Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10 Next
1
Młynki / Odp: Kinu M47
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kacperb dnia Dzisiaj o 10:37:54 »
Spojrzałem na swój to nawet przegwintować/przetoczyć na rozmiar większy byłoby ciężko, ścianki osi będą już mega cienkie, plus jeszcze otwór w rączce do powiększenia. Trudna sprawa.
Spróbowałbym skontaktować się z producentem, albo z Valerim z Kazaka
2
Młynki / Odp: Kinu M47
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jakespress dnia Dzisiaj o 10:24:43 »
Cześć!
Tragedia się stała. Właśnie mój Kinu M47 Classic odmówił wieloletniego posłuszeństwa :(
Do wymiany oś. Śruba dokręcająca tak wyrobiła gniazdo, że gwintu w osi już nie ma w ogóle. A zawsze dokręcałem ją z wyczuciem, nic na siłę. Jednak wieloletnie zmienianie nastawy na różne kawy do espresso, do kawiarki i przelewu znalazło słaby punkt tego młynka.

Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? Nie widzę do kupienia samej osi…
3
Młynki / Odp: Typowy młynek do espresso to?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jka57 dnia Dzisiaj o 10:13:12 »
Przy 2 kawach dziennie lepiej się sprawdzi młynek SD z zerową retencją.

Popieram w 101%
Jak są na stanie to nawet minuty bym się nie zastanawiał i od razu kupił.

https://caffebarca.pl/produkt/mlynek-do-kawy-g-micron-digit-df64e-bialy/

https://caffebarca.pl/produkt/mlynek-do-kawy-g-micron-df64p/

Gdybym jednego z nich nie miał to bym nie polecał.

Jka
4
Przygotowanie kawy / Odp: Woda do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dav dnia Dzisiaj o 09:24:52 »
ja również coraz poważniej zastanawiam się nad filtrowaniem wody,
możecie coś polecić  ?
musi zmieścić się pod zlewem, więc albo jakiś mały sprytny zestaw do osmozy + mineralizator, ale bez zbiornika
albo jeden większy filtr
może jakaś Brita ? jakie macie doświadczenia
5
Młynki / Odp: Typowy młynek do espresso to?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janusz dnia Dzisiaj o 09:24:33 »
Przy 2 kawach dziennie lepiej się sprawdzi młynek SD z zerową retencją. Wrzucasz 18g kawy i tyle samo Ci wylatuje. Nic nie "leżakuje" ani w hopperze ani w komorze mielenia.
6
Ekspresy kolbowe / Odp: Decent Espresso rewolucja?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Biki14 dnia Dzisiaj o 09:23:05 »
Wymyśliłem że zrobię sobie dzisiaj napój kawowy na bazie mleka i espresso.
ładnie te cappuccino?  wygląda :)
7
Młynki / Odp: Timemore Sculptor
« Ostatnia wiadomość wysłana przez cpu dnia Dzisiaj o 09:09:20 »
A jak jest z tą skalą do espresso po przemieleniu tych kilku kilogramów? Dalej taka wąska czy jest poprawa?
Rozpiętość skali jest podobna jak na innych multipurpose, dla mnie nie było problemem się wstrzelić w przemiał, fakt że sama regulacja nie jest aż tak precyzyjna ze względu na brak dobrego wskaźnika.
Teraz mam DF64 i podobną precyzją trzeba się wykazać, może nieco łatwiej to można pierścień w dwie ręce złapać i naprawdę minimalne ruchy zrobić.

Na sculptorze natomiast mialem czasami tak że zmieniając mielenie i wracając na poprzednią wartość dla danej kawy musiałem zrobić korektę. Czyli z 3 zmieniałem na 14, później wracałem na 3 i okazało się że musiałem zmienić na 3,1 np… i nie było to spowodowane pozostałościami kawy itd. Na DF64 tego nie mam, zawsze wracając na dane miejsce jest dokładnie tak jak było poprzednio.

Dziekuje dokladnie o to mi chodzilo w tym pytaniu. Zastanawiam sie nad 064 do przelewow ale widze wyparowal z rynku naszego.
8
Młynki / Odp: Typowy młynek do espresso to?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Biki14 dnia Dzisiaj o 08:46:53 »
Typowy młynek do espresso to Mazzer. Tak mnie wychowano. ;)
A typowy młynek do espresso do domu, na 2 kawy dziennie ? Przyglądam się Mazzer Mini, ale zastanawia mnie retencja tego modelu?
9
Młynki / Odp: Timemore Sculptor
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lokomisiek dnia Dzisiaj o 08:33:00 »
A jak jest z tą skalą do espresso po przemieleniu tych kilku kilogramów? Dalej taka wąska czy jest poprawa?
Rozpiętość skali jest podobna jak na innych multipurpose, dla mnie nie było problemem się wstrzelić w przemiał, fakt że sama regulacja nie jest aż tak precyzyjna ze względu na brak dobrego wskaźnika.
Teraz mam DF64 i podobną precyzją trzeba się wykazać, może nieco łatwiej to można pierścień w dwie ręce złapać i naprawdę minimalne ruchy zrobić.

Na sculptorze natomiast mialem czasami tak że zmieniając mielenie i wracając na poprzednią wartość dla danej kawy musiałem zrobić korektę. Czyli z 3 zmieniałem na 14, później wracałem na 3 i okazało się że musiałem zmienić na 3,1 np… i nie było to spowodowane pozostałościami kawy itd. Na DF64 tego nie mam, zawsze wracając na dane miejsce jest dokładnie tak jak było poprzednio.
10
Przygotowanie kawy / Odp: Woda do kawy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Henry dnia Dzisiaj o 08:26:45 »
W moim C4 nie było. To przypieczętowało decyzję zakupu destylatora. Praktyczna rzecz. Choć jak się popatrzy ile szlamu zostaje po oddestylowaniu kilku litrów wody... bleh...
Strony: [1] 2 3 ... 10 Next


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi