Autor Wątek: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?  (Przeczytany 758944 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3030 dnia: 30 Październik 2019, 13:08:40 »
Witam nowych i zapraszam do zadawania pytań oraz opisywania swoich doświadczeń.  :bry:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

_Marago_

  • Gość
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3031 dnia: 01 Listopad 2019, 23:23:29 »
Witam kawowych maniaków. Jestem początkujący jeśli chodzi o poważne zajmowanie się produkcją espresso, ale mam nadzieję na rychłe postępy. Pozdrawiam.

Offline szym-h Mężczyzna

  • Wiadomości: 432
  • Ekspres: phin, pl41tem
  • Młynek: Cunill Tron, mym54
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3032 dnia: 02 Listopad 2019, 10:23:44 »
Cześć  :bry:

marek77

  • Gość
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3033 dnia: 03 Listopad 2019, 00:10:34 »
Witam wszystkich serdecznie! :bry: Już od dłuższego czasu czerpię wiedzę od prawdziwych fascynatów dobrej kawy z tego forum, czas więc się przywitać i podziękować jednocześnie, bo dzięki Wam, dojrzałem w końcu do tego, żeby zakupić sprzęt, który pozwala mi w końcu cieszyć się przyzwoitą kawką w zaciszu domowym:) Jeszcze pewnie wiele nauki przede mną, żeby choć trochę zbliżyć się do perfekcji, ale z tym forum i Waszą pomocą na pewno przychodzi to dużo szybciej i łatwiej.

Offline origanum_vulgare

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3034 dnia: 03 Listopad 2019, 15:05:05 »
Pewnego dnia rano doszedłem do wniosku, że nie zdzierżę dłużej kawy z mojej Melitty Barista - kupując ją wahałem się między automatem a kolbą i przez jakiś czas sam się oszukałem, że to dobre rozwiązanie. Jak już się bardzo wkurzyłem pod wpływem impulsu zamówiłem Niche Zero - a teraz chciałbym po wnikliwej analizie i z pomocą forum znaleźć ekspres - zatem jestem! :)

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3035 dnia: 03 Listopad 2019, 17:00:27 »
Cześć @Marek77 - chyba jesteś pierwszą osobą z ACS Minimą także zachęcamy do podzielenia się wrażeniami :)

Offline Rybosom666

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Przelew
  • Młynek: Hario Skerton
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3036 dnia: 04 Listopad 2019, 08:36:17 »
Witam wszystkich kawoszy!  :)
Kawę piję stosunkowo niedługo, ok 1,5 roku (do tej pory głównie piłem rozpuszczalną  :redface:). Tak bardziej "na poważnie" zacząłem się interesować kawa od ok miesiąca. (także bądźcie wyrozumiali jak czegoś nie będę ogarniał) Jak do tej pory preferuję metody przelewowe oraz kawy pochodzące z Afryki za ich kwaskowatość i lekkość. Po krótce to tyle o mnie, mam nadzieję że będę robił postępy w przygotowywaniu kawy i poszerzał swoją wiedzę dzięki pomocy innych :)

Offline Aretzky

  • Wiadomości: 7
  • Ekspres: Gaggia Classic 2019, V60, Aeropress + Fellow Prismo, Bialetti Moka
  • Młynek: C40 Nitro Blade (Red Clix)
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3037 dnia: 04 Listopad 2019, 12:07:50 »
Witam wszystkich Forumowiczów,

w końcu wypadałoby się przywitać.

Przygodę z "poważniejszą" kawą zacząłem jakieś 2 lata termu, początki to głównie kawiarka, następnie V-60, aeropress. Aż w końcu w sierpniu tego roku przyszedł czas na pierwszy ekspres kolbowy i... tak trafiłem na forum WOK. Lektura wątku "Pomóż mi, robię espresso" i porady doświadczonych kolegów/koleżanek okazała się nieoceniona i pomogła zaparzyć pierwsze "pijalne" espresso w domu. Zatem prócz powitania, serdeczne podziękowania dla wszystkich kawoszy dzielących się tutaj swoją wiedzą. Wasze zdrowie!

Pozdrawiam

Arek

Offline genNighty

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MYM54
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3038 dnia: 04 Listopad 2019, 14:12:44 »
Cześć wszystkim!

Osobiście nie pijam kawy (ale jak to? BAN), natomiast dziewczyna bardzo chętnie po nią sięga. Na jednym z wyjazdów miała okazję wypić kawę z kawiarki i bardzo jej zasmakowała. Do tej pory w użyciu był tylko kapsułkowiec Nespresso, więc postanowiłem zabawić się w mikołaja i zacząłem dokształcać się na tym forum :)

Aktualnie ukryte w szafie leżą prezenty w postaci MYM54, Aeropressu i konewki Tchibo. Kawiarkę odrzuciłem ze względów praktycznych (płyta indykcyjna i jej współpraca z kawiarką - jeden rabin powie tak, a inny rabin powie nie).

Dzięki wszystkim, którzy tak chętnie dzielą się tutaj swoimi doświadczeniami - bez Was miałbym co najwyżej Hario [emoji3] Kto wie, może z lepszym sprzętem nawrócę się na ciemną stronę mocy i zasmakuję w kawie  kawka.

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3039 dnia: 04 Listopad 2019, 15:32:12 »
Dokup jeszcze koniecznie dobrej kawy!

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3040 dnia: 04 Listopad 2019, 16:37:09 »
Cześć :)

Akurat do aero konewka nie jest niezbędna, dorzuć do zestawu jakieś V60, żeby się nie marnowała :mrgreen:
No i paczkę dobrej kawy obowiązkowo.

Offline genNighty

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Aeropress
  • Młynek: MYM54
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3041 dnia: 05 Listopad 2019, 08:28:37 »
Kawa obowiązkowo :)

Konewka to tak przyszłościowo (a i trochę z racji tego, że na Tchibo każdy produkt może szybko się skończyć... i aktualnie się skończył :D), ale a planach jak najbardziej jest V60 - do świąt jeszcze dużo czasu, mikołaj może być coraz hojniejszy [emoji38]

Offline j.laskowsky

  • Wiadomości: 10
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3042 dnia: 07 Listopad 2019, 09:51:04 »
Dzień dobry wszystkim. Na Forum jestem obecny od lutego tego roku, do tej pory jako cichy i nieśmiały obserwator. Kilka lat temu zakochałem się w obrządku picia espresso we włoskim stylu, zastępuje mi on wszelkie sesje jogi, czy medytacji i gwarantuje fantastyczny start każdego poranka. W tej chwili toczę nierówną bitwę ze swoją drugą połówką o własny zestaw do przygotowywania tego życiodajnego napoju.
Miłego dnia!

Offline Daniel270

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Ręczny
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3043 dnia: 07 Listopad 2019, 15:02:07 »
Cześć,nazywam się Daniel A kawę piję sporadycznie i zazwyczaj na Orlenie^^
Jestem tutaj ponieważ chce zapytać setki ekspertów od kawy o ekspres automatyczny który zastąpi mk kawę z Orlenu ^^

Offline marwo Mężczyzna

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Uno Steel Prof El, Moccamaster 741, Kawiarka BIALETTI Moka Induction, Phin, Dripper
  • Młynek: FIAMMA MCF 64 OD, MACAP MX900
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3044 dnia: 08 Listopad 2019, 00:56:05 »
Witam wszystkich. Jestem zarejestrowanym forumowiczem o jakiegoś czasu i nadszedł czas by nie tylko czytać ale coś napisać. Może na początek o moim ekspresie Ascaso zakupionym u Janusza (którego tą drogą też pozdrawiam) a eksploatowanym od ponad 2 lat. A może w innym temacie ?
Pozdrawiam tych aktywnych oraz tych biernych uczestników tego forum.  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi