Autor Wątek: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa  (Przeczytany 4641 razy)

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« dnia: 20 Lipiec 2019, 17:19:46 »
Cześć, mam wrażenie, że mój KG79 powoli dokonuje żywota (pomijając fakt, że nie jest to młynek wysokich lotów) rozglądam się za nowym elektrykiem o klasę wyżej. Ma służyć do dripa i ekspresu (prosty Zelmer jak w sygnaturze z sitkiem wspomagającym). NIE oczekuję, że zrobię przy pomocy tego sprzętu espresso, to co jestem w stanie wykrzesać z ekspresu na najdrobniejszym ustawieniu młynka mnie satysfakcjonuje. Przy okazji chętnie przeszedłbym na rozwiązanie bez pojemnika, stąd zastanawiam się nad marką Graef - czy w modelach 800 i 802 też musiałbym korzystać z podkładek jak w 702 żeby przejść z ekspresu na dripa? Chciałbym regulację na podobnym poziomie prostoty jak w obecnym młynku. Ewentualnie co innego polecicie w takim (ok. 600 zł) budżecie?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Lipiec 2019, 19:57:59 »
musi być nowy, czy rozważasz też używane?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lipiec 2019, 08:07:07 »
musi być nowy, czy rozważasz też używane?
wolałbym nowy

Bierz https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=7846.0
j.w., poza tym już sprzedany, więc nawet nie ma co rozważać

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Lipiec 2019, 13:49:32 »
Dołożysz 180 - 200 zł ? Jeśli tak to możesz mieć nowy ASCASO i-2 mini lub nawet i-1 mini ale w odchodzącym kolorze czerwonym błyszczącym.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lipiec 2019, 14:36:14 »
Dołożysz 180 - 200 zł ? Jeśli tak to możesz mieć nowy ASCASO i-2 mini lub nawet i-1 mini ale w odchodzącym kolorze czerwonym błyszczącym.

Zanim przestawi przemiał z espresso na dripa na tym i-2 mini to mu się odechce kawy.  :mrgreen:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lipiec 2019, 14:41:52 »
Nowy i-2 mini ma wyskalowany pierścień pod kloszem. Taki sam jaki wcześniej był już montowany w młynkach i-1 mini. Łatwiej więc przestawiać. Poza tym polecany tutaj i już sprzedany Fred ma taką samą regulację ale bez wyskalowanego pierścienia. Jakoś odnośnie przestawiania na Fredzie nic takiego nie napisałeś...
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lipiec 2019, 14:45:49 »
Nowy i-2 mini ma wyskalowany pierścień pod kloszem. Taki sam jaki wcześniej był już montowany w młynkach i-1 mini. Łatwiej więc przestawiać. Poza tym polecany tutaj i już sprzedany Fred ma taką samą regulację ale bez wyskalowanego pierścienia. Jakoś odnośnie przestawiania na Fredzie nic takiego nie napisałeś...

Tego Freda przestawia się kilka razy szybciej, w i-1 / i-2 trzeba sie wyjątkowo dużo nakręcić. Mimo wszystko ten Fred to też kiepska propozycja do takich potrzeb.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lipiec 2019, 16:33:46 »
800 z kawałkiem i Kazak Tura wyjdzie. Miałbyś najlepszy stosunek jakości przemiału do ceny i łatwe przestawianie.

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Lipiec 2019, 16:38:34 »
Kazak Tura
z tego co widzę na ceneo, to do Graef-a trzeba by było dołożyć ok. 300 zł, teoretycznie do zrobienia, praktycznie - czy warto? Z tymi Graef-ami jest coś nie tak, że raczej polecacie alternatywy?

800 z kawałkiem i Kazak Tura wyjdzie. Miałbyś najlepszy stosunek jakości przemiału do ceny i łatwe przestawianie.
tylko, że z tego co widzę to młynek ręczy - za leniwy jestem

Offline G.L.K.T.

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Termoblok
  • Młynek: Ręczny japoński
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Lipiec 2019, 17:02:32 »
Z tymi Graef-ami jest coś nie tak, że raczej polecacie alternatywy?

Najwięcej oberwało się modelowi 700, za podkładki. Model 800 ma znacznie zwiększoną skalę nastaw wynoszącą 40 klików. Można ustawić tak, żeby zakres przemiału do espresso zaczynał się na 7 kliku. Zostaje nam do dyspozycji sporo nastaw grubszego przemiału.
Mimo, że młynek jest wyposażony w stalowe żarna stożkowe dobrej jakości,  do tego są one bardzo ostre, został skrytykowany za stosunkowo kiepski smak kawy wynikający z jakości przemiału.




Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Lipiec 2019, 17:10:29 »
Z tymi Graef-ami jest coś nie tak, że raczej polecacie alternatywy?

Najwięcej oberwało się modelowi 700, za podkładki. Model 800 ma znacznie zwiększoną skalę nastaw wynoszącą 40 klików. Można ustawić tak, żeby zakres przemiału do espresso zaczynał się na 7 kliku. Zostaje nam do dyspozycji sporo nastaw grubszego przemiału.
Mimo, że młynek jest wyposażony w stalowe żarna stożkowe dobrej jakości,  do tego są one bardzo ostre, został skrytykowany za stosunkowo kiepski smak kawy wynikający z jakości przemiału.


I to jest jakaś konkretna informacja. W takim razie co z tej półki cenowej am ręce i nogi? Vilfa Svart? Baratza Encore? Czy schodzenie poniżej Ascaso I2 mini nie ma sensu? Czy może Lelit Fred - jest gdzieś pomiędzy cenowo?

Offline G.L.K.T.

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Termoblok
  • Młynek: Ręczny japoński
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Lipiec 2019, 17:40:14 »
Nowy, dobry młynek który może być młynek docelowym na długie lata kosztuje min. 3 razy więcej  niż chcesz przeznaczyć.
Jest alternatywa dla Ciebie, tak przypuszczam, ale jest to używany sprzęt. Zainteresowany jesteś?

Offline yarbin

  • Wiadomości: 245
  • Ekspres: Lelit Grace/ V60 / Aeropress
  • Młynek: Timemore Sculptor 078S / Timemore C3
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Lipiec 2019, 17:53:30 »
Nowy, dobry młynek który może być młynek docelowym na długie lata kosztuje min. 3 razy więcej  niż chcesz przeznaczyć.
Jest alternatywa dla Ciebie, tak przypuszczam, ale jest to używany sprzęt. Zainteresowany jesteś?
Biorę pod uwagę, ale wolałbym nowy. Mam świadomość, że nie celuję w wysoką półkę, ale nie jestem aż takim smakoszem, żeby wydawać 2k na młynek i pewnie drugie tyle na ekspres - kawa z dripa dla smaku jak mam czas się pobawić i z mojego "ekspresu" na co dzień mi wystarcza - dlatego pytam czy jest coś, co na moje potrzeby będzie akceptowalne z półki do 700-800 zł.

Offline montescudaio Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: La Pavoni Professional, Bezzera Strega R Al
  • Młynek: Fiorenzato F4e nano, ZF64W
Odp: Tani młynek do ekspresu ciśnieniowego i dripa
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Lipiec 2019, 19:09:56 »
Witam.
A może Cunill Tauro?
Pozdrawiam.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi