Autor Wątek: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!  (Przeczytany 837136 razy)

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3000 dnia: 19 Lipiec 2019, 19:35:56 »
Zatem nie wiem co o tym sądzić - to byłą mała paczuszka 200g, kurier włamał się do przesyłki i włożył do paczkomatu zawartość ?
W dodatku do największego gabarytu skrzynki paczkomatu ;)

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3001 dnia: 19 Lipiec 2019, 20:06:47 »
Uważasz, że Inpost przyjmuje od nadawcy przesyłki niezapakowane i bez etykiety?
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2019, 20:08:51 wysłana przez lubusz »

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3002 dnia: 19 Lipiec 2019, 21:31:53 »
Jestem w stanie sobie to wyobrazić. Wkładasz paczuszkę do paczkomatu i luzem namiary... Dojdzie w stanie jak kolega wyżej opisuje.

Offline PiotrekM Mężczyzna

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: aeropress, kalita, frenchpress, v60, moka, chemex
  • Młynek: C40, Wilfa Svart
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3003 dnia: 19 Lipiec 2019, 21:44:18 »
Ja bym obstawiał InPost a nie teorie spiskowe w kierunku sklepu, który baaardzo ogarnia obsługę klienta... Wielokrotnie miałem zniszczone paczki w paczkomacie.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3004 dnia: 19 Lipiec 2019, 21:51:16 »
Nie broniąc nikogo, ani też nie oskarżając - zawsze jak brałem kawę od deskowego była ładnie zapakowana - firmowy karton + naklejka z kotem. Nie było różnicy czy zamawiałem jedną paczkę 250 gram, czy 5 paczek.
Z drugiej strony z inpostem też nigdy nie miałem problemu. Ale tu bardziej skłonny jestem uznać winę inpostu - może karton "sam się zepsuł" i wypadła zawartość, więc w paczkomat włożyli tylko zawartość..
Dlaczego ktoś miałby wysyłać paczkę kawy luzem? Nie sądzę, aby kurier chciał takie coś w ogóle odebrać od wysyłającego..

Offline avzi Mężczyzna

    • nie
  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3005 dnia: 19 Lipiec 2019, 22:03:53 »
Dziś odebrałem pierwszą paczkę od Deskowych (wprawdzie nie z kawą, ale z akcesoriami) i po tym jak solidnie zawartość była zabezpieczona i opakowana jakoś nie chce mi się wierzyć, że mogliby nadać kawę bez pudełka. Szkoda że nie zgłosiłeś uwag do przesyłki w momencie jej odbioru (jest taka opcja w menu).

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3006 dnia: 19 Lipiec 2019, 22:09:05 »
Jestem w stanie sobie to wyobrazić. Wkładasz paczuszkę do paczkomatu i luzem namiary... Dojdzie w stanie jak kolega wyżej opisuje.

Tzn jak luzem namiary? Kurier wyciągnie z paczkomatu paczkę kawy wrzuci do auta i zawiezie w takim stanie do sortowni? Jak oni tam dalej zidentyfikują odbiorcę?

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3007 dnia: 19 Lipiec 2019, 22:19:46 »
Moja przyszła dziś lekko uszkodzona - dno wepchnięte do środka. Zawartość prawie się zgadzała, poza herbatą i filtrami były jeszcze dwie torebki ziela:

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3008 dnia: 19 Lipiec 2019, 22:53:50 »
Jestem w stanie sobie to wyobrazić. Wkładasz paczuszkę do paczkomatu i luzem namiary... Dojdzie w stanie jak kolega wyżej opisuje.




Tzn jak luzem namiary? Kurier wyciągnie z paczkomatu paczkę kawy wrzuci do auta i zawiezie w takim stanie do sortowni? Jak oni tam dalej zidentyfikują odbiorcę?
o
Tzn jak luzem namiary? Kurier wyciągnie z paczkomatu paczkę kawy wrzuci do auta i zawiezie w takim stanie do sortowni? Jak oni tam dalej zidentyfikują odbiorcę?

Nie bądź naiwny. Kurier, aby mieć z głowy trefną przesyłkę, scali taśmą, i w sortowni nie będzie problemu. Znałem kilku kolesi z Inpostu. W sumie to dla nich plusik za coś takiego.

Halik

  • Gość
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3009 dnia: 20 Lipiec 2019, 11:41:06 »
Dzisiaj jeszcze (18.07.2019) załapiecie się na Darmową Dostawę z kodem xDDD
Bez minimalnej kwoty zamówienia, dowolnym sposobem dostawy.

Miałem nie komentować ale jednak napiszę... zamówiłem w ramach tej promki jedną paczuszkę na próbę, dostawa do paczkomatu, ale nie spodziewałem się, że będzie w skrzynce wrzucona luzem nawet bez żadnego zabezpieczenia w transporcie (choćby stretch), bez etykiety adresata. Opakowanie jest z zaworkiem i cały ten syf po drodze pewnie już dostał się do środka... Nie robi się tak, a to nie jet mój pierwszy zakup u Was. Nieładnie.

Ja również zamówiłem jedną paczkę kawy (zresztą napisałem o tym kilka postów nad Twoim) i według mnie zawalił dostawca, a nie sprzedawca. Moja przyszła elegancko zapakowana, z życzeniami.
Zawsze też po wyjęciu przesyłki masz opcję w stylu "Mam zastrzeżenia do przesyłki" i pewnie w ten sposób możesz złożyć reklamację.
Ostatecznie i tak najważniejsze, że kawa dotarła do Ciebie, a zaworek powinien tylko wypuszczać powietrze, więc małe prawdopodobieństwo, że cokolwiek dostało się do środka.

@Deskowy dziękuję za szybką realizację zamówienia. :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3010 dnia: 20 Lipiec 2019, 12:57:48 »
Na pewno już było, ale przypomnę:


Poza tym da się w paczkomacie nadać przesyłkę bez etykiety, ale cieżko mi uwierzyć, że Coffeedesk by tak zrobił.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3011 dnia: 20 Lipiec 2019, 13:26:56 »
Możesz nadać bez etykiety, bo i tak kurier przywiezie swoją standardowa naklejkę, dla nich wygodniej i dla ciebie prościej. Też obstawiam że albo rozwali pudełko albo oblali je czymś, wiec wolał tak włożyć.

Offline Hutriel

  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60-02, OXO Good Grips, Bialetti Venus 6 TZ, AP, FP
  • Młynek: Wilfa Uniform, Kazak Tura Alt.
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3012 dnia: 20 Lipiec 2019, 13:32:47 »
Podejrzewam, że tak jak piszą przedmówcy paczka straciła opakowanie na którymś z ostatnich etapów podróży. Sam kiedyś musiałem mieć dziwną minę kiedy to po opłaceniu paczki pobraniowej otworzyła mi się... pusta skrytka. To zgłaszanie że coś z paczką jest nie tak to tylko ekran z numerem telefonu na infolinię (gdzie życzliwie poradzili, że i lepiej napisać maila ;-)).
Deskowych nie podejrzewam o lipę. Głupie filtry pakują jak towar premium.

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3013 dnia: 20 Lipiec 2019, 15:43:02 »
No w sumie chyba macie rację, zwracam honor Deskowemu - w ostatnim roku to było moje chyba ósme zamówienie i faktycznie, zawsze firmowe pudełeczko z kotem, a tu nagle takie coś... jakoś nie przyszło mi do głowy zgłosić na terminalu zastrzeżenia do przesyłki...

Offline uke7

  • Wiadomości: 97
  • Ekspres: Ascaso Dream i trochę alternatywy
  • Młynek: Aergrind, na celowniku coś do espresso
Odp: Coffeedesk.pl - Oferta dla forumowiczów!
« Odpowiedź #3014 dnia: 24 Lipiec 2019, 12:33:10 »
Moje ostatnie 2 zamówienia z Coffeedesk były w paczkomacie w całkowicie otwartych kartonach. Nie zgłaszałem, bo zawartość się zgadzała, ale faktycznie jest coś na rzeczy i przy kolejnym zamówieniu będę interweniował.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi