Autor Wątek: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu  (Przeczytany 52450 razy)

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #30 dnia: 31 Styczeń 2017, 17:07:53 »
Filtr u mnie, wszystkie złączki, trójniki zamontowane, podłączam i cieknie z wężyka który był fabrycznie do Rocketa. Na wejściu do ekspresu jest ok, ale z przejściem na 3/8 cala jest problem. To jest wężyk samozaciskowy, opisywany już na tym forum... odwiedziłem dziś większość sklepów w okolicy i nikt nie jest mi w stanie pomóc jak połączyć to ustrojstwo... Macie jakieś pomysły?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #31 dnia: 31 Styczeń 2017, 17:15:46 »
A gdyby takie cuś?



Otwock, ulica Lenona :) tam mają sporo różnych przejściówek - może pomogą. Tylko zabierz wężyk.
LMWDP #469

Isiek

  • Gość
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #32 dnia: 31 Styczeń 2017, 17:30:38 »
flexooo, do wężyka dołożona była przejściówka mosiężna- skręcasz porządnie z wężykiem, bez dodatkowego uszczelnienia, podobnie jak skręcałeś z drugiej strony do ekspresu i git.
Pamiętałeś o reduktorze????
Pozdrawiam

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Styczeń 2017, 17:32:40 »
cieknie z wężyka który był fabrycznie do Rocketa
Witam w klubie! Z ekspresem córki i filtrem Brita 150 był podobny problem. Ciekło przy ekspresie. Usunąłem przejściówki itp. Zostało tylko wejście do ekspresu, którego już nic nie da się odkręcić. Podłączyłem wodę z Brity nieoryginalnym wężykiem takim jak jest np do pralki w metalowym oplocie i zakończonym nakrętką. Rocket dostarczył pękniętą mosiężną  przejściówkę z której ciekło. Nie wiem czy to samo jest u Ciebie, czy coś jeszcze innego. 
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #34 dnia: 31 Styczeń 2017, 18:00:06 »
W ekspresie mam taką końcówkę i tutaj jest ok:

Problem jest przy tym przejściu:

Cieknie ale mam wrażenie, że mocniej nie mogę skręcić...

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #35 dnia: 31 Styczeń 2017, 18:12:03 »
To co jest na ostatnim zdjęciu po prawej stronie to rurka podłączenia do baterii. To co masz na środkowym zdjęciu to jest końcówka wężyka do podłączenia np do zaworka  czy trójnika, redukcji ale z profilem pasującym do tej końcówki wężyka z nakrętką ze środkowego zdjęcia bez potrzeby dodatkowej uszczelki gumowej. Jeśli tam to cieknie to spróbuj dokręcić mocniej. Możesz też spróbować założyć uszczelkę fibrową, posmarować jakimś neutralnym smarem i dokręcić. Nie podoba mi się jednak takie rozwiązanie. W tym wężyku ze środkowego zdjęcia widać stożkowe zakończenie. Druga część do skręcenia powinna mieć odwrotny profil. Wtedy to można skręcić mocno bez uszczelki. zobacz jak wygląda spasowanie tych wężyków ze środkowego zdjęcia. Jeśli nie będą dobrze dopasowane to będzie ciekło bez problemu.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #36 dnia: 31 Styczeń 2017, 18:46:58 »
Problem w tym, że nie mogę znaleźć takiego wężyka zakończonego w sposób pozwalający na łatwe połączenie- zakończony takim odwrotnym profilem... jak to może być nazwane?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #37 dnia: 31 Styczeń 2017, 18:52:25 »
Też miałem takie stożkowe zakończenie. Dałem uszczelkę taką od wężyka do baterii zlewowej, dostępną w każdym markecie budowlanym za kilka groszy i nie cieknie.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #38 dnia: 31 Styczeń 2017, 18:59:19 »
Dałem uszczelkę
Napisałem wcześniej o takim rozwiązaniu, jednak nie w każdym przypadku się sprawdza. Końcówka (w tym konkretnym przypadku ta do baterii) musiałaby być płaska i nie mieć żadnych zadziorów. Inaczej przetnie uszczelkę jak nie przy skręcaniu to w jakimś najmniej odpowiednim momencie.
FLEXOO, to ma być przedłużka do wężyka, tak? Jakiej długości chcesz mieć wężyk, żeby go nie przedłużać. U córki musiałem łączyć węże bo potrzebna była odległość prawie 4m. Łączenie wężyków realizuje się na takich końcówkach http://www.invena.pl/shared/images/products/ws-06.jpg/image_product_main
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Styczeń 2017, 19:19:18 »
Napisałem wcześniej o takim rozwiązaniu, jednak nie w każdym przypadku się sprawdza. Końcówka (w tym konkretnym przypadku ta do baterii) musiałaby być płaska i nie mieć żadnych zadziorów. Inaczej przetnie uszczelkę jak nie przy skręcaniu to w jakimś najmniej odpowiednim momencie.

Może być, ja mam to połączone z wężykiem RO 1/4 cala za pomocą takiej redukcji i tu jest ta uszczelka płaska 1/2 cala
http://archiwum.allegro.pl/oferta/redukcja-manometru-1-2-na-1-4-cala-mosiezna-i3850354424.html
z taką złączką 1/4 cal gwint 1/4 cala wężyk na taśmie teflonowej.
http://www.woda.com.pl/p1030,a4mc4-w-zlaczki-proste-1-4-cala-gz-na-wezyk-1-4-cala-100-szt.html

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #40 dnia: 31 Styczeń 2017, 20:09:04 »
Tak, tylko zauważ, że wężyk do baterii nie bardzo nadaje się do przedłużania. To może być rozwiązanie tymczasowe, jeśli absolutnie nie mamy innej możliwości. Wężyk do baterii wchodzi aż do tego oringu i to oring uszczelnia to połączenie z baterią. W redukcji nie ma się ten wężyk o co oprzeć. Nie przeczę, że takie rozwiązanie może być skuteczne ale nie jest to rozwiązanie w 100% pewne. Uszczelka może nie wytrzymać. Wkręcanie kolejnych elementów nie ma sensu, bo to jest tworzenie łańcucha i tylko wypada czekać na usterkę w najsłabszym miejscu. Jak pamiętam, ja zdjąłem tą mosiężną przedłużkę w Rockecie bo i tak była pęknięta. Można kupić właściwie każdą redukcję i najlepiej kupić taką, która pasuje do wejścia ekspresu i nakrętki wężyka. Bez jakichkolwiek już pośredników takich jak ta mosiężna nakrętka na wejściu. Z drugiej strony na wyjściu Brity jest chyba gwint 1/2" więc standard i po problemie. Można kupić wężyki 2m. Jeśli za mało, przedłużacz ale nie wężyk do baterii. W sklepie np "SPAW" są redukcje z każdego gwintu na każdy. Z metrycznych na calowe i odwrotnie. Można dopasować co się chce. Można tam też kupić węże z różnym przeznaczeniem i gwintami. Nas interesuje taki do wody pitnej. Mając ekspres tej klasy nie bawiłbym się w jakieś pozorne oszczędności tylko zrobił instalację wodną i odpływową jak należy. Pozdrawiam.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Luty 2017, 22:52:07 »
W jednym miejscu znaleźli przejściówkę, taka która kończy się jak to przy ekspresie a w drugim przechodzi na 3/8 cala :)
Ekspres podłączony na szybko i śmiga jak marzenie, teraz wywiercić dziury i puścić wężyki jak należy :)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Luty 2017, 23:02:42 »
Jeśli będziesz wiercić otwory w meblach i będą one widoczne, to załóż jakieś wykończenia metalowe. Ja założyłem takie okrągłe pierścienie metalowe jakie stosuje się do zamków typu Yale. http://image.ceneo.pl/data/products/30579114/f-yale-wkladka-okragla-mosiadz-rim-30mm.jpg?=4220d Można takie coś znaleźć w kolorze stali i mosiądzu. Wygląda naprawdę dobrze a jak wierci się otwór w płycie meblowej to nie wygląda zbyt estetycznie. 
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline flexooo

  • Wiadomości: 556
  • Ekspres: Rocket R58, La Peppina, La Pavoni Europiccola, Syfon Hario TCA 5, Kalita, V60, Aeropress
  • Młynek: Mahlkoenig EK43, Comandante Iron Heart
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Luty 2017, 08:01:45 »
To bardzo fajne rozwiązanie, ale moja kuchnia jest taka, że każde dziury wybaczy :)
W nowej takie rozwiązanie będzie wskazane :)

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Prosty filtr do wody i podłączenie bezpośrednie ekspresu
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Marzec 2017, 23:34:55 »
W piątek lub sobotę będę łączył ekspres z systemem brita purity. Filtr będzie tylko pod ekspres. Jeśli ktoś ma doświadczenie w co powinienem się zaopatrzyć aby instalacja przebiegła możliwie łatwo, będę wdzięczny za pomoc. Na wyjściu zimnej wody podłączony jest oczywiście kran oraz zmywarka. Na pewno będę musiał kupić zawór 1x wejscie 3x wyjście tylko nie wiem jaki to powinien być?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi