Autor Wątek: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.  (Przeczytany 155549 razy)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Lipiec 2013, 13:40:37 »
Jedyna różnica to sporo pyłu w fp. Można taki napar przelać przez bibułę. Podobnie działa Clever Dripper i tym podobne urządzenia. WS, czemu znowu taką piękną metodę zaparzania usiłujesz nam odradzić? :)

Jest tu niestety błąd merytoryczny, który chyba w tej dyskusji miał na myśli WS. Nie ma takiej możliwości, żeby przelanie przez filtry zapylonego naparu FP wróciło wyrazistość i przejrzystość aromatów. Niestety to nie takie proste i piękne.  :(
Punktem wyjścia w FP jest idealny, gruby przemiał, który ja osobiście mieląc nawet Santosem #4 odsiewam oraz stosunkowo długa infuzja. Tylko wtedy dostaniemy niezmulony napar, pachnący kwiatami i owocami. Odfiltrowanie go zmniejszy jedynie body i obniży siłę poszczególnych aromatów. I nic do jego jakości ma sitko w FP.
Zapylony przemiał w FP już na starcie zwiększa jakby poziom szumu (jak w systemach elektronicznych, czy optycznych (przepraszam za to inżynierskie porównanie, ale ono tu idealnie pasuje). Poziom sygnał/szum znacznie się przez to zmniejsza. Piki aromatów są krótsze, a odfiltrowanie tego wcale nie zniweluje destrukcyjnego wpływu pyłu na przejrzystość naparu FP. Niejednokrotnie, ponieważ zapylony FP ma jeszcze szersze body, odfiltowanie znacząco zmniejszy body i poprawi nieznacznie wyrazistość, więc czasem pomaga.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Lipiec 2013, 13:47:15 »
:) z tym szumem to super trafione porównanie  :ok:

Sam pisałem swego czasu pracę dyplomową z inżynierii dźwięku, i jak się nad tym zastanowić to dźwięk i smak ludzki układ nerwowy przetwarza w podobny sposób. Kto wie czy nie zachodzą tu nawet takie same/podobne zjawiska - ot choćby maskowanie szumem, powodujące to że pewnych dźwięków nie mamy szansy usłyszeć - a w smaku pewnie nie mamy szansy ich wyczuć.

Mój następny FP przygotuje z normalnego i z przesianego mielenia. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
LMWDP #469

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Lipiec 2013, 13:59:09 »
To raczej skrót myślowy i uproszczenie, a nie błąd merytoryczny. Podstawową różnicą między kawą z FP a kawą z filtra jest konsystencja: w przypadku FP mętna, w przypadku filtra klarowna. Metody przelewowe wiążą się z jakimś przepływem czy opływaniem drobin kawy przez wodę (perkolacja), ale przede wszystkim z tym, że kawa sama w sobie stanowi filtr nieprzepuszczający kawowego pyłu. W FP takiego filtru nie mamy: w efekcie uzyskujemy mętną zawiesinę. Jakość metalowej siatki nie ma na to naturalnie żadnego wpływu. Ale gdyby rolę tej siatki odgrywał filtr z chemexa, to kto wie, czy nie uzyskalibyśmy dość fajnej, klarownej kawy.
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2013, 07:54:42 wysłana przez Antonio »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #33 dnia: 05 Lipiec 2013, 14:03:45 »
Tylko mógłby być problem z przeciśnięciem. Opór zarówno samego filtra jak i "placka" z pyłu kawowego mógłby to bardzo utrudnić co łatwo sprawdzić mieląc drobno do aeropressa :) (pomijając opór samego złoża...)

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Lipiec 2013, 17:07:15 »
Filtry od Chemexa to sprawdzona opcja do aeropressa :)
Tu na szerokim tłoku nie widzę tego, nie mniej jednak zakładając, że mamy tą samą jakość przemiału, obstawiałbym, że efekt byłoby niemal taki sam jak po przelaniu przez taki filtr.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Lipiec 2013, 15:33:22 »
Z grubością mielenia nie trzeba przesadzać. Zaparzyłem sobie dziś tę samą kawę dwa razy. Za pierwszym razem bardzo grubo zmieliłem ziarna. W ogóle zmieniłem młynek: do dripów zdecydowanie lepszy okazał się niemiecki Mahlkonig — rumuński DIP produkuje więcej pyłu. Efekt zaparzania tego najgrubszego przemiału w FP był opłakany. Pomimo wydłużającego się w godzinę czasu zaparzania, kawa okazała się słaba i niedorozwinięta. Taki stan ma specyficzny aromat papieru, ścierki.

Druga próba — to pi razy drzwi dwukrotnie drobniejszy przemiał. Efekt znacznie lepszy, z wyraźnym aromatem charakterystycznym dla zaparzanej kawy, z wyraźną kwaskowatością...

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Lipiec 2013, 15:48:43 »
W Kawki na Stawki mielą pod Chemexa/V60 Mazzerem i oglądałem te przemiały bo pod Chemexa mielą grubo (tak jak jak do cuppingu/FP), ale jakość tego też była bardzo niedobra. Dużo pyłu i stosunkowo dużo grubych okruchów, które w jakiś sposób przechodzą przez żarna Mazzera - może to wina tych słynnych sprężynek.... :mrgreen:
Ale espresso z Papua Nowa Gwinea - Instytutu Kawy pociągnięte na Stradzie absolutnie rewelacyjne. Rewelacyjne, bo pierwszy raz w życiu miałem tak silne porzeczki z kardamonem w ustach :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #37 dnia: 09 Lipiec 2013, 12:03:20 »
Adamie, próbowałem tej Papui w Warszawie w lokalu, który ostatecznie nie został naszym klientem, już wiosną. Faktycznie: piękne, duże ziarna. My za to obrabiamy teraz aromaty leśnych jagód... Naturalna Etiopia po raz pierwszy :).

A teraz zaparzyłem tę samą kawę (Indonezja Wahana Estate FW) za pomocą Hario V60 oraz FP. Drip wyszedł dość zaskakująco intensywnie kwaskowaty, bardzo wyrazisty, a FP okazał się przyjemnie słodki choć mętny :).
« Ostatnia zmiana: 15 Lipiec 2013, 10:44:29 wysłana przez Antonio »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Lipiec 2013, 13:55:20 »
Poniżej wspomniany przeze mnie eksperyment w ujęciu Scotta Rao. Mnie wyszło to trochę inaczej, tzn. odfiltrowanie naparu z FP okazało się trudniejsze niż zaparzenie kawy metodą przelewową, i body takiej odfiltrowanej frenchpressówki wydało mi się mniejsze niż w przypadku dripu. Ale może dlatego, że zastosowałem różne stopnie zmielenia...


Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #39 dnia: 16 Lipiec 2013, 07:51:51 »
Andrzej, czytam i czytam i prawdę mówiąc mam zgryz.
Naprawdę jest taka różnica w smaku czy traktować to jako jeden z Twoich szalonych  ;) testów?
Bo ostatnio Twoja Ariadna zachowała się ultra sympatycznie w FP (ale mielenie też było ultra grube), 4 minuty, z jednym początkowym zamieszaniem, potem bez mieszania - napar tak delikatny (ale nie woda!) że tylko rozsądek powstrzymał od kolejnej porcji.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #40 dnia: 16 Lipiec 2013, 12:23:30 »
Ten test wyjaśnia różnice między typowym, przelewowym dripem a french pressem. Jest to po prostu ciekawe doświadczenie. Wszystko zależy od tego, co kto lubi. Jedni wolą klarowne, czyste, herbaciane, kwaskowate dripy z jasnych ziaren, a inni coś zgoła innego: bardziej esencjonalne, bardziej kawowe, zawiesiste, dosadne wrażenia jak espresso moka albo french press z konkretnie palonej mieszanki :).

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 686
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #41 dnia: 17 Lipiec 2013, 10:47:34 »
Bardzo dobry test. Mogłeś Krzychu odfiltrować część tej smakowitej Ariadny....

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #42 dnia: 17 Lipiec 2013, 10:56:29 »
Andrzej napracował się komponując Ariadnę, dążąc do odtworzenia w mieszance swojego pomysłu a potem ktoś zmieli to, wrzuci do FP, potem jeszcze na filtr z chemexa a na koniec pewnie posłodzi aspartamem lub zaleje mlekiem.  :)
Rozumiem takie kombinacje z singlami ale czy to właściwa droga dla mieszanki? W końcu została skomponowana pod konkretny sposób przygotowania i określone warunki zaparzania. Z drugiej strony można odkryć coś niespodziewanego...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #43 dnia: 17 Lipiec 2013, 11:40:48 »
a na koniec pewnie posłodzi aspartamem lub zaleje mlekiem.
nie! stanowcze nie! tylko i wyłącznie mleczko skondensowane słodzone firmy....  :jezyk:

ps. Kawcio - ale tak mi smakowało, najwyżej Antonio da mi w ucho jak będziemy u nich kolejny raz  :lol2:

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: French Press - kawa bajecznie smaczna, banalnie prosta.
« Odpowiedź #44 dnia: 17 Lipiec 2013, 11:46:14 »
 :smiech:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi