Autor Wątek: O kinematografii i uprzedzeniach  (Przeczytany 4945 razy)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Listopad 2020, 10:02:21 »
Masz też jakąś hierarchię bardziej i mniej polskich Polaków ?
Nawet jeśli mam to Tobie nic do tego.
I nie pisz, że kogoś dyskryminuje bo się tym BRZYDZE I NIE ŻYCZĘ SOBIE KŁAMLIWEGO INSYNUOWANIA POD MOIM ADRESEM.

Chyba się trochę rozpędziłeś w dorabianiu sobie ideologii do mojej wiadomości.
Dziwnym trafem brak odniesienia do pierwszej wiadomości z tej strony, tylko mielenie w kółko jednego zdania. Rozumiem, że wszystkie akcje wymienione wcześniej, promujące np polską żywność są dyskryminujące i zaglądają prywatnym osobą do portfeli?
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 10:28:22 wysłana przez Kasper »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Listopad 2020, 10:27:18 »
Twoje poglądy to Twoja sprawa, jednak gdy wypowiadasz je publicznie to już nie tylko Twoja sprawa. A to, że nie wiesz co mówisz nie do końca Cię usprawiedliwia.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Listopad 2020, 10:29:23 »
NIE ŻYCZĘ SOBIE KŁAMLIWEGO INSYNUOWANIA POD MOIM ADRESEM.
Zrozumiałeś ten fragment?

Niezmiennie fascynuje mnie 'nowoczesna' definicja równości i tolerancji, która głośno krzyczy swoje hasła i jednocześnie stosuje je tylko do swoich potrzeb. I tak dużo ludzi zawładniętych nową ideologią równości nie widzi w niej głębokiej hipokryzji. Szkoda.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 10:42:19 wysłana przez Kasper »

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Listopad 2020, 10:43:42 »
Nie ma nic kłamliwego, skoro swoją teorię wywiodłeś tylko z tego że ktoś jest innej narodowości. I proszę tu nie krzyczeć. Jak chcesz coś wyjaśnić to wyjaśnij cóż takiego miałeś na myśli pisząc to co cytuję poniżej, i na jakiej podstawie wywodzisz teorię, że ten konkretny Amerykanin i jego pracownicy mniej wnoszą do polskiej gospodarki niż statystyczny Polak prowadzący firmę w naszym kraju.

Zwłaszcza w tych czasach chcę wybierać firmy, które zostawią cały obrót w Polsce - w przypadku Javy współwłaściciel Amerykanin sprawia, że wolę wybrać palarnię, w której zarówno pracownicy jak i właściciele wydadzą cały zarobek u nas.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 10:50:50 wysłana przez krystians »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Listopad 2020, 10:50:00 »
Nie kłam to nie będę krzyczał.

Wyślij nr telefonu na priv to sobie wyjaśnimy face to face, bo tutaj to trochę śmieszne zaczyna być.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Listopad 2020, 10:51:40 »
Weź mnie nie rozśmiesszaj człowieku, wyjaśnij mi gdzie niby kłamię.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Listopad 2020, 10:57:46 »
@krystians może on zna osobiście tego człowieka i wie gdzie wydaje pieniądze? Bo nikt normalny nie stwierdzi, że bycie innej narodowości jest równoznaczne z niewydawaniem pieniędzy w miejscu zamieszkania.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Listopad 2020, 10:59:11 »
No raczej nie zna skoro dowiedział się o jego istnieniu z filmu wrzuconego przez pj.w

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Listopad 2020, 11:01:01 »
Panowie, napijmy się kawy, zanim dyskusja pójdzie w niechcianym przez wszystkich kierunku.

@Kasper, oczywiście możesz mieć swoje zdanie, które szanujemy. Część z nas nie zgadza się jednak z Twoim tokiem rozumowania w tym przypadku, co mam(y) nadzieję, też rozumiesz. No i zawsze można odwiedzić lokalny targ czy sklepik, no ale tam nie ma takiego wyboru jak w dyskontach, prawda?

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Listopad 2020, 11:04:12 »
Ja bym się jednak domagał wyjaśnienia gdzie niby kłamię albo przeprosin ze strony Kaspra.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Listopad 2020, 11:11:25 »
oczywiście możesz mieć swoje zdanie, które szanujemy.
@kulka Ty może szanujesz, @krystians na pewno nie. Jeszcze obraża mnie, wciskając w moje usta kłamstwa i żąda przeprosin? Ile jeszcze hipokryzji przez Ciebie się przeleje?

Czekam na numer, chętnie z Tobą pogadam @krystians, wszystko sobie na spokojnie wyjaśnimy.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Listopad 2020, 11:27:58 »
To Ty mnie obrażasz, i wlasne mniemanie o sobie. Ja tylko wykazuję błąd logiczny Twojego wywodu. Skoro zarzucasz mi publicznie kłamstwo, to publicznie wyjasnij gdzie ono ma być albo przeproś.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Listopad 2020, 11:40:07 »
Dziwne, że Twoja "logiczność" nie widzi błędu w tym co sam mówisz. Szacunek dla innych poglądów. Ups... Coś zawidło.

Wciąż nie byłeś uprzejmy odpowiedzieć na zadane kilka razy pytanie. (niewygodne?)
Rozumiem, że wszystkie akcje wymienione wcześniej, promujące np polską żywność są dyskryminujące i zaglądają prywatnym osobą do portfeli? (i idąc Twoją logiką klasyfikują ludzi na lepszych i gorszych)


Gdzie napisałem, że kogoś dzielę ze względu na narodowość na lepszych i gorszych i że kogoś dyskryminuję- tą bzdurę z uporem maniaka mi wmawiasz.

To ja oczekuję przeprosin.

Czyli nie porozmawiamy przez telefon. Na forum można pisać dowolne kłamstwa, na plakatach też można nieść dowolne hasła - zwłaszcza jeśli będą bronić pięknych ideałów. W obliczu spokojnej dyskusji już nie zarzucisz bezpodstawnie komuś nietolerancyjności, bo napotkasz na logiczny argument przeciw. Racja, żeby takie hasła miały "wzięcie" można je tylko głosić tylko w internecie albo na plakatach.
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2020, 11:54:53 wysłana przez Kasper »

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Listopad 2020, 12:13:57 »
Wiem, że to może być pogląd kontrowersyjny, ale dzięki temu filmikowi nie będę kupował w Java. Zwłaszcza w tych czasach chcę wybierać firmy, które zostawią cały obrót w Polsce - w przypadku Javy współwłaściciel Amerykanin sprawia, że wolę wybrać palarnię, w której zarówno pracownicy jak i właściciele wydadzą cały zarobek u nas.

@Kasper - wróćmy do tego co tu napisałeś.
Zarzuciłeś, że pracownicy i właściciele wydzają gdzie indziej pieniądze.
Na pytanie @kulka - gdzie dokładnie jest to w filmiku powiedziane nie odpowiedziałeś.

Gdy ja zadałem Ci kilka pytań, podkreślam pytań to mam wrażenie, że odebrałeś to, że nie możesz wyrażać swoich poglądów.
Teraz nagle mieszasz w to różne inne sytuacje w kraju i hasła z tym związane.

Zgadzam się z tym, że powinniśmy promować polską żywność i staram się zamiast chodzić do dyskontów to na bazar/targ od dłuższego czasu, ale też czasem pójdę do dyskontu, bo mają inne produkty, które nie zawsze na targu znajdę.
Zamiast kupować ciuchy w sieciówkach ograniczam się do kilku ubrań, które są droższe, ale mam pewność, że były szyte w Polsce.
Staram się kupować kawę w polskich palarniach, ale lubię też Friedhats, czy inne zagraniczne.

Ale nie zgadzam się, że powinniśmy być ślepo na to zapatrzeni i tylko to co Polskie to dobre, a to co zza granicy to beee.
Próbuję zrozumieć Twoje podejście lecz nie potrafię. Chcesz, żebyśmy my byli tolerancyjni do podejścia, które w mojej ocenie jest nietolerancyjne.

Nikt tu nie chcę nie kłócić, jesteśmy tu, żeby przy kubku kawy sobie podyskutować na różne tematy.
Proszę więc, żebyś odebrał mój wpis na spokojnie i na spokojnie nam (nie tylko @krystians przez telefon) wszystkich wytłumaczył dlaczego uważasz tak jak uważasz.
Może wtedy my też będziemy mogli na spokojnie zrozumieć Twój sposób myślenia.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O kinematografii i uprzedzeniach
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Listopad 2020, 12:30:00 »
On nie potrafi tego wytłumaczyć, bo to nie jest oparte na żadnej wiedzy, więc jak to wyjaśnić? Sam już chyba się pogubił, bo zarzuca mi jakobym kłamał, ale nie potrafi tego w żaden sposób uzasadnić. Po prostu zwróciłem mu uwagę i już się nie podoba, ale że może się mylić w swoich przekonaniach, to nie chce tego przyznać chyba przed samym sobą.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi