Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Odnośnie pytań, mała aktualizacja tutaj dla wszystkich:
- cena za ekspress - 3800 zł
- cena za zestaw 4500 zł

możliwy dowóz w granicach rozsądku +/- 200km :)
2
Przygotowanie kawy / Odp: Woda do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Artisz dnia Dzisiaj o 01:34:08 »
"FitAqua 4-stopniowy system filtrujący wodę". Kranik to straszna tandeta, docelowo wymienię wylewkę w zlewie na trójdrożną, ale mam problem ze znalezieniem pasującego koloru. Filtry typowe, można kupić u innych sprzedawców, czy innych producentów.
Ten filtr pod espresso się nie sprawdzi bo używa tylko kwaśną żywicę kationową, wymienia wapń i magnez na sód. TDS za bardzo się nie obniży, wapnia i magnezu będzie pewnie za mało a sodu zdecydowanie za dużo. Żeby obniżyć sód i TDS trzeba użyć wkład z mieszanką żywic kationowej i anionowej.
Przy twardej wodzie złoże będzie szybko się wyczerpywało i koszty użytkowania będą spore. Temat był omawiany już wcześniej, wystarczy cofnąć się parę stron do tyłu albo poczytać wątek o osmozie.
3
Młynki / Odp: Kinu M47
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakespress dnia Dzisiaj o 00:09:31 »
Dzięki koledzy za szybką reakcję!
Zapytaj proszę. Ja nie kojarzę u siebie w okolicy tak precyzyjnego tokarza. A producent póki co milczy.
4
Ekspresy kolbowe / Odp: AVX DB1
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rejn dnia 30 Kwiecień 2024, 22:09:44 »
Prawdopodobnie dlatego, że nawet biedne chinczyki z którymi obcowałem, tj. bambino i barista pro są proporcjonalnie dużo droższymi opcjami jeśli spojrzymy na to, co oferują a ich cenę.
Podobna konstrukcja się zdaje (boiler + termoblok), quick mill Silvano, koszt 2/2.5 krotnie większy.
5
Ekspresy kolbowe / Odp: AVX DB1
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia 30 Kwiecień 2024, 21:58:09 »
Grupa 58, stalowy boiler i termoblok na parę za niecałe 2400zł. Przeglądając różnego rodzaju kolby od kilku miesięcy, cena wydaje się aż abstrakcyjna.
Czemu Cię dziwi taka cena za Chińczyka?
6
Ekspresy kolbowe / AVX DB1
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rejn dnia 30 Kwiecień 2024, 21:46:15 »
Hej,
Przeglądając forum przypadkowo wpadłem na wspomnienie o AVX DB1. Niestety, ale nigdzie zbytnio nie idzie znaleźć jakichś większych odczuć.
Grupa 58, stalowy boiler i termoblok na parę za niecałe 2400zł. Przeglądając różnego rodzaju kolby od kilku miesięcy, cena wydaje się aż abstrakcyjna.
Czy ktoś miał dłuższą styczność z tym tworem? :)
7
Ekspresy kolbowe / Odp: Nowy ekspres
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia 30 Kwiecień 2024, 18:05:56 »
Bardziej chodzi o większy bojler w C niż V i G. E61 potrzebuje więcej czasu na dojście do pierwszego shota, za to aproksymacja temperatury parzenia jest znacznie lepsza niż w małych aczkolwiek szybkich bojlerach. O termoblokach w ekspresach nie wypowiadam się.
8
Ekspresy kolbowe / Odp: Nowy ekspres
« Ostatnia wiadomość wysłana przez patryk09 dnia 30 Kwiecień 2024, 17:26:43 »
Mógłbym prosić o wyjaśnienie czym się różni QM Carola pod kątem widocznych efektów w stosunku do takiego Profitec'a czy Ascaso? Widziałem, że ludzie polecają tutaj właśnie grupę E-61, aczkolwiek nie do końca rozumiem z czego to wynika.
9
Ekspresy kolbowe / Odp: Nowy ekspres
« Ostatnia wiadomość wysłana przez GostRado dnia 30 Kwiecień 2024, 17:05:28 »
Jaką ilość kasy chcesz przeznaczyć?
Ciężko mi się tutaj jednoznacznie określić, myślałem o budżecie w okolicy 4k. Raczej nie celuję w coś pokroju lelit bianca za 10k, gdzie tylko ja piję kawę w domu ;p. Niestety nie mam dostępu do pchlego targu na razie, a wstępnie rozglądając się znalazłem na olx wystawiony ascaso uno pid za 4,2k.
Lelit Victoria, Profitec Go lub QM Carola za 4k + french press, inny spienianiacz.
10
Ekspresy kolbowe / Odp: Nowy ekspres
« Ostatnia wiadomość wysłana przez patryk09 dnia 30 Kwiecień 2024, 15:49:50 »
Mam wystawione kilka ekspresów na Phlim targu, ale brakuje Tobie jeszcze chyba 2 postów, żeby mieć dostęp. Są kompaktowe. Zależy jaki budżet?
Zgadza się, jeszcze chwila i powinienem móc tam zajrzeć :D.
Co do budżetu, to tak jak napisałem celowałbym w okolice 3-4k. Wizualnie bardzo podoba mi się ascaso uno pid w wersji black & wood, ale jeśli chodzi o nowy, to jest trochę poza budżetem ;/.
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi