Autor Wątek: Najlepszy koszyk filtrujący  (Przeczytany 7244 razy)

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Grudzień 2023, 22:32:29 »
Robiac wiele ślepych prób częściej wygrywał u mnie Pullman , VST byl zwykle zaraz obok a IMS gdzieś pod koniec. Jest to jednak bardzo subiektywna osobista ocena. Tak jak juz wspominalem moim najbardziej ulubionym jest Wafo Soe/Spirit ale jego cena jest moim zdaniem za wysoka.

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Grudzień 2023, 22:48:43 »
No właśnie jest to subiektywna sprawa dlatego dobrze, że wybór jest coraz większy.
Ja po prostu dla różnych kaw/stopni palenia stosuję zamiennie te sitka, bo tak mi najbardziej "pasują".
Co do Pullmana to był moment, ze chciałem kupić ale na rodzimym rynku nie mogłem znaleźć. Podobnie sprawa ma się z E&B AIO. Jeśli się pojawią u nas to pewnie zamówię.
Wafo przy obecnych cenach jest dla mnie nie do przyjęcia. Znacznie taniej można kupić Webera.

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #77 dnia: 26 Grudzień 2023, 23:06:40 »
Mam jedno sitko IMS z siatką, czyli z tą dodatkową filtracją, super fine. Nie lubię tego sitka, brudzi się, trudno się myje. Nie używam go. To jest chyba podobne rozwiązanie jak w IMS AIO, wg mnie lepiej się sprawdzają papierowe filtry.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 351
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #78 dnia: 29 Grudzień 2023, 19:11:53 »
I u mnie zaległ.. foto przy VST 15g , tak jak koledzy wspomnieli jest większy, wymaga mocniejszego przemialu i nie wybacza kiepskiej dystrybucji + wymaga mycia pod wodą bo w brzegach zostaje syf (co nieco go dyskryminuje)
7704AD55-1130-4A99-9823-32D568296D01.jpeg
0B96E688-C998-4EEE-B5BF-F567B5827070.jpeg
C5475A5D-AB83-4A25-8DB8-EDF4291BD410.jpeg

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #79 dnia: 29 Grudzień 2023, 21:42:55 »
Kupiłem sobie z kaprysu sitko Normcore 20g z papierkami na spód.
Czy lepsze od VST 20g? Nie jestem w stanie stwierdzić, bo nie jestem koneserem espresso i robię głównie cappu i flaty na pf z wylewkami.  :lol2:
Ale kawa smaczna, ekstrakcje ładne (dwa razy zrobiłem na bezdennym pf), a papierki są git, ciacha czyściutko odbijają.

EDIT: dodam, że ustawienie młynka pod Normcore z papierkiem wypada podobnie co w VST bez.
« Ostatnia zmiana: 29 Grudzień 2023, 23:25:03 wysłana przez pafcio0 »

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #80 dnia: 29 Grudzień 2023, 23:14:07 »
I u mnie zaległ.. foto przy VST 15g , tak jak koledzy wspomnieli jest większy, wymaga mocniejszego przemialu i nie wybacza kiepskiej dystrybucji + wymaga mycia pod wodą bo w brzegach zostaje syf (co nieco go dyskryminuje)


A jak smakowo oceniasz?

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 693
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #81 dnia: 25 Styczeń 2024, 14:47:28 »
:lol2:
Pisałem o takim wynalazku jakis czas temu. Używam tego sitka od około pół roku,

Może i pisałeś a jak tak to pisałeś o czymś zupełnie inny.
To co Ty pokazałeś jest innym przedmiotem niż ten o którym my piszemy.
Porównaj sobie

https://www.amazon.com/gp/product/B0CN766BL8/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&th=1


Kosztowało 70PLN.

To o którym my piszemy to "przesyłka kosztowała prawie" 70zł

Jka

Piszę bo chcę was przestrzec przed tym sitkiem z linkowanym powyżej. Kupiłem i po prostu jest beznadziejne. Siateczka na dnie użyta jest bardzo cieniutka i elastyczna, ale niestety najgorsza jest na nim ekstrakcja. Zupełnie niespokojna, kanałowanie bokami i czasem środkiem przy mojej standardowej kawie, normalnych ustawieniach Mikry i e37s. W ogóle sceptycznie podchodzę do sitek zupełnie cylindrycznych gdzie perforacja jest praktycznie przy samych krawędziach. Przy ściankach wtedy jest optymalny przepływ dla wody, najmniejszy opór i łatwe ujście dołem. Moim zdaniem jest ono bardzo słabe i wyrzucone pieniądze niestety. Starajmy się też zamiast kupować coś i nic nie pisać, jednak przynajmniej wspomnieć tu na forum, że coś jest słabe by inni się nie nacięli, nawet subiektywnie. Może ktoś ma inne spostrzeżenia to też można podyskutować.
To co pisze Cob powyżej to za mało, nie chodzi o dystrybucję która coś rozwiąże, bo nie rozwiązuje na tym sitku.
« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2024, 14:52:41 wysłana przez kafcio »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 798
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #82 dnia: 25 Styczeń 2024, 16:41:08 »
Bardzo trafne uwagi o sitkach cylindrycznych [emoji106] - bardzo wymagające, a efekt ekstrakcji raczej kiepski niż dobry.
Przy modelowanie ciśnienia efekt ekstrakcji jest lepszy, tyle że trzeba takie modelowanie mieć i używać, co nie przecież oczywiste.

« Ostatnia zmiana: 25 Styczeń 2024, 16:46:43 wysłana przez fill »

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1990
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #83 dnia: 25 Styczeń 2024, 18:41:40 »
Może ktoś ma inne spostrzeżenia to też można podyskutować.

Inne spostrzeżenie. :lol2:
Z innego nośnika "Najciekawsze jest to że sitko all in one zrobiło robotę i faktycznie daje nieźle tds"

Jakiś czas temu pożyczyłem to sitko jednemu z kolegów którego wypowiedz zacytowałem powyżej.
Po tym co mi napisał kupiłem sobie jeszcze jedno takie sitko tym razem to największe (H28) i to sporo taniej bo za tyle co widać.

sitko kup.jpg

Jak widać już doszło i to błyskawicznie ba nawet dostało swój NPF

IMG-20240123-WA0005.jpg

20240123_183404.jpg

Po wczorajszym sprawdzeniu i podpowiedzi od kolegi u którego jest tamto wiem co i jak robić by i u mnie było nieźle.

https://www.amazon.com/gp/product/B0CN766BL8/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s00?ie=UTF8&th=1
Kupiłem i po prostu jest beznadziejne.

Jeżeli ono kosztowało tyle co mi pokazuje po otwarciu strony 31 dolarów.00

31,0 $ dolarów to. 124,4 złotych (PLN). Słownie: sto dwadzieścia cztery złote czterdzieści jeden groszy.

To bez zmrużenia oka je od razu teraz zaraz odkupię.

Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 693
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #84 dnia: 25 Styczeń 2024, 21:15:22 »
Poszedł priv.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1990
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #85 dnia: 25 Styczeń 2024, 21:29:56 »
Odpowiedziałem
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3171
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #86 dnia: 25 Styczeń 2024, 23:56:03 »
Za chwilę wjadą na stół Sitka Pesado HE - wtedy się dopiero zrobi konkurencja.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1990
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #87 dnia: 26 Styczeń 2024, 13:12:07 »
Za chwilę wjadą na stół Sitka Pesado HE - wtedy się dopiero zrobi konkurencja.

Ja osobiście bym tego tak nie nazwał "konkurencja" myślę że każde z sitek jakie mamy używamy coś swojego wnosi do tego kawowego światka.
Jedno w czyimś odczuciu wypadnie lepiej u innego to samo sitko według niego będzie gorsze, tak sobie myślę że jest to lepsze niż klepanie wkoło że poza jednym słusznym wszystko to dziadostwo.

Po wczorajszym sprawdzeniu i podpowiedzi od kolegi u którego jest tamto wiem co i jak robić by i u mnie było nieźle.

I już jest naprawdę nieźle.
Z dzisiaj.

Resztka takiej kawy - proszę spojrzeć na to zaznaczone.

1.jpg

Zmielona młynkiem z tego tematu skręconym na tyle co widać.
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12526.135

Niezły jest to młynek.
2.jpg

Sitko jakie zostało użyte to te tytułowe tylko największe pokazane wczoraj H28 i parę faktów :lol2:
Tak wyglądało po zakończeniu ekstrakcji (jeszcze nie wypięte z grupy)

3.jpg

Prysznic z kolei tak.

4.jpg


Ciastko w sitku tak.

5.jpg

Po wybiciu krążka tak (zaznaczyłem drobne przebarwienie) nie wiem czy w tym miejscu szło to szybciej wolniej.

6.jpg

I same sitko-jak było wspominane brudzi się i tego się nie da ukryć jak jest to upierdliwe czas pokaże może w domowych warunkach gdzie się tego będzie (jak będzie) używać 1/2 x dziennie może uda się to opanować przy jakiejś większej częstotliwości używania tego kiepsko to widzę.

10.jpg

Dzisiejsza ekstrakcja przebiegła spokojnie - ale o tym może później :lol2:

Jka



Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1990
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Styczeń 2024, 13:39:01 »
Dzisiejsza ekstrakcja przebiegła spokojnie

No powiedzmy - w miarę spokojne ale nad tym można sobie popracować z tym ze już z inną kawą ta mi się prawie skończyła.

11.jpg

Już nieraz się przekonałem o tym że to co mam w testowej filiżance czy na fotce nijak ma się do tego co później mam na podniebieniu :-[

12.jpg

Tutaj w filiżance mamy nie za ciekawy widok jakieś bąbelki brak kolorków cremy za to w ustach poczułem bardzo delikatną kwasowość praktycznie brak goryczki coś co po raz pierwszy miałem możliwość skosztować w tej mojej kawowej zabawie, czyja to zasługa nie wiem ale po tym co mi wyszło dzisiaj i to co sobie nagrałem nie podpiszę się pod tym czymś co poniżej.
Za to z chęcią zmieniłbym tytuł tematu na "Najbrudniejszy koszyk filtrujący :lol2:

Piszę bo chcę was przestrzec przed tym sitkiem z linkowanym powyżej. Kupiłem i po prostu jest beznadziejne. Siateczka na dnie użyta jest bardzo cieniutka i elastyczna, ale niestety najgorsza jest na nim ekstrakcja. Zupełnie niespokojna, kanałowanie bokami i czasem środkiem przy mojej standardowej kawie, normalnych ustawieniach Mikry i e37s. W ogóle sceptycznie podchodzę do sitek zupełnie cylindrycznych gdzie perforacja jest praktycznie przy samych krawędziach. Przy ściankach wtedy jest optymalny przepływ dla wody, najmniejszy opór i łatwe ujście dołem. Moim zdaniem jest ono bardzo słabe i wyrzucone pieniądze niestety.

A tak to leciało
  :)
13.jpg

Jka
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2024, 13:51:32 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1990
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #89 dnia: 29 Styczeń 2024, 17:30:05 »
Znowu mam 2dwa takie sitka w domu średnie i największe.

20240129_162609.jpg

Z czystością jest już znacznie lepiej ale to jeszcze nie to - papierek na spód.

20240129_105706.jpg

A po wybiciu ciastka było tak.

20240129_110505.jpg

Jednak sitka na tą chwilę trafiają do szuflady wczoraj sobie trochę nabałaganiłem one praktycznie nie reagują na magnesy nie zauważyłem tego i reszty się domyślcie :lol2: trochę bałaganu na blacie miałem >:(

20240126_170212.jpg

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi