Autor Wątek: Mazzer Mini Electronic B  (Przeczytany 1550 razy)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Mazzer Mini Electronic B
« dnia: 13 Luty 2021, 08:27:04 »
Czy ktoś używa i ma jakieś doświadczenia związane z użytkowaniem tego młynka.
Fajne duże żarna, prosta elektronika, ładny wygląd, ale czy  jest młyn tylko do espresso i jak to jest z jego kalibracją i ustawianiem żaren po czyszczeniu. Ta z reguły prosta czynnność jaką jest kalibracja żaren - w Ceado ideał, nie zawsze jest tak prosta. W ogóle to mało tu postów o Mazzerze, czy to z braku dystrybucji w Polsce tych młynków czy może stosunku jakość cena? 🤔

Offline blazko Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
    • Zielone Laboratorium
  • Ekspres: profitec pro700
  • Młynek: niche zero, mazzer mini e
Odp: Mazzer Mini Electronic B
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Luty 2021, 14:26:57 »
Moje doświadczenia są takie, że od czasu gdy niche pojawił się w kuchni mini stoi i się kurzy.
Nigdy nie lubiłem go czyścić / kalibrować. Może to kwestia braku wyczucia ale zawsze dużo kawy musiało upłynąć zanim go poprawnie ustawiłem. Na plus byla / jest powtarzalność dozy. Przy stałym ustawieniu timera i jednej kawie różnice w wadze przemiału nie przekraczały pół grama.
---
Wegańskie kosmetyki od Zielonego Laboratorium
https://zielonelaboratorium.pl

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Mazzer Mini Electronic B
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Luty 2021, 15:21:26 »
To mnie zaskoczyłeś trochę, bo na zagranicznych forach, przemiał, powtarzalność są wysoko oceniane.O kłopotach z kalibracją żaren, nikt nie pisał, raczej o braku możliwości zniwelowana luzu na jakichś sprężynkach 🤔 Rozumiem, że po czyszeniu żaren powrócenie do powtarzalności ustawień przemiału jest kłopotliwe. Zastanawiam się na zakupem takiego
młyna ale widzę że u nas to raczej rodzynek 😉

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Mazzer Mini Electronic B
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Luty 2021, 17:31:20 »
Młynek jak pracuje z zasypanym hopperem i nie zmienia się parę razy dziennie kaw, jest całkiem fajnym urządzeniem, a kalibracja po czyszczeniu sprowadza się do znalezienia pożądanych ustawień jak po zmianie kawy. Kiedyś pisałem inaczej o tym młynku, ale wtedy miałem inną percepcję i inne oczekiwania, a przygotowanie kawy przypominało bardziej eksperyment-testowanie. Teraz jak mam je-plus do swoich kaw, a mazzer jest zasypany kawą dla żony, to perspektywa się zmieniła i młynek okazuje się fajny, dobry do tego, do czego został stworzony :)
Opinia subiektywna, mogąca ulec zmianie w zależności od pogody kosmicznej ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Luty 2021, 17:38:04 wysłana przez pietro »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Mazzer Mini Electronic B
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Luty 2021, 17:53:20 »
Ciekawe podejście 😀 jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a może i leżenia.
Z tym, że dwa młynki muszą być 👍

Offline blazko Mężczyzna

  • Wiadomości: 71
    • Zielone Laboratorium
  • Ekspres: profitec pro700
  • Młynek: niche zero, mazzer mini e
Odp: Mazzer Mini Electronic B
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Luty 2021, 11:22:24 »
Rozumiem, że po czyszeniu żaren powrócenie do powtarzalności ustawień przemiału jest kłopotliwe.
Ale jak pisałem - to moja opinia pewnie wynikająca z braku wprawy i cierpliwości. Regulacja jest stepless, śruba stawia całkiem duży opór i nigdy nie wyczułem na ile drgnięcie o milimetr w prawo czy lewo zmienia efekt (a młynek mam dobrych 6 czy 7 lat).

---
Wegańskie kosmetyki od Zielonego Laboratorium
https://zielonelaboratorium.pl

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi