Autor Wątek: Prawdziwa czekolada  (Przeczytany 307783 razy)

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #615 dnia: 06 Sierpień 2016, 20:16:09 »
Ziarna już są. Obstawiam że będzie i czekolada od MA. Ja ustawiam się pierwszy w kolejce ;)

essewissa

  • Gość
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #616 dnia: 08 Sierpień 2016, 08:48:42 »
a mnie kręci samodzielne wykonywanie czekolady. Poczytałem trochę, pogrzebałem głębiej i da radę w domu to zrobić. Z tym, że tak jak pisał Antonio, na samych ziarenkach, bez dodawania innych tłuszczy.
Mieszacz, młynek z granitowymi żarnami do czekolady kosztuje około 800zł. Młynek musi mieszać czekoladę minimum 18-24h, a cichy nie jest więc jest to jakaś niedogodność, ale bez przesady, dałoby się to ogarnąć.

w tym filmiku jest ładnie pokazane jak zrobić prawdziwą domową czekoladę.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpień 2016, 09:00:28 wysłana przez essewissa »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #617 dnia: 08 Sierpień 2016, 09:47:58 »
Bardzo ładny film ;). Efekt jak widać jest bardzo profesjonalny. Trzeba w to włożyć dużo pracy, ale chyba warto. Jak chcesz, to poślę Ci próbkę mojej czekolady z Ekwadoru. Nie jest piękna jak ta z filmu, bo proces konszowania trwał tylko 4 godziny, ale ciekaw jestem jak zareagujesz na tę intensywność...

essewissa

  • Gość
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #618 dnia: 21 Sierpień 2016, 22:36:27 »
Dzięki Antonio, z chęcią spróbuję Twojej czekolady. Kawa mi się kończy to może przy zamówieniu się przypomnę. :) Tymczasem łapie wprawę w robieniu czekolady na bazie oleju kososowego wg receptury:
-200ml oleju kokosowego bio, nierafinowanego
-300ml kakao z Ghany Wedla, używam zamiennie ciemnego i jasnego
-2-3 łyżki miodu
-rodzynki
rozpuszczam w kąpieli wodnej olej kokosowy, dodaję miód i stopniowo dosypuję kakao, pózniej mieszam wszystko w blenderze żeby czekolada miała lepszą teksturę. Zalewam silikonowe foremki na czekoladę z rodzynkami, takie
http://www.stylowazastawa.pl/produkt/73801/forma_silikonowa_do_czekolady_ibili.html
Dzisiaj wyszło mi co takiego
 [ Invalid Attachment ]
Na żywo wyglada lepiej :) Troszku się zbąblowała, ale jest problem z uchwyceniem momentu w którym kończę moje prymitywne " konszowanie", zbyt krótkie, płynne powoduje to, ze czekolada się potrafi lekko rozwarstwić, ale nie ma "dziurek". Zbyt długie mieszanie powoduje,ze jest gęsta i trudniej nałożyć do foremek, ale konstystencja i smak jest lepszy. Kwestia wprawy, muszę jeszcże nad tym popracować. Smak jest świetny, nie wracam już do kupnej czekolady, plus, ze wiem co w siebie wrzucam, wszystkie produktu są zdrowe i chce je mieć w swojej diecie. Podobno regularne spożywanie oleju kokosowego redukuje tłuszcz na bandziochu:)
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2016, 22:45:34 wysłana przez essewissa »

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #619 dnia: 22 Sierpień 2016, 00:51:42 »
Doskonałe czekolady Valrhona w cenie 14-15 zł za tabliczkę, a nie po 21 zł jak u innych. Mam nadzieję, że działają, bo kupiłem dziś kilka :pycha:
http://www.naszakawa.pl/kategoria/czekolada

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #620 dnia: 22 Sierpień 2016, 15:55:21 »
Moja ulubiona Guanaja wychodzi ponad 200zł/kg w tym sklepie czyli ponad 2 raz drożej niż w zaprzyjaźnionym forumowym źródle  :jezyk:

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #621 dnia: 22 Sierpień 2016, 16:45:38 »
Moja ulubiona Guanaja wychodzi ponad 200zł/kg w tym sklepie czyli ponad 2 raz drożej niż w zaprzyjaźnionym forumowym źródle 

Jeśli już chcesz liczyć w ten sposób, to w podanym sklepie 1 kg Gunaja w mini bloku 250 gramowym wychodzi 110 zł za kg http://www.naszakawa.pl/kategoria/czekolada/valrhona-guanaja-70-ciemna-mini-blok-250g czyli prawie tyle samo co w Twoim zaprzyjaźnionym forumowym źródle, gdzie musisz kupić 3 kg paczkę kuwertury [emoji12]. Po drugie, masz tu chyba całą ofertę czekolad tej firmy. Po trzecie, jadłem Gunaje w kuwerturze, mini bloku jak i w tabliczce. Różniła się ona znacznie w smaku, bo kuwerturze jest więcej tłuszczu jeśli się nie mylę.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2016, 17:48:41 wysłana przez lubusz »

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #622 dnia: 22 Sierpień 2016, 20:30:01 »
Mini bloki przeoczyłem  :ups: . W takim razie daj znać "jak działają" i zamawiam  :pycha:

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #623 dnia: 22 Sierpień 2016, 20:51:35 »
Wczoraj zamówiłem i zapłaciłem i na razie cisza. Próbowałem przebrnąć przez ich regulamin ale nie dałem rady :sciana: Skąpa w informacje jest strona ich sklepu i nie wiem czy wyślą w kilka dni, czy po kilku tygodniach. Ciekaw jestem smaku porcelany Valrhona. Podzielę się wrażeniami.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #624 dnia: 23 Sierpień 2016, 08:04:26 »
cena może i dobra, ale chyba tylko w PL - na LIS co parę miesięcy kupuję paczkę 8 szt tych czekolad i wychodzi ok. 100 zł.
jedyną wadą może być to, że zestaw jest konkretny i nie można wybierać.

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #625 dnia: 23 Sierpień 2016, 09:07:09 »
Krzychu - zapodaj proszę linka.

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #626 dnia: 23 Sierpień 2016, 09:19:57 »
Przepraszam, może mało precyzyjnie napisałem - kupuję na lotnisku, dodatkowo zawsze pani wsypuje te najciemniejsze neapolitanki pralusa czy domori - bo te im zwyczajnie "nie idą"


Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #627 dnia: 23 Sierpień 2016, 10:22:17 »
Jak jeszcze trochę poszperamy, to może znajdziemy bardzo dobre czekolady w cenie 10 zł/100 g i wtedy moje łakomstwo zostanie zaspokojone :pycha: Szkoda tylko, że w Słubicach nie mamy lotniska  ;)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #628 dnia: 23 Sierpień 2016, 10:49:08 »
niektóre hiszpańskie blanxarty wychodzą po dychu za 100g (ale są w 125g tabliczkach lub 200g).

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #629 dnia: 23 Sierpień 2016, 10:53:24 »
niektóre hiszpańskie blanxarty wychodzą po dychu za 100g (ale są w 125g tabliczkach lub 200g).

Mógłbyś podać źródło gdzie można je kupić.
Le Patio działa sprawnie. Przed chwilą był kurier z DPD i dostarczył przesyłkę z czekoladami Valrhona :taniec:



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi