Autor Wątek: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje  (Przeczytany 4392 razy)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Sierpień 2018, 14:36:44 »
Robisz to całkiem prosto. Bierzesz pisak
Tak można sprawdzić czy płaszczyzna żaren jest do siebie równoległa. Osiowość czyli oś na jednej prostej to raczej inna sprawa. Przynajmniej ja tak uważam, a właściwie to ja chciałem uzyskać odpowiedź na to, jak żarna ustawić dokładnie na jednej osi. Ano nijak, przynajmniej gdy ma się do dyspozycji proste przyrządy. Wątpię czy ktokolwiek z forum ma dostęp do technologii kosmicznej, co najwyżej komuś się może wydawać, że ma taki dostęp. Raczej są to wydumane przechwałki.
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2018, 14:40:29 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5084
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #31 dnia: 21 Sierpień 2018, 14:47:51 »
Mamy przecież jednego specjalistę od bicia i osiowości, to na pewno ma sprzęt prosto z NASA.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #32 dnia: 21 Sierpień 2018, 15:00:43 »
A to widzisz, Twojego pytania nie zrozumiałem ;-). Chociaż pewnie jakoś się da i bez kosmicznych technologii, skoro tunele wiercą z dwu, a czasem (jak to ostatnio Szwajcarzy robili) z sześciu stron.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #33 dnia: 21 Sierpień 2018, 15:49:45 »
Potrzebna jest odpowiednia wiedza. Dowodem mogą być konstrukcje Gustawa Eiffela. Na przykład jeden z mostów, który został zaczęty z obu stron równocześnie, lub sławetna Wieża rozpoczęta z 4 stron. Spotkali się w środku z pomijalnym błędem. Jeśli chodzi o tunele, myślę że mają odpowiedni sprzęt pomiarowy. Nie tak jak ci, co budowali drogę z dwóch miast i jak się spotkali, okazało się, że budują autostradę. Tutaj też jest taki autostradowy Jasio.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #34 dnia: 21 Sierpień 2018, 16:46:26 »
Robisz to całkiem prosto. Bierzesz pisak
Tak można sprawdzić czy płaszczyzna żaren jest do siebie równoległa. Osiowość czyli oś na jednej prostej to raczej inna sprawa. Przynajmniej ja tak uważam, a właściwie to ja chciałem uzyskać odpowiedź na to, jak żarna ustawić dokładnie na jednej osi. Ano nijak, przynajmniej gdy ma się do dyspozycji proste przyrządy. Wątpię czy ktokolwiek z forum ma dostęp do technologii kosmicznej, co najwyżej komuś się może wydawać, że ma taki dostęp. Raczej są to wydumane przechwałki.


Dziękuję za komplement. Szczerze.  :) :szampan:


[/size]Potrzebna jest odpowiednia wiedza. Dowodem mogą być konstrukcje Gustawa Eiffela. Na przykład jeden z mostów, który został zaczęty z obu stron równocześnie, lub sławetna Wieża rozpoczęta z 4 stron. Spotkali się w środku z pomijalnym błędem. Jeśli chodzi o tunele, myślę że mają odpowiedni sprzęt pomiarowy. Nie tak jak ci, co budowali drogę z dwóch miast i jak się spotkali, okazało się, że budują autostradę. Tutaj też jest taki autostradowy Jasio.


Trzeba mieć coś nie coś w głowie, żeby nie trzeba było sięgać o kosmos by pomierzyć i podać odczytane wartości.  Przybij piątkę z Siewcem. On o NASA ty o kosmosie możecie sobie pogadać.
Szkoda tylko, że mnie w to wciągacie. Mam tego dość. Koniec tematu.




Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Sierpień 2018, 16:53:21 »
Zaraz zaraz, jak to było? Uderz w stół...
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Sierpień 2018, 17:02:22 »
A czy zgodzisz się ze mną, że im grubszy jest przemiał wynikający z większego dystansu miedzy żarnami, tym mniej jest pyłu w przemiale?
Jeśli mamy się tak bawić, to ustalmy najpierw czym jest pył. Cząstka poniżej 200 um? Czy mniejsza o X% od oczekiwanej średniej? Liczymy udział % czy liczbę cząstek?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #37 dnia: 21 Sierpień 2018, 17:13:15 »

Tak można sprawdzić czy płaszczyzna żaren jest do siebie równoległa. Osiowość czyli oś na jednej prostej to raczej inna sprawa. Przynajmniej ja tak uważam, a właściwie to ja chciałem uzyskać odpowiedź na to, jak żarna ustawić dokładnie na jednej osi. Ano nijak, przynajmniej gdy ma się do dyspozycji proste przyrządy. Wątpię czy ktokolwiek z forum ma dostęp do technologii kosmicznej, co najwyżej komuś się może wydawać, że ma taki dostęp. Raczej są to wydumane przechwałki.


Dziękuję za komplement. Szczerze. 

Potrzebna jest odpowiednia wiedza. Dowodem mogą być konstrukcje Gustawa Eiffela. Na przykład jeden z mostów, który został zaczęty z obu stron równocześnie, lub sławetna Wieża rozpoczęta z 4 stron. Spotkali się w środku z pomijalnym błędem. Jeśli chodzi o tunele, myślę że mają odpowiedni sprzęt pomiarowy. Nie tak jak ci, co budowali drogę z dwóch miast i jak się spotkali, okazało się, że budują autostradę. Tutaj też jest taki autostradowy Jasio.


Trzeba mieć coś nie coś w głowie, żeby nie trzeba było sięgać o kosmos by pomierzyć i podać odczytane wartości.  Przybij piątkę z Siewcem. On o NASA ty o kosmosie możecie sobie pogadać.
Szkoda tylko, że mnie w to wciągacie. Mat tego dość. Koniec tematu.


@Donkiszot. Przepraszam Ciebie bardzo. Spokojnie pogadać nie pójdzie nigdy.
PS. Mam problem z modyfikowaniem. Dlatego jest ten drugi wpis. :redface:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Średnica, Osiowość, Pełnia Smaku i inne dywagacje
« Odpowiedź #38 dnia: 21 Sierpień 2018, 17:42:23 »
A ja powiem tak. Kolejny raz rzeczowo nie idzie dyskutować, kolejny raz jest "foch" i unikanie dyskusji. A jeszcze niedawno była prośba żeby wątku nie zamykać.

Można by przecież w prostych słowach wtrącić broń przeciwnikom i pokazać im gdzie ich miejsce. W końcu podobno liczy się to co w głowie. Dlaczego nie skorzystać z szansy, i nie zyskac poklasku?

No chyba że w głowie faktycznie NASA, kosmos i próżnia.

P. S. Na forum poświęconym japońskiej marce samochodow jest koleś ktory nie odpuszcza, tlumaczy do bólu, co więcej z sensem, podając przykłady, analogie i scenariusze. I przyznam, że świetnie się go czyta bo widać, że ma wiedzę i umie i co ważniejsze chce się nią dzielić, nawet z takimi którzy o mechanice nic a nic nie wiedzą.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi