Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 841401 razy)

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3015 dnia: 24 Lipiec 2019, 12:38:31 »
Moje ostatnie zamówienia do paczkomatu - wszystko ładnie zapakowane.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2394
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3016 dnia: 24 Lipiec 2019, 12:49:38 »
Hm ja miałem tak w 2018 roku kiedy wygrałem konkurs kawowy i Coffeedesk wysłał do mnie paczkomatem nagrodę niespodziankę, pudełko było kompletnie porozrywane i ponieważ zawartość pierwotna nie była mi znana wyglądało to niefajnie. Okazało się że nic nie zginęło ale niesmak w stosunku do inpost pozostał, wszystkie inne przesyłki od Deskowych były ok i nie naruszone chociaż zdarzało mi się odbierać z paczkomatu przesyłki od innych nadawców które też wyglądały jak by ktoś je rozdarł celem sprawdzenia zawartości.

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3017 dnia: 24 Lipiec 2019, 14:16:55 »
A mi się to samo zdarzyło przy dostawie kurierem. O ile pamiętam UPS. Paczka była otwarta. Nie robiłem dymu, bo zawartość się zgadzała. Na pytanie, dlaczego przesyłka jest otwarta, kurier odpowiedział, że zamknięcie jest marne, więc się samo otworzyło. Natomiast moje doświadczenie podpowiada, że trzeba użyć trochę siły, aby zerwać z paczki Coffeedesk perforowany pasek kartonu, aby paczkę otworzyć. Nie chcę zarzucać UPS złej woli, ale paczka wyglądała tak, jakby ktoś ją otworzył celowo, aby przejrzeć zawartość. Może to obietnica kawy w środku tak działa na kurierów, że nie mogą się powstrzymać przed sprawdzeniem.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3018 dnia: 26 Lipiec 2019, 12:53:55 »
Myślę, że jedna wizyta na sortowni paczek (jakiegokolwiek dostawcy) rozwiałaby wszystkie wasze scenariusze.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3019 dnia: 26 Lipiec 2019, 21:28:01 »
Czy możesz rozszerzyć te myśl?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2986
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3020 dnia: 27 Lipiec 2019, 08:12:06 »
Pooglądaj sobie filmiki o transporcie bagaży na lotnisku.
 ;)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline lordsnow Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: sanremo Milano LX
  • Młynek: sanremo SR30E
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3021 dnia: 27 Lipiec 2019, 11:20:55 »
Tu nie chodzi o to że ktoś specjalnie rozerwał paczkę bo pełno jest kamer, więc takiego ryzyka by nikt nie podjął(pół roku pracowałem na magazynie w DPD i FedEx) ale o to, że ciężkie paczki (np. 15kg) układane są na małe paczki i każdy ma gdzieś naklejkę "ostrożnie kruche", "szkło". Zwłaszcza Ukraińcy.

Offline jrc007

  • Wiadomości: 13
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3022 dnia: 28 Lipiec 2019, 13:16:26 »
Cytuj (zaznaczone)
DZIENNIK USTAW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Warszawa, dnia 28 lutego 2017 r. Poz. 400

§ 3. W przypadku przesyłek pocztowych, które są przemieszczane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, kontrola wykonywana przez naczelnika urzędu celno-skarbowego polega na:

1) kontroli dokumentów towarzyszących przesyłce pocztowej;

2) ustaleniu, czy nie zostały naruszone przepisy mające zastosowanie do towarów lub wyrobów akcyzowych;

3) rewizji przesyłki pocztowej;

4) pobraniu próbek towarów lub wyrobów akcyzowych znajdujących się w przesyłce pocztowej.

Być może KAS jest już w firmach kurierskich?

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3023 dnia: 29 Lipiec 2019, 09:01:35 »
Hej
Przepraszam za brak reakcji, dopiero nadrobiłem wątek.
Strasznie przykro się to czyta, szczególnie, że to powracający problem i ciągle staramy się rozwiązać tą sytuację. Oczywiście nigdy nie wysyłamy paczek bez etykiety (są odbierane od nas przez kurierów inpost), wszystkie przesyłki wysyłamy w kartonach i dokładamy wszelkich starań aby były odpowiednio zabezpieczone.

I mam prośbę, zgłaszajcie nam (do mnie, na mail [email protected] czy na facebooku) każdą taką pogniecioną czy zniszczoną paczkę. Zbieramy to skrupulatnie i zgłaszamy to inpostowi, im tego więcej tym szansa że to się poprawi jest większa.

Jeszcze raz przepraszam za niedogoności.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3024 dnia: 30 Lipiec 2019, 09:35:54 »
Hej,
jeszcze do niedzieli możecie zaopatrzyć się w ziarenka od tych włoskich ciemniejszych po smakołyki speciality w niższych cenach :)

https://www.coffeedesk.pl/promotion/kawa/

Zapraszam! :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3025 dnia: 30 Lipiec 2019, 10:02:58 »
każdy ma gdzieś naklejkę "ostrożnie kruche", "szkło"
W sumie się im nie dziwię, część nadawców nadużywa tych oznaczeń i jak przez Twoje ręce przejdzie tysiuncstodwudziestapionty 20kg worek karmy dla psa z naklejką "szkło" i "dissajdap" też zaczniesz olewać.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3026 dnia: 30 Lipiec 2019, 10:17:21 »
każdy ma gdzieś naklejkę "ostrożnie kruche", "szkło"
W sumie się im nie dziwię, część nadawców nadużywa tych oznaczeń i jak przez Twoje ręce przejdzie tysiuncstodwudziestapionty 20kg worek karmy dla psa z naklejką "szkło" i "dissajdap" też zaczniesz olewać.
Tak jest, naklejanie naklejki niczego nie gwarantuje, firmy kurierskie nie mają specjalnych usług dot przewozu wrażliwych przedmiotów. Albo szybko albo dokładnie, większość ludzi chce mieć przesyłkę szybko u siebie, więc rachunek jest prosty ;)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3027 dnia: 30 Lipiec 2019, 10:20:45 »
Hej Deskowy.
Macie za sobą już jakieś próby z zaparzaniem tej Geishy od Aduna w AP. Szkoda mi ziarenek na eksperymentowanie.
« Ostatnia zmiana: 30 Lipiec 2019, 11:23:34 wysłana przez lubusz »

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3028 dnia: 31 Lipiec 2019, 08:55:56 »
Hej Deskowy.
Macie za sobą już jakieś próby z zaparzaniem tej Geishy od Aduna w AP. Szkoda mi ziarenek na eksperymentowanie.

Hej
niestety, dopytywałem jeszcze naszych kawiarniarzy, ale nic z tego. Spróbuj może na naszej facebookowej grupie jeśli jeszcze się nie zapisałeś ;)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3029 dnia: 31 Lipiec 2019, 13:34:11 »
każdy ma gdzieś naklejkę "ostrożnie kruche", "szkło"
W sumie się im nie dziwię, część nadawców nadużywa tych oznaczeń i jak przez Twoje ręce przejdzie tysiuncstodwudziestapionty 20kg worek karmy dla psa z naklejką "szkło" i "dissajdap" też zaczniesz olewać.
Tak jest, naklejanie naklejki niczego nie gwarantuje, firmy kurierskie nie mają specjalnych usług dot przewozu wrażliwych przedmiotów. Albo szybko albo dokładnie, większość ludzi chce mieć przesyłkę szybko u siebie, więc rachunek jest prosty ;)

Jak wysyłam prywatnie różnymi kurierami to za „ostrożnie” się dopłaca. Czy to znaczy, że jestem jeleniem jak się na to decyduję? A może jest to tylko dodatkowe „ubezpieczenie”, bo i tak przesyłki takie są traktowane tak samo jak zwykłe?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi