Autor Wątek: Ekspres przelewowy Philips HD5405/70 - czyszczenie  (Przeczytany 1021 razy)

Offline lucasville

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: przelew Philips HD5405, Mr Clever Dripper, Aeropress, kawiarka Bialetti
  • Młynek: Wilfa WSCG-2, Graef CM702
Ekspres przelewowy Philips HD5405/70 - czyszczenie
« dnia: 10 Grudzień 2016, 20:19:11 »
Witam wszystkim.
Zakupiłem dzięki użytkownikom siewcu i DrUsagi, w stanie "piwnicznym", za grosze, ekspres przelewowy Philipsa HD5405/70, a dokładnie HD 5405/A/70. Ceny na eBayu niemieckim jak patrzę to zaczynają się od 20 euro, więc warto było.

By pozbyć się zapachu starej kawy ("papierosów") wziąłem się za jego rozkręcenie i czyszczenie. Jednakże grzałka grzejąca wodę ma uszkodzenia na swojej powłoce - widoczne na zdjęciu.
Czy po odkamienieniu i wyczyszczeniu grzałki jakieś szkodliwe lub wpływające na smak związki mogą dostawać się do wrzącej wody, a potem do kawy?
Myślałem czy nie dałoby rady kupić takiej grzałki w stanie niezniszczonym, ale podejrzewam, że zabawa w jej zakup może być nieopłacalna, a poza tym nawet nie mam wiedzy i doświadczenia gdzie takowej szukać.

PS chyba mam. Za 182 zł...
https://north.pl/karta/grzalka-do-ekspresu-przelewowego-philips-hd5405-70,W8K-YG-CLMY-31E.html
« Ostatnia zmiana: 10 Grudzień 2016, 20:35:26 wysłana przez lucasville »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ekspres przelewowy Philips HD5405/70 - czyszczenie
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Grudzień 2016, 20:44:10 »
Zobacz czy nie masz w okolicy zakładu zajmującego się polimerami/teflonem. Taka powłoka da radę. Ewentualnie jakąś galwanizacja - chrom,  miedź.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi