Autor Wątek: Comandante - ręczny ubermłynek  (Przeczytany 389177 razy)

Offline Linoskoczek

  • Wiadomości: 36
  • Ekspres: pełen przekrój od HX z E61 po strzykawę
  • Młynek: Ceado E37S, Comendante MK3, jakiś hinzki ręczniak
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1530 dnia: 03 Sierpień 2019, 10:02:45 »
osobom, ktore meczy krecenie C40 proponuje wymienic drewniany uchwyt na wiekszy... krecenie jednego espresso przestaje byc problemem....

nachodzi mnie takie nitypowe pytanie, jaka jest wytrzymalosc zaren w C40? jakie sa symptomy tego, ze nalezaloby wymienic zarna?

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1531 dnia: 03 Sierpień 2019, 13:17:17 »
U mnie nigdy nie wypadł. A używam poza weekendami praktycznie codziennie 2-3 razy.
A ja dzień w dzień po 2-3 razy i również nie miałem tego problemu.

Offline Wojtek [kawa.pl] Mężczyzna

    • Kawa.pl
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Team V60!
  • Młynek: Wilfa
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1532 dnia: 05 Sierpień 2019, 17:45:04 »
Sklep.kawa.pl - kiedyś rzucili fajnym kodem.
Namowiles mnie i skontaktowałem się z kawa.pl (możesz się do nich zgłosić po prowizję). Doszliśmy do porozumienia ;)


Zawsze warto napisać - często mamy promocje dla pierwszych klientów, darmową dostawę, zawsze coś się wymyśli. Nawiasem mówiąc, w przyszłym roku Cafflano ma wypuścić młynek, który ma być w cenie do 100$ i konkurencyjny jakościowo - z dotychczasowych testów ich produkty mi bardzo siadły, więc może wreszcie będzie ciekawa alternatywa :)

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1533 dnia: 06 Sierpień 2019, 11:46:42 »
Użytkownicy komercyjni winni zgłosić się do administracji ;)
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1534 dnia: 06 Sierpień 2019, 12:34:38 »
Niestety przy zdejmowaniu korbki magnes neodymowy został na trzpieniu. Niby drobiazg i można przykleić ale  wprowadza pewien niesmak  :-\
Napisałem wczoraj do supportu comendante.
Wysłałem im zdjęcie korbki z magnesem obok i zapytałem czy to normalne oraz czym to przykleić.
Szybko mi odpisali, że nie jest to normalne i żeby podać adres to mi wyślą nową korbke. Wysłałem i po kilku godzinach mi odpisali, że korbka już wysłana.

To się nazywa support.
« Ostatnia zmiana: 06 Sierpień 2019, 13:21:35 wysłana przez JarekB »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1535 dnia: 06 Sierpień 2019, 13:09:06 »


Wysłałem im zdjęcie korbki z elektromagnesem obok i zapytałem czy to normalne (...) odpisali, że nie jest to normalne

No raczej. Tam powinien być normalny magnes, elektromagnes bez zasilania nie utrzyma korbki.

Offline JarekB

  • Wiadomości: 262
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1536 dnia: 06 Sierpień 2019, 13:18:04 »
Nie wiem co miałem w głowie. Chodziło mi o magnes neodymowy.

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1537 dnia: 01 Wrzesień 2019, 21:04:33 »
Czy ktoś z Was używa młynka Comandante jako główny codzienny młynek do espresso? Pytam ponieważ na internecie można spotkać sprzeczne opinie na ten temat...

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1538 dnia: 01 Wrzesień 2019, 21:37:47 »
Używałem go przez kilka tygodni do espresso, bez żadnych problemów.
Dla większego zakresu warto dokupić red-clix.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1539 dnia: 01 Wrzesień 2019, 22:20:30 »
Używam na codzień od kilku miesięcy. Sprawdza się doskonale, choć ja używam do Roty wiec to inna liga ekspresów 😈
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1540 dnia: 02 Wrzesień 2019, 00:16:52 »
Ja używam w pracy na codzień do Robota (espresso). Mam Red Clixxa - z nim jest łatwiej utrafić w przemiał. Przemiał bardzo dobry, z ergonomią gorzej. Jest to młynek bardzo wolny, mieli się lekko, ale długo. Im jaśniejsza kawa to drobniej, ciężej i dłużej. Używam, ale gdybym miał ponownie do espresso kupić ręczny i kompaktowy to wybrałbym coś innego - Kazak, Kinu.

Offline dario199109

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream PID
  • Młynek: Eureka mignon specialita
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1541 dnia: 02 Wrzesień 2019, 09:56:12 »
Kilka stron wcześniej na tym wątku był filmik z jakims urządzeniem/nakładką na młynek w którym był silniczek. Ciekawe czy jest to dostępne w Polsce? Jak nie to, nie powinno być trudne jaki dodatek zrobić samemu. Wystarczy silnik wolnoobrotowy i trochę czasu:-)

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 347
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1542 dnia: 02 Wrzesień 2019, 13:30:03 »
Mała wkrętarka + przejsciówka (jak ktoś będzie zainteresowany to sprawdzę bo nie pamiętam) wystarcza, tyle że taka która startuje od wolnych obrotów, pokręciłem trochę szybciej wolniej, przemiał jest ok ale i tak wróciłem do korbki ;) i czerpię okazjonalną przyjemność w mieleniu i ciśnięciu cafelatem, znajomi mówią że celebruję hehe

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1543 dnia: 02 Wrzesień 2019, 14:59:28 »
U mnie, okazało się że zdecydowanie wolę ręczne kręcenie tytułowym młynkiem okazjonalnie. Wyjazdy,próbowanie nowych kaw itp. I wtedy kręcenie,zapach,celebrowanie - sprawia przyjemność . Do codziennej porannej gimnastyki kawowej wybrałem młynek elektryczny. Jest po prostu
szybciej. Okazało się że ręczne zmielenie kawy na cztery espresso dziennie to jednak zbyt duże wyzwanie. Natomiast używanie napędu elektrycznego do napędu ręcznego młynka jakoś nie zgadza mi się z ogólnym klimatem ręcznego celebrowania popołudniowego espresso.
Młynek generalnie daje radę .

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Comandante - ręczny ubermłynek
« Odpowiedź #1544 dnia: 02 Wrzesień 2019, 17:54:16 »
Kilka stron wcześniej na tym wątku był filmik z jakims urządzeniem/nakładką na młynek w którym był silniczek. Ciekawe czy jest to dostępne w Polsce? Jak nie to, nie powinno być trudne jaki dodatek zrobić samemu. Wystarczy silnik wolnoobrotowy i trochę czasu:-)
Chyba w Korei Południowej ktoś to zrobił. Koszt napędu i młynka i prawie Niche Zero z tego wychodzi cenowo.

Mała wkrętarka + przejsciówka (jak ktoś będzie zainteresowany to sprawdzę bo nie pamiętam) wystarcza, tyle że taka która startuje od wolnych obrotów, pokręciłem trochę szybciej wolniej, przemiał jest ok ale i tak wróciłem do korbki ;) i czerpię okazjonalną przyjemność w mieleniu i ciśnięciu cafelatem, znajomi mówią że celebruję hehe

Ja używam na codzień w pracy. Żona zabroniła mi pokazywać się z wkrętarką i młynkiem przy ludziach ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi