 »

Offline Coil Mężczyzna

  • Wiadomości: 203
  • Ekspres: La Spaziale S1 Mini Vivaldi, Moka, Drip
  • Młynek: BB005, F83E
Odp: Kawiarka Ancap
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2021, 18:31:24 »
Posiadam. Użytkuję sporadycznie kilka razy w roku (prezent). Gdzieś na forum opisywałem moje przygody z Ancap wersją  a-porter. W skrócie: na początku kawiarka wylądowała w serwisie - nieszczelny zawór. Potem upłynęło jeszcze dużo czasu zanim nauczyłem się w niej robić kawę (masę kawy zmarnowałem). Żeby nie było: nie uważam, że to jest zła kawiarka chociaż w pewnym momencie poczułem się już totalnie bezsilny. Dzisiaj jeżeli mam sobie zrobić czarną z kawiarki zawsze wybieram Ancapa - mam wrażenie, że kawa z niej wychodzi najlepsza.
Kilka konkretów bo to Cię pewnie najbardziej interesuje:
- według mnie sitko wymaga większej siły dokręcenia/jest mniej wygodne w dokręceniu niż wersja klasyczna (łatwiej jest złapać całą górę niż małe wątłe sitko) - ja dokręcam gumowym otwieraczem do słoików, inaczej zdarza się, że przepuszcza
- "góra" wymaga wcześniejszego zalania wrzątkiem, - inaczej kawa jest zimna - nie wiem czy wersja klasyczna też tak ma - Ancap to jedyna ceramika w moich kawiarkach, nie mam tu doświadczenia
- zestawienie kawiarki z urządzenia grzewczego z racji nie przymocowanej na stałe góry może być problematyczne - gaz wyłączasz ale indukcja lub płyta ...
- estetyka wzorowa, kawa pyszna

Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: Kawiarka Ancap
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Luty 2021, 21:18:50 »
Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź   :ok:
Przy tak przybliżonym temacie, chyba odpuszczę sobie tą wersję. Lubię celebrować moment parzenia kawy i cała otoczkę z nim związaną ale przy takim rozwiązaniu, ze coś przepuszcza, że coś muszę kombinować, żeby dobrze dokręcić to już by mnie trochę irytowało. Sam pomysł ceramicznej góry, wstępnego rozgrzewania mi się podoba więc poszukam wersji classic. Szkoda tylko, ze z dostępnością tych kawiarek jest tak krucho. Na moje potrzeby czyli 120 ml jest praktycznie niedostępna  :nienie: nie wiem czy przestali je produkować czy tylko u nas jest z tym problem ?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Kawiarka Ancap
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Luty 2021, 01:16:46 »
Na moje potrzeby czyli 120 ml jest praktycznie niedostępna 

A kawiarka 3tz? Są przecież takie. Mają nieco więcej, niż 120 ml, ale to chyba nie musi być tak sztywno?


Offline cook74

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: aeropress, chemex,V60, w marzeniach Elektra Micro Casa Leva S1C
  • Młynek: wilfa uniform, ZASSENHAUS Brasilia, w piwnicy czeka Mazzer Super Jolly
Odp: Kawiarka Ancap
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2021, 06:24:57 »
Na moje potrzeby czyli 120 ml jest praktycznie niedostępna

A kawiarka 3tz? Są przecież takie. Mają nieco więcej, niż 120 ml, ale to chyba nie musi być tak sztywno?


piszac 120 ml, chodziło mi konkretnie o ceramiczna firmy Ancap. Jeśli jest już dostępna o tej pojemności to niestety we wspomnianej wersji A-porter :(

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi