Autor Wątek: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu  (Przeczytany 52451 razy)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #45 dnia: 08 Marzec 2017, 23:56:25 »
Ja dałem trójnik który pozwolił na wpięcie się w instalację. Przed wejściem na filtr mam zawór, aby móc w razie czego odłączyć tylko ekspres bez biegania do głównego zaworu. Zazwyczaj wężyki 3/4 cala...
Fotka mojego podłączenia:

Tak przy okazji zapytam o przycisk "flush valve" w tych filtrach. Czy woda z wężyka przy głowicy jest filtrowana, czy nie przechodzi przez filtr?

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #46 dnia: 09 Marzec 2017, 00:03:29 »
Dziękuje za pomoc. Z tego co ja czytałem i doświadczyłem w Uno Espresso to jest przefiltrowana.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #47 dnia: 09 Marzec 2017, 00:15:28 »
Widziałem niedawno jak w jednej kawiarni mieli filtr magnezowy do alternatyw i w taki sposób wlewali wodę do czajników stąd moje zainteresowanie :)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #48 dnia: 09 Marzec 2017, 10:32:54 »
w co powinienem się zaopatrzyć aby instalacja przebiegła możliwie łatwo
Nikt nie obieca, że będzie łatwo  :mrgreen: Obejrzyj dokładnie jakie masz podłączenia do wody, jakich wymiarów. Czy to jest 1/2", 3/4" a może jeszcze inne. Na pewno będziesz potrzebował trójnika do podłączenia kolejnego odpływu wody do filtra. Zmierz dokładnie długość wężyka jaki musisz mieć między  filtrem a ekspresem. Jeśli będziesz musiał łączyć wężyki, kup takie co mają odpowiednie końcówki. Dodaj do długości przynajmniej 10% żeby wężyk nie był naprężony. Kup taki zbrojony siatką z odpowiednimi końcówkami, a jeśli jest taka potrzeba to musisz mieć właściwe redukcje. Musisz mieć wszystko dopasowane wielkością i jeszcze jakieś zapasowe uszczelki by się przydały i taśma teflonowa do łączenia redukcji. Trzeba przewidzieć wiele rzeczy, bo licho nie śpi. O odpowiednich kluczach nawet nie wspomnę. Powodzenia.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Marzec 2017, 10:41:08 »
O odpowiednich kluczach nawet nie wspomnę.
Właśnie wspomniałeś. ;)

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #50 dnia: 09 Marzec 2017, 11:05:44 »
Zapowiada się ciekawie ???.
Znaczna cześć potrzeb jest dla mnie jasna, aczkolwiek nie za bardzo rozumiem co z ta redukcja? Ekspres jest bez pompy i jest tylko możliwość podłączenia z sieci lub flojet. Ja wybieram sieć. Ciśnienie wody to około 3 bary, a filtr redukuje około 0,2 bara. Czy będą jakieś komplikacje z redukcja ciśnienia?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #51 dnia: 09 Marzec 2017, 11:16:09 »
Redukcja z 1/2" na 3/8" na ten przykład :D

http://www.ogrzewanie24.eu/929-868-thickbox/redukcja-chromowa-1-23-8.jpg
Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
LMWDP #469

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #52 dnia: 09 Marzec 2017, 14:30:09 »
komplikacje z redukcja ciśnienia?
Trochę niejasno się wyraziłem, Doktorek już Ci pokazał o jakie redukcje mi chodzi. Wszystko musi być dopasowane. Jeśli wejście do ekspresu masz 1/2" to wężyk też musi mieć końcówkę 1/2" Jak jest różnica to zakładasz redukcję gwintu. Z ciśnieniem nie ma to nic wspólnego.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Marzec 2017, 17:26:23 »
Rozumiem i dziękuje.
 Jednak ciagle nie mogę znaleźć odpowiedniego zaworu, aby wszystko połączyć. W chwili obecnej mam Zawór kulowy kątowy  trójdrożny 1/2x3/8x3/4. Nigdzie nie mogę znaleźć takiego samego z jeszcze jednym wyjściem na 3/8 właśnie pod brite. Jeśli ktoś ma namiary na zawór spełniający wymogi proszę podać namiary.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Marzec 2017, 18:14:43 »
Kup do tego 3 zawory kulowe i masz sprawę dla 3 odbiorów wody załatwioną.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #55 dnia: 13 Marzec 2017, 12:37:09 »
Zachęcony rekomendacją @Jeżyk'a mam zamiar kupić ten filtr Excito-B. Mam małą kuchnię stad wybór na coś kompaktowego. Użycie: woda do picia, ekspresu i czajnika. Ale znalazłem jeszcze Excito-CL - troche droższy i z innymi filtrami. Czy fachowcy w temacie wody mogą mnie, laika ośiwecić, czy warto płacić więcej? Czy ten Eccito-B zrobi tak samo robotę i będzie tańszy w eksploatacji?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #56 dnia: 13 Marzec 2017, 13:04:46 »
mam zamiar kupić ten filtr Excito-B
Powoli. Ten filtr wcale nie jest taki mały. Brita Purity 150 jest przynajmniej 2 razy mniejsza. Dobrze się zastanów. Jeśli chcesz mimo to Excito-B, odezwij się na PW
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Marzec 2018, 18:46:20 »
Cześć,

Odkopię trochę temat. Trochę jednak od drugiej strony - podłączenia kanalizacji. Jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem Rocketa i chciałbym podpiąć odpływ - do syfonu pod zlewem. Czy ktoś z was to przerabiał? Najlepiej w opcji gdy już zmywarka jest tak podpięta. Jak najlepiej?

Póki co udało mi się nabyć trójniak z średnicami jak w wężach odpływowych (chyba 19 mm, choinka). Wężyk/wyjście z tacki od Rocketa jest dużo mniejsze. Zastanawiam się jak to najlepiej zrobić. Póki co wyszukiwanie kończy się na ciężkich mosiężnych redukcjach, które jakos mi średnio pasują.

Offline S_pieniacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Rocket R60
  • Młynek: Ceado E37S
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Marzec 2018, 20:42:50 »
Osobiście zrezygnowałem z podłączania odpływu.
Ze względów higienicznych, wolę tackę zdjęć i za każdym razem przemyć.
Chyba że mówimy o rozwiązaniu kawiarnianym na większe obciążenia.
W domu robię max kilkanaście kaw dziennie. Przy takiej ilości wolę tą tackę zdjąć i umyć raz na dzień, dla własnej spokojności, że mi coś tam nie urośnie.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #59 dnia: 10 Marzec 2018, 15:53:00 »
Osobiście zrezygnowałem z podłączania odpływu.
Ze względów higienicznych, wolę tackę zdjęć i za każdym razem przemyć.
Chyba że mówimy o rozwiązaniu kawiarnianym na większe obciążenia.
W domu robię max kilkanaście kaw dziennie. Przy takiej ilości wolę tą tackę zdjąć i umyć raz na dzień, dla własnej spokojności, że mi coś tam nie urośnie.

Coś w tym jest. Ja i tak bym tam zaglądał co jakiś czas.

Udało mi się podłączenie do kanalizacji. Kupiłem wąż gumowy 12 mm i z oryginalnego wężyka odpływowego założyłem „tulejkę” i dopiero na to wąż 12 mm. Przy samym syfonie mam redukcje mosiężną i przejście na 19 mm. Potem kawałek węża 19 mm, trójnik, kawałek węża 19 mm i do syfonu. Spora hydra z tego wyszła, ale jest schowana i działa. Największa przeszkoda to jednak grawitacja - mam 2 metry do syfonu i mały spadek. Wąż musi być napiety, żeby było dobrze.

Elementy kupiłem w Castoramie na dziale ogród, trojnik na Allegro.
Zobaczymy ile to wytrzyma.
« Ostatnia zmiana: 10 Marzec 2018, 16:13:54 wysłana przez rubin »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi