Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131076 razy)

Offline FooCatch

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #375 dnia: 15 Wrzesień 2020, 15:48:34 »
Jak bardzo będzie mi to potrzebne przy montażu?

Wersja 'with adjustments' zawiera OPV ustawiony przez Elektrosa na 9 Bar.
Ta druga i tańsza opcja nie jest w żaden sposób wyregulowana i musisz zrobić to samodzielnie. Elektros poleca zakup manometru do kolby, dostępnego na ich stronie w celu samodzielnej regulacji.

Sam dzisiaj dostałem taki komplet ale nadal czekam na Oscara z Caffelab  ;)

Offline DonPietro

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignion Specialita
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #376 dnia: 15 Wrzesień 2020, 23:27:26 »
Dzisiaj na stronie elektros udało mi sie kupić zestaw OPV wyregulowany przrz nich. Pytanie do tych którzy zakładali OPV. Czy taśma teflonowa nada się do montażu i uszczelnienia? Dzisiaj jeszcze założyłem prysznic IMS, jutro będą pierwsze próby. Ciekawe czy bedzie miało to jakis wpływ na kawe w filiżance

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


3DSK

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #377 dnia: 16 Wrzesień 2020, 10:34:28 »
Nawet nie wiedziałem, że mają wyregulowane i nie :) Można śmiało brać ten bez opv i wyregulować sobie samemu. Elektros ma w ofercie takie fajne małe manometry nakręcane na kolbę, nawet niedrogie, ale oczywiście można kupić manometr w sklepie hydraulicznym, kiedyś tak zrobiłem z Gaggia. Co do taśmy nie wiem, Elektros ma w ofercie taki smar do uszczelniania, ja robiłem w ten sposób.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #378 dnia: 16 Wrzesień 2020, 18:18:11 »
Czy taśma teflonowa nada się do montażu i uszczelnienia?
Wszystkie uszczelnienia u siebie robiłem na taśmie teflonowej i dobrze się sprawdza.

Offline brzydkiburak Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Royal Reale First, alternatywnie alternatywy
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #379 dnia: 16 Wrzesień 2020, 23:42:27 »
Ja polecam nić do uszczelniania gwintów. Popularna w czerwonym opakowaniu ma atest PZH do zastosowań spożywczych.
Pozdrawiam
Paweł

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #380 dnia: 17 Wrzesień 2020, 08:28:06 »
Konopie lepsze, ale mniej wygodne i brudne. Teflon jest po prostu łatwy w użyciu...

Offline DonPietro

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignion Specialita
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #381 dnia: 17 Wrzesień 2020, 08:46:37 »
Dzięki za odpowiedzi. Pozostaje czekać na przesyłkę

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


Vitalista

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #382 dnia: 17 Wrzesień 2020, 15:39:58 »
Cześć, czy ktoś z właścicieli Oskara mieszka w Bydgoszczy lub okolicy i byłby tak dobry poświęcić czas na przeszkolenie w obsłudze ekspresu? oczywiście termin do dogadania. Pozdrawiam

Offline DonPietro

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignion Specialita
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #383 dnia: 22 Wrzesień 2020, 00:07:10 »
OPV zamontowany przy użyciu taśmy teflonowej. Operacja banalna. Pierwsze spostrzeżenia sa takie, że oscar stał się łatwiejszy do opanowania. Ciekawi mnie to, że zanim to zamontowałem to myślałem, że będę musiał mielić kawę grubiej (większe ciśnienie przepycha wode przez kawe latwiej) Okazało sie ze jest na odwrót i musiałem zmielic nawet trochę drobnej. Na chwile obecną mam mały problem z kanalowaniem, ale mysle ze prysznic ims powinien mi w tym pomóc ( zamówiony ).
Pytanie do was. Ile kawy dziennie pijecie?
Pytam bo nie chcę przesadzić. Na chwilę obecna pije 3-4 espresso doppio z 18g. To chyba spora porcja kofeiny. Próbowałem robic kawe z pojedynczego sitka (myslac ze bede mogły wypić około 5 dziennie), ale pojedynczego sitka nie jestem w stanie ogarnąć..

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #384 dnia: 22 Wrzesień 2020, 00:30:20 »
Pojedyncze sitko odpuść  na starcie, bo szkoda czasu. Może później w ramach zabawy.

W sprawie kanałów - tutaj największe znaczenie ma dystrybucjia kawy w sitku i odpowiedni (równy) tamping, prysznic może pomóc, ale najpierw prześledź czy Twoje umiejętności nie wymagają korekcji.

Jeśli chcesz pić więcej kawy pomyśl o sitku 15g. Co do ilości, obserwuj swoje ciało i sam znajdziesz odpowiedź. Średnie ilości kofeiny w espresso w porównaniu do rekomendowanych dziennych ilości spożycia kofeiny na pewno znajdziesz w internecie.

Na przyszłość, staraj się zadawać pytania ogólne w innych - ogólnych tematach, a nie w takich jak ten, który jest ściśle dedykowany danemu zagadnieniu. Warto też najpierw poszukać czy dane zagadnienie nie ma już założonego tematu.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2020, 00:34:37 wysłana przez Kasper »

Offline DonPietro

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Eureka Mignion Specialita
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #385 dnia: 22 Wrzesień 2020, 00:49:51 »
Pojedyncze sitko odpuść  na starcie, bo szkoda czasu. Może później w ramach zabawy.

W sprawie kanałów - tutaj największe znaczenie ma dystrybucjia kawy w sitku i odpowiedni (równy) tamping, prysznic może pomóc, ale najpierw prześledź czy Twoje umiejętności nie wymagają korekcji.

Jeśli chcesz pić więcej kawy pomyśl o sitku 15g. Co do ilości, obserwuj swoje ciało i sam znajdziesz odpowiedź. Średnie ilości kofeiny w espresso w porównaniu do rekomendowanych dziennych ilości spożycia kofeiny na pewno znajdziesz w internecie.

Na przyszłość, staraj się zadawać pytania ogólne w innych - ogólnych tematach, a nie w takich jak ten, który jest ściśle dedykowany danemu zagadnieniu. Warto też najpierw poszukać czy dane zagadnienie nie ma już założonego tematu.
Co do dystrybucji to na pewno jest tam miejsce na poprawę i na tym się skupię. Jeżeli chodzi o tamping to przed używam narzędzia do dystrybucji więc tamper siedzi równo w PF. Pozostaje tylko kwestia siły nacisku. Co do reszty to faktycznie zapomniałem o zasadach forum

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka


Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #386 dnia: 23 Wrzesień 2020, 08:56:30 »
@Vitalista podejdź sobie do Parzymy Tutaj (ul. Długa, aktualnie przebudowują tam jezdnię więc dojazd samochodem odpada) i zapytaj, wiem że ostatnio jak był jarmark bożonarodzeniowy na Mostowej to stali tam właśnie z "wypożyczonym" Oscarem, może pomogą ;)

Offline FooCatch

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #387 dnia: 27 Wrzesień 2020, 21:02:12 »
Czy ktoś wie, gdzie można kupić ślepe sitko pasujące do Oscara?

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #388 dnia: 28 Wrzesień 2020, 14:45:29 »
Oscar II ma grupę 58mm, powinno więc pasować zwykłe ślepe sitko na 58mm.

Offline Damiano78

    • brak
  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: NS Oscar II
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #389 dnia: 29 Wrzesień 2020, 17:45:00 »
Udało mi się kupić opv, ale bez "adjustments"
3h po tym jak otrzymam info o dostępności wersja "opv with adjustments" była już wykupiona.

W związku z tym czy ktoś tym dysponuje lub mógłby wytłumaczyć o co dokładnie chodzi?
Jak bardzo będzie mi to potrzebne przy montażu?

czy na tym OPV były może jakieś napisy wskazujące na producenta/typ ?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi