Autor Wątek: Młynek do espresso 1Zpresso JX  (Przeczytany 36996 razy)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #60 dnia: 12 Listopad 2019, 16:00:28 »
JS jest sprzedawana tylko lokalnie. Więc musisz skontaktować się mailowo z producentem.
Ja tak kupiłem swój JE.

Offline Niedzwiedz

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: Sage Dual Boiler, Kalita, V60, Chemex
  • Młynek: Timemore Sculptor 78s
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #61 dnia: 12 Listopad 2019, 20:09:44 »
JX jest nazwijmy to wersją international - połączeniem JS i JE.
Jakiś czas temu nawiązałem kontakt na FB odnośnie kupna JS i cena wynosi 142$ bez VATU. Młynek jest wysyłany byEMS więc raczej na pewno zostanie oVATowany.
Dlatego kupiłem wersję JX, dla testów, czy okaże się lepsza of Felda by Knock. I konkluzja na podstawie 0.5kg Kenii z Nieczapli jest taka, że JX pyli zdecydowanie mniej niż Feld, naturalnie robi to też szybciej. Ma jednak dwie irytujące wady - ustawienie mielenia (koszmar moim zdaniem) i pojemność górnej części. 36g do 600ml Chemexa wchodzi tak bardzo na styk, ze raczka ledwo łapie główną oś.
Ciężko mi ocenic równość przemiału. Dopiero teraz będę czynił subiektywne studium porównawcze z Feldem na tej samej kawie wiec będę mógł wtedy ocenić czy jest smaczniej czy nie.

Offline Nikopol Mężczyzna

  • Wiadomości: 87
  • Ekspres: V60, Phin, AP, FP, Kawiarka
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #62 dnia: 12 Listopad 2019, 23:47:37 »
Dopiero teraz będę czynił subiektywne studium porównawcze z Feldem na tej samej kawie wiec będę mógł wtedy ocenić czy jest smaczniej czy nie.

Bardzo chętnie się zapoznam z wynikami. Najwyżej kupię na innej promocji, bo jak nie 11.11 to black friday albo inny pierwszy wtorek drugiego tygodnia marca... (mam wrażenie, że te ceny w cale nie są jakieś wybitnie promocyjne na 11.11, jak tak śledzę wątki o młynkach i czytam ile kto zapłacił na przestrzeni kilku miesięcy...)

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Listopad 2019, 19:13:31 »
Czy ktoś kto się zna może się wypowiedzieć jaki wpływ na przemiał może mieć konstrukcja żaren w JS w porównaniu do innych modeli?

https://m.mobile01.com/topicdetail.php?f=640&t=5747652

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #64 dnia: 18 Listopad 2019, 11:05:01 »
Odebrałem dziś w Urzędzie Pocztowym mój JX  :D . Niestety, nie obeszło się tym razem bez dodatkowych opłat  :nienie:, jak było w przypadku MYM54.
JX kosztował mnie w sumie nie mało, bo 720 zł.: młynek 569,00 + opłaty celne 131,00 + prowizja 12,00 + odbiór przesyłki 8,50  >:(

Jeżeli chodzi o jakość, to tak jak w przypadku MYM54 jest bardzo dobrze, wszystko spasowane idealnie, żadnych luzów, niedoróbek.

Tak na szybko dokonałem kilka testowych przemiałów i moim zdaniem pracuje z dużą kulturą, mieli szybko, w miarę równo i z małą ilością pyłu.

Mam nadzieję, że będę zadowolony, bo za te pieniądze można by kupić używanego Commandante. Pokręcę trochę, poużywam i podzielę się łębszymi refleksjami  :D  :szampan:

DarioMario

  • Gość
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #65 dnia: 18 Listopad 2019, 11:36:52 »
Odebrałem dziś w Urzędzie Pocztowym mój JX  :D . Niestety, nie obeszło się tym razem bez dodatkowych opłat  :nienie:, jak było w przypadku MYM54.
JX kosztował mnie w sumie nie mało, bo 720 zł.: młynek 569,00 + opłaty celne 131,00 + prowizja 12,00 + odbiór przesyłki 8,50  >:(

:szampan:

Podobno tylkko około 1 % paczek z Chin jest kontrolowanych przez polskich celników więc miałeś dużego pecha....zobaczymy u mnie za dwa tygodnie jak też przyjdzie ten sam młynek.....Dostałeś jakieś pismo od celników, że musisz pokazać im dowód zakupu?

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #66 dnia: 18 Listopad 2019, 11:43:13 »
Tak, poza zgłoszeniem musiałem załączyć zrzuty zamówienia z Aliexpress i dowodu wpłaty.

DarioMario

  • Gość
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Listopad 2019, 12:41:24 »
Tak, poza zgłoszeniem musiałem załączyć zrzuty zamówienia z Aliexpress i dowodu wpłaty.

a to sam dobrowolnie zgłosiłeś zakup?

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Listopad 2019, 12:49:32 »
No... niezupełnie :lol2: Dostałem pismo z informacją o konieczności zgłoszenia przesyłki do oclenia.

Offline j.laskowsky

  • Wiadomości: 10
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Listopad 2019, 13:11:15 »
Ja też właśnie czekam na przesyłkę JXa z Ali, którego planuję tymczasowo używać z Rotą (oczekując na kolejną partię Tury). Mam nadzieję, że ominie mnie wątpliwa przyjemność interakcji z Urzędem Celnym. Podzielę się swoimi obserwacjami początkującego, gdy tylko młynek do mnie dotrze.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Listopad 2019, 16:26:18 »
Odebrałem dziś w Urzędzie Pocztowym mój JX  :D . Niestety, nie obeszło się tym razem bez dodatkowych opłat  :nienie:, jak było w przypadku MYM54.
JX kosztował mnie w sumie nie mało, bo 720 zł.: młynek 569,00 + opłaty celne 131,00 + prowizja 12,00 + odbiór przesyłki 8,50  >:(

Jeżeli chodzi o jakość, to tak jak w przypadku MYM54 jest bardzo dobrze, wszystko spasowane idealnie, żadnych luzów, niedoróbek.

Tak na szybko dokonałem kilka testowych przemiałów i moim zdaniem pracuje z dużą kulturą, mieli szybko, w miarę równo i z małą ilością pyłu.

Mam nadzieję, że będę zadowolony, bo za te pieniądze można by kupić używanego Commandante. Pokręcę trochę, poużywam i podzielę się łębszymi refleksjami  :D  :szampan:

50 więcej i masz nowego Comandante. Chyba wtopiłeś trochę.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #71 dnia: 18 Listopad 2019, 16:30:52 »
Hmm... A ustalono ponad wszelką wątpliwość, że Komeś lepszy?  :mrgreen:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #72 dnia: 18 Listopad 2019, 16:40:58 »
Może nie lepszy ale na pewno niemiecki ;).

Offline jacroza Mężczyzna

  • Wiadomości: 55
  • Ekspres: Saeco HD 8751/19, AP, FP, V60, Brewista Smart Brew™, Ariete Moka Aroma
  • Młynek: 1Zpresso JX/MYM60, Q/MYM54
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #73 dnia: 18 Listopad 2019, 16:45:44 »
Z tym faktem nie da się polemizować  ;-)

A przy okazji miał ktoś możliwość bezpośredniego porównania obu młynków?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Młynek do espresso 1Zpresso JX
« Odpowiedź #74 dnia: 18 Listopad 2019, 17:04:24 »
Ja miałem okazję porównywać JE do C40.
Pod espresso, JE zostawia C40 w tyle pod każdym względem.
Pod przelew brałbym C40.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi