Autor Wątek: Prawdziwa czekolada  (Przeczytany 307839 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #165 dnia: 26 Czerwiec 2014, 09:47:14 »
Wątpię w to, że pokusisz się o spróbowanie czekolad tych marek, jakie koledzy ci zaproponowali.

Na 14 twoich postów 6 to jest prymitywny marketing szeptany, całkiem niezły wynik. Rozumiem, że biznes nie idzie najlepiej, ale żeby zniżać się do takiej formy "reklamy" ?

Offline Maciej Mężczyzna

    • CafeMax
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 47
    • Kawa, Ekspresy , Akcesoria - cafemax.pl
  • Ekspres: Lelit Victoria, Jura X8, Puck-Puck, AEROPRESS, Syphon HARIO, Drip ,
  • Młynek: Fiorenzato F4 NANO, Comandante, Lelit Wiliam PL72, Eureka
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #166 dnia: 26 Czerwiec 2014, 10:23:50 »
Nie sądź ,abyś nie był sądzony...Jak widać, cokolwiek bym nie napisał, to będzie "marketing szeptany" i nikt się nawet nie zastanowi co piszę i z jakiego powodu. Bo jestem oznaczony  :ogien: A forum jest pełne już utartych schematów i znanych producentów tak przewidywalne, jeśli chodzi o sprzęty. Wyjątek to czekolada, którą niedawno się zainteresowałem i obiecuję, że zobaczysz moją opinię w tym temacie, no i nie wprowadzę ich do sklepu, aby móc spokojnie pogadać o odczuciach. Jeśli kogoś uraziły, czy rozdrażniły moje "posty" to już trudno - poszło :Bicz: , zawsze można zignorować , skasować , napisać nie rób tak, a tak i tyle w temacie.
Dobra kawa!      Optymalny dobór ekspresów dla domowego baristy
           KORZYŚCI dla forumowiczów - hasło "WOK"
                                                                                      -  kontakt osobisty mile widziany :)
www.cafemax.pl

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #167 dnia: 26 Czerwiec 2014, 10:35:14 »
I na tym zakończmy "temat makretingowoszeptany" i nie ciągnijmy już offtopa.
Macku, czekam na Twoje opinie o kawach i jednocześnie obiecuję, że w najbliższym czasie zamówię coś od Ciebie i również opiszę.
Amen

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #168 dnia: 02 Lipiec 2014, 23:15:46 »
Niestety ale prawdziwie dobra czekolada kosztuje, już po samym składzie widać dlaczego (brak innych tłuszczy niż masło kakaowe).
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #169 dnia: 03 Lipiec 2014, 12:01:24 »
Ja dla odmiany zareklamuję dziś "konkurencję" :) W warszawskim CH Targówek jest teraz wyspa z całkiem ciekawym wyborem tabliczek - mniej więcej połowa to takie typowe "marketowe" słodkości, druga połowa jest już premium. Obie polskie marki bean-to-bar (Cocoa, Manufaktura Czekolady) plus różne zagraniczne (typu Amedei, Zotter). Warto ten sklepik obserwować.

Co do sklepu przy Żurawiej - trzeba choć raz spróbować czekolad Domori. Mają szalone 25 gramów sztuka, ale za to ile radości się tam mieści ;) Bardzo wysoka półka, wyłącznie aromatyczne odmiany kakao. Firma należy teraz do grupy Illy, ale nadal zachowuje swój niezwykły charakter.

W kolejnych miejscach w stolicy widać tabliczki od Zottera. I dobrze :) Z nadziewankami różnie można trafić, ale w serii Labooko każdy powinien znaleźć coś dla siebie (Peru Criollo 70, Brazylia 70, Belize 72, itd.). Swoich fanów ma nawet dość łagodna tabliczka 100% czyli czekolada która formalnie nie jest czekoladą, tylko czystą masą kakaową bez cukru.

Magdalena

  • Gość
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #170 dnia: 03 Lipiec 2014, 21:37:36 »
Ja dzisiaj spróbowałam ciemnej czekolady Cocoa 70% ziaren kakaowca Crillo, pisze, że wyprodukowana przez Suro Vital - czy to ta polska marka Cocoa o której pisałeś wcześniej?  Miałam wrażenie, że jest kwaskowata i nie ma wcale jakiejś głebi- wstyd przyznać, ale wolę Lindta ciemną np. z pomarańczową skórką. Co mam spróbować nastepnego?


Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #171 dnia: 03 Lipiec 2014, 22:04:15 »
No właśnie kwaskowatość jest głębią, a przynajmniej bogactwem. Lindt aromatyzowany... ech ;).

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #172 dnia: 03 Lipiec 2014, 22:25:26 »
Ja dzisiaj spróbowałam ciemnej czekolady Cocoa 70% ziaren kakaowca Crillo, pisze, że wyprodukowana przez Suro Vital - czy to ta polska marka Cocoa o której pisałeś wcześniej?  Miałam wrażenie, że jest kwaskowata i nie ma wcale jakiejś głebi- wstyd przyznać, ale wolę Lindta ciemną np. z pomarańczową skórką. Co mam spróbować nastepnego?

Tak, czekolady Cocoa robi Surovital. Wyraźna kwasowość może być cechą wybranego przez nich nietypowego sposobu obróbki kakao. Poza tym chłopaki eksperymentują ciągle z ziarnami i różnie to wychodzi w zależności od konkretnego worka. Daj może jeszcze szansę ich tabliczce z pokruszonym kakao i jagodami goji albo jeśli znosisz kwaśne owoce - jagodom inkaskim (lub jak kto woli golden berry, physalis, rodzynek brazylijski...) w czekoladzie. Mają swój urok.

Z Manufaktury Czekolady warto spróbować Czekoladowego Gaju (czyli ich mlecznych tabliczek o dość dużej zawartości kakao) oraz w sumie dowolnej ciemnej. Nie lubię ich waniliowo-mlecznej, ale ma ona swoich fanów, de gustibus ;)

Produkty obu tych firm dość ciężko porównywać z typową zachodnią czekoladą z segmentu "super premium", bo uparli się na bycie charakterystycznymi, czyli w przypadku Cocoa mamy surową czekoladę, a w przypadku Manufaktury (poza Gajem) - tabliczki bez dodanego masła kakaowego, które trochę wygładziłoby konsystencję.

Magdalena

  • Gość
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #173 dnia: 04 Lipiec 2014, 06:29:15 »
Czyli trzeba czekać na samplery ;)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #174 dnia: 04 Lipiec 2014, 06:30:41 »
Jakieś samplery u Piotra kupisz  :) jednak chyba w obrębie jednego producenta.

Magdalena

  • Gość
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #175 dnia: 04 Lipiec 2014, 06:37:09 »
Ojej tak wcześnie na forum, myślałam, że to tylko ja. Miłego dnia!

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #176 dnia: 05 Lipiec 2014, 13:33:33 »
Z Manufaktury Czekolady warto spróbować Czekoladowego Gaju (czyli ich mlecznych tabliczek o dość dużej zawartości kakao) oraz w sumie dowolnej ciemnej. Nie lubię ich waniliowo-mlecznej, ale ma ona swoich fanów, de gustibus ;)

I nie tylko, ponieważ mają wiele porządnych czekolad :) Cena wiadomo jaka jest, ale za produkt dobrej jakości trzeba zapłacić.
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Regulus

  • Gość
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #177 dnia: 02 Wrzesień 2014, 14:09:32 »
Przymierzam się do poznania prawdziwej czekolady. Chciałbym zrobić zamówienie wraz ze znajomymi i wybrać kilka różnych czekolad Amadei. @PiotrCzekoladowy Twój sklep od dłuższego czasu wyświetla informację, że nie realizujecie zamówień - jak to jest? Nie mogę dłużej czekać :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #178 dnia: 01 Październik 2014, 21:16:19 »
Piotrze, gratulacje z okazji dzisiejszego występu w Top Chef. Było widać ogromną wiedzę i odrobinę tremy ;)

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #179 dnia: 05 Październik 2014, 19:16:26 »
Piotrze, gratulacje z okazji dzisiejszego występu w Top Chef. Było widać ogromną wiedzę i odrobinę tremy ;)

Dziękuję bardzo! :) Łatwo nie było, nie na co dzień występuje się obok Amaro i Roguca :)
Gdyby ktoś jeszcze chciał obejrzeć, odcinek jest na ipli.

Nadal wspominam czekoladowy fondant, wariację na temat przepisu Hestona Blumenthala. Coś niesamowitego.
Udało nam się wraz z drugim Piotrem zorganizować bardzo fajne składniki dla uczestników. Przeforsowaliśmy m.in. kuwerturę od Manufaktury Czekolady zamiast pewnego-bardzo-dużego-producenta-pospolitych-wyrobów-czekoladowych ;-) Wzięliśmy też kakao w proszku od Cocoa, jakieś komercyjne-ale-fajne-kuwertury-w-groszkach i nibsy prosto z Madagaskaru. To tak gdyby ktoś się zastanawiał co jest pod białymi naklejkami nieco nadgorliwego działu reklamy ;-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi