Autor Wątek: Młynek do espresso 1Zpresso JX  (Przeczytany 36996 razy)

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #75 dnia: 18 Listopad 2019, 17:13:40 »
Ja kupiłem do przelewów. Ale JX ma trochę inne żarna.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Listopad 2019, 17:51:47 »
Tak, zdecydowanie inne żarna. JE to typowy młynek pod espresso. JX - ma być uniwersalny.


Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Listopad 2019, 18:01:34 »
Pożyjemy - zobaczymy  :)

Przed chwilą bawiłem się jakąś marketową mocno spaloną kawą. Można kręcić jednym palcem  :wow2:
Jasno palone ziarenka wiadomo, trochę oporu stwarzają ale i tak jest nieporównywalnie lepiej niż w mym54. Jednak żarna 48mm i długość ramienia korby swoje robią.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Listopad 2019, 19:09:27 »
Jestem pewien, że będziesz zadowolony. Dla mnie jakość tych młynków to bardzo pozytywne zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że jest aż tak dobrze.
A cały czas ulepszają konstrukcję, JX ma teraz wersję pro, z dokładniejszą regulacją przemiały i wewnętrznym żarnem na stałe zamocowanym na trzpieniu. (czyli podobnie jak w JE-Plus).

Fajnie jakby ktoś zaczął oferować je w polskiej dystrybucji.

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Listopad 2019, 19:13:59 »
No właśnie, byłby dostęp do serwisu, części zamiennych.

Offline j.laskowsky

  • Wiadomości: 10
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Listopad 2019, 19:20:20 »
Jestem pewien, że będziesz zadowolony. Dla mnie jakość tych młynków to bardzo pozytywne zaskoczenie. Nie spodziewałem się, że jest aż tak dobrze.
A cały czas ulepszają konstrukcję, JX ma teraz wersję pro, z dokładniejszą regulacją przemiały i wewnętrznym żarnem na stałe zamocowanym na trzpieniu. (czyli podobnie jak w JE-Plus).

Fajnie jakby ktoś zaczął oferować je w polskiej dystrybucji.
Właśnie się nad tym zastanawiałem, czemu nikt nie sprzedaje ich stacjonarnie w PL? Nie wiem, czy ogólne postrzeganie produktów z Chin plus cena, która jest co raz mniej konkurencyjna (jx pro który znalazłem tylko na Amazonie, z opłatami celnymi i shippingiem wychodził za 213$, je plus za 250$ na Ali) skutecznie nie odstraszają lokalnych sprzedawców przed sprowadzaniem ich. Na Forum ktoś kupi, przetestuje, opisze swoje wrażenia i znajdą się chętni, ale dla szerszego grona pewnie będą to nadal młynki z AliExpress.

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #81 dnia: 18 Listopad 2019, 19:49:36 »
Tylko zakładam że wtedy ceny już nie były by tak konkurencyjne..

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #82 dnia: 18 Listopad 2019, 21:48:08 »
Jakoś Timemore się przyjął. A do najtańszych nie należy. Można dostać w polskich sklepach.

Jeśli chodzi o espresso, to JE bije na głowę Comandante - potwierdzam słowa pj.w. Ja ciągle jestem pod wrażeniem.

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #83 dnia: 18 Listopad 2019, 21:59:01 »
Bije na głowę w sensie jakości (równości) przemiału czy szybkości pracy?

Offline j.laskowsky

  • Wiadomości: 10
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #84 dnia: 18 Listopad 2019, 22:00:09 »
Jeśli chodzi o timemore, to przypuszczam, że wpływ może mieć nagroda Red dot, czy przystępniejsza wg mnie strona internetowa - szeroko pojętym marketing. Marka wydaje mi się być bardziej "zachodnia", nazwy produktów anglojęzyczne itp.
Wysokiej jakości sprzęt prawdopodobnie sam jest się zawsze w stanie obronić, bo grono entuzjastów rozpozna w nim jakość, ale jeśli za tym nie pójdzie zaangażowanie w działania marketingowe, ciężko będzie uzyskać sukces na szeroką skalę. Tak mi się wydaje.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #85 dnia: 18 Listopad 2019, 22:16:28 »
Bije na głowę w sensie jakości (równości) przemiału czy szybkości pracy?


Comandante daje bardzo dobry przemiał do espresso, JE rownież - ja nie potrafię rozróżnić w filiżance. Natomiast szybkość i lekkość mielenia - poezja w JE. Póki co testowałem na ciemniejszych mieszankach (jak w masło) i średnio palonych kawach z Euro Cafe - sama przyjemność z kręcenia. To samo w Comandante uciążliwie się ciągnie w czasie, trzeba się nakręcić. Ja mogę być lekko straumatyzowany codziennym używaniem Komesia do espresso, stąd taki zachwyt - niemniej młynek super.

Jeśli chodzi o timemore, to przypuszczam, że wpływ może mieć nagroda Red dot, czy przystępniejsza wg mnie strona internetowa - szeroko pojętym marketing. Marka wydaje mi się być bardziej "zachodnia", nazwy produktów anglojęzyczne itp.
Wysokiej jakości sprzęt prawdopodobnie sam jest się zawsze w stanie obronić, bo grono entuzjastów rozpozna w nim jakość, ale jeśli za tym nie pójdzie zaangażowanie w działania marketingowe, ciężko będzie uzyskać sukces na szeroką skalę. Tak mi się wydaje.

Coś w tym jest. Z drugiej strony Chińskie firmy mają zapewne wystarczający zbyt u siebie, po co im eksport. Kwestia skali. Może nawet nie byliby w stanie nadążyć z produkcja jakby weszli na więcej rynków.
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2019, 22:19:15 wysłana przez rubin »

DarioMario

  • Gość
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #86 dnia: 26 Listopad 2019, 11:13:13 »
Załączam tu fajny filmik porównujący JX i JX Pro


Offline Nataniel

  • Wiadomości: 294
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #87 dnia: 26 Listopad 2019, 11:27:53 »
Hej !
Sledzilem watek sle sie troche pogubiłem w tych modelach. Ktory by najlepiej sie nadawał do roty? Zbliza sie black friday wiec moze uda sie cos upolowac w przyzwoitej cenie.

Offline j.laskowsky

  • Wiadomości: 10
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #88 dnia: 26 Listopad 2019, 11:35:20 »
Hej !
Sledzilem watek sle sie troche pogubiłem w tych modelach. Ktory by najlepiej sie nadawał do roty? Zbliza sie black friday wiec moze uda sie cos upolowac w przyzwoitej cenie.
Ja w oczekiwaniu na Turę kupiłem 1zpresso JX, bo był stosunkowo tani. Prawdopodobnie JX-PRO będzie lepszy (większa rozdzielczość nastawy grubości przemiału, 40 klików/obrót vs. 24 kliki na obrót), a podobno jeszcze lepszy JE-PLUS - przede wszystkim inne żarna (Italmill), o innej geometrii, ale podobnej wielkości. Rozpiętość cenowa pomiędzy tymi trzema 130-160-235$ (+możliwe opłaty celno-skarbowe).

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 294
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #89 dnia: 26 Listopad 2019, 17:02:31 »
Mial ktoś okazje korzystac z JX jak o JE ? warto doplacic te 35USD ? Pije głownie srednio/ciemno palone ziarno

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi