Autor Wątek: Słuszny PROTEST mediów!  (Przeczytany 26982 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Luty 2021, 20:18:03 »
Ja też od 15 lat nie mam TV w domu i nie tęsknię. Jak odwiedzam rodzinę i lecą jakieś wiadomości, to tylko czuję się zirytowany. Może przez sposób wybierania informacji, które mają nas koniecznie jak najbardziej emocjonalnie rozedrgać. Jednak niezależne od rządu media są potrzebne chociażby dlatego, że są tam zaangażowani dziennikarze śledczy, dokumentaliści, komentatorzy polityczni itp, którzy zaglądają za kotarę, patrzą i węszą. Dlatego każdy kto chce grać nieczysto chce jak najbardziej dowalić mediom i niezależnym od władzy dziennikarzom. Za to władza, aby wprowadzić większy zamęt w głowach ludzi wspiera razem ze szkołą z Torunia, różne media niezależne od rozumu i faktów naukowych.

Mam kolegę w radiu, który zaczynał w latach 80 pracę i mówi, że teraz jest tak grubo ciosana propaganda, że nie pomyślałby że po 30 latach przegonimy PRL. Pięknie ukazuje to zdjęcie od @trez
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2021, 20:21:38 wysłana przez krystians »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #31 dnia: 10 Luty 2021, 20:40:03 »
Jak Gazprom w Rosji, żeby poprzez kupione różne media, kreować, jedyny, słuszny putinowski przekaz. Nasz dyktatorek jest pojętnym uczniem.

Myślisz, że jak pójdziesz tą narracją, to jesteś MWzDO, masz paszport Polityki jesteś "inteligientę"? Orlen kupił spółkę - właściciela lokalnych mediów. Mediów zatem wychodzących lokalnie, tam gdzie rządzi opcja polityczna przeciwna. Zatem tych, co wrzeszczą, boli, że może zachwiać się jedynie słuszny (bo finansowany ogłoszeniami z urzędów miasta) przekaz medialny o "naszych gospodarnych włodarzach miast". A że prezes Orlenu tak chce? No chce, bo takim jest nominatem. Wcześniej był inny, to mówił "ch.. z tą ścianą wschodnią", czy podobnie.
Jeżeli jednak mieszkańcy miast skorzystają na tym, że obok lokalnych dodatków GW będą gazety krytyczne wobec włodarzy, to dobrze.

 
Tak czy inaczej zobaczyłem to, zdjęcie z mojego własnego telefonu i własnego telewizora:

No i co? Oburzasz się na taki pasek w TVP, a potem sam jedziesz z tą narracja o 2mld, jak te media i politycy, co piszą, że poszłoby na onkologię itd. itp. Rekompensata budżetowa dla TVP jest przyznawana jako pokrycie niewpłaconego abonamentu rtv, w związku ze zwolnieniem emerytów i rencistów z obowiązku jego opłacania.
Jedni warci drugich, ale ponieważ reprezentujesz określony front poparcia politycznego, to jedni Ci wadzą, inni nie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Luty 2021, 20:42:22 »
Te ustawy nie są ani celem ani skutecznym środkiem do opodatkowania współczesnych gigantów medialnych, to tylko mieszanka ściemy i demagogi ich jedyną funkcją jest przykręcanie finansowania niewspółpracujących mediów

Też tak to zrozumiałem.

Po dłuuugiej przerwie, włączyłem na chwilę TVPiS info: kłamstwo kłamstwem pogania, sączący się jad nienawiści do myślących inaczej oraz na każdym kroku manipulacja faktami i to skutecznie działa na sporą część społeczeństwa.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2021, 20:47:01 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Luty 2021, 20:43:10 »
Orlen kupił spółkę
To jest działanie na szkodę akcjonariuszy. Orlen nie jest firmą medialną.

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Luty 2021, 20:47:27 »
I co z tego, że nie jest fiirmą medialną? Ma w statucie zakaz nabywania i obejmowania udziałów w innych spółkach? Artykuł prof. Romanowskiego może i był interesującym zabiegiem intelektualnym, ale raczej nie wpisuje się w praktykę wielu spółek, które kupują podmioty umożliwiające im zwiększenie oferty produktowej.
Outsourcing nie jest 11. przykazaniem.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Luty 2021, 20:48:43 »
To jest działanie na szkodę akcjonariuszy. Orlen nie jest firmą medialną

👍
》tertium non datur《

Offline pablockpl

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: NS Musica Lux ,Gaggia Baby Class ,Gaggia Gran ,Kalita WAVE 155, Hario V60 02, Aeropress
  • Młynek: F64E v2 , 1ZpressoK-Plus, timemore c3
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Luty 2021, 20:49:43 »
Też nie oglądam TV od dawna bo tam tylko propaganda, na każdej stacji mają swoją propagandę. Ale w innych krajach też są takie podatki, bo nie może być tak że np. tfu Tvn 30 lat na minusie wychodzi i niby charytatywnie nas umoralnia! Ba, nawet dopłaca do interesu(dla naszego dobra niby). A co do tych dziennikarzy śledczych itp. zaglądających za kotarę i węszących to gdzie oni są i gdzie byli do tej pory? Robią tylko ustawki mające wspierać jeden lub drugi reżim.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2021, 21:01:30 wysłana przez pablockpl »
Kawa to zapach,aromat i smak, kofeina to dodatek.
Kawa z kolby >aeropress drobny filtr metalowy>Kalita wave > Express automatyczny>Hario V60> kawiarka>ekpress przelewowy >aeropress gruby filtr i papierowe> frenchpress>chemex

Offline mojojojo

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM, V 60
  • Młynek: Lelit Fred, Comandante
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Luty 2021, 20:53:27 »
mam opłacony pakiet na TVN + inne pokrewne
brak emisji sygnału !!!!!!
będą zwroty w rachunku ????
typu przepraszamy nie udostępniliśmy sygnału więc rachunek jest pomniejszony ????
parkowanie ?
przepraszamy nie udostępniliśmy miejsc do parkowania z uwagi na brak odśnieżania ( bo oszczędzamy ) - proszę nie kupować biletu w parkomacie do czasów roztopów
będą ulgi ? czy płacimy jak zawsze ?
wszystko opłacone na tip-top i gówno mnie to obchodzi zapłaciłem i żądam
pytam ! to taka demokracja ????
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2021, 20:57:27 wysłana przez mojojojo »

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Luty 2021, 20:54:13 »
kłamstwo kłamstwem pogania

To wrzuć kilka, żeby ci, co nie oglądają tv, mieli rozeznanie.

Ale w innych krajach też są takie podatki, bo nie może być tak że np. tfu Tvn 30 lat na minusie wychodzi i niby charytatywnie nas umoralnia!

I dlatego jest w awangardzie protestu.

Offline mojojojo

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM, V 60
  • Młynek: Lelit Fred, Comandante
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Luty 2021, 21:00:25 »
mam wszystko opłacone i wszystkie dzisiejsze mecze mi się należą i gówno mnie obchodzi czy to się komuś podoba czy nie !
piniendze zapłacone sygnału brak
to jest ta wolność ?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Luty 2021, 21:01:37 »
tak na marginesie, to jak chcesz coś uargumentować, to czytaj zawsze co dalej piszą  z tego samego portalu: https://www.wnp.pl/tech/wegierskie-sankcje-na-google-wbrew-prawu-ue,376179.html nie wiem nawet co dokładnie napisali, bo paywall mi tylko nagłówek pokazuje, ale jak napisali to co powinni, to google wygrało kolejną przepychankę i aktualnie efekt jest taki, że nie zapłacił kary i dalej nie płaci podatku

Ale piszesz obok.

Ja pisałem o opodatkowaniu a nie karach.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5313
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Luty 2021, 21:02:38 »
To wrzuć kilka, żeby ci, co nie oglądają tv, mieli rozeznanie.

》tertium non datur《

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Luty 2021, 21:03:37 »
tfu Tvn

Sobie podaruj.

Za chwilę ktoś napisze podobnie o Kurtvp.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Luty 2021, 21:04:14 »
Outsourcing nie jest 11. przykazaniem.
Nie załapałem. Co takiego Orlen outsorcuje czego teraz nie będzie musiał zlecać firmom zewnętrznym?

Zakup gazet od Niemców jest działaniem na szkodę spółki i akcjonariuszy - budynki, w których mieszczą się redakcje gazet i ich drukarnie są własnością firmy będącej spółką - córką Verlagsgruppe Passau. Niemcy się doskonale do tej transakcji przygotowali, a Orlen będzie bulił ciężką kasę za wynajem.
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2021, 21:12:26 wysłana przez Krakus »

Offline mojojojo

  • Wiadomości: 31
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM, V 60
  • Młynek: Lelit Fred, Comandante
Odp: Słuszny PROTEST mediów!
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Luty 2021, 21:08:35 »
było pisać nie pobieramy opłaty , odliczamy od rachunku za brak sygnału
demokracja ????
piniędze bierzemy i reszta nas nie obchodzi
i gówno mnie obchodzą pieniądze z reklam - złodziej jest jeden na dziś dzień
« Ostatnia zmiana: 10 Luty 2021, 21:15:06 wysłana przez mojojojo »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi