Autor Wątek: Nuova Simonelli Oscar II  (Przeczytany 131111 razy)

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #300 dnia: 08 Listopad 2019, 13:40:50 »
Wylewka w pf nie pogarsza smaku przecież...

Wylewka oczywiście nie pogarsza smaku natomiast wylewka uniemożliwia spojrzeć na ekstrakcję. Na NPF wszystko widać jak na dłoni i szybko można wyeliminować m.in. błędy dystrybucji i tampingu. Bez tego możesz długo żyć w błogiej nieświadomości (co nie znaczy, że robisz błędy).

Poza tym ja lubię patrzeć na pocenie się sitka, wypływ strug gęstego złocistobrązowego płynu skupiającego się w centralnym punkcie sitka aby ostatecznie trafić cienką strugą do filiżanki... :)
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2019, 13:50:48 wysłana przez jancewicz »

Offline avzi Mężczyzna

    • nie
  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oscar II
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #301 dnia: 08 Listopad 2019, 15:56:57 »
Skoro lubisz patrzeć na cienką strużkę wydobywającą się ze spoconego ciastka to nie mam już więcej pytań... [emoji38]

Offline cpu

  • Wiadomości: 329
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #302 dnia: 08 Listopad 2019, 22:15:10 »
Mnie tez to kreci, a poza tym widac na dloni nad czym trzeba popracowac zeby bylo lepiej - w wylewce tego nie masz, ale to nie znaczy ze bledow nie ma - po prostu ich nie widzisz.
Dzis zamontowale NPF + VST 18 g riged, prysznic zmienilem od razu na IMS, dytrybucja kribli i zero kanalow, bardzo lekki tamping robie, Niche na lekko ponizej 18.
Wiec 18 g -> 35-36 g naparu w 25-27 sekund.

Offline qla Mężczyzna

  • Wiadomości: 136
  • Ekspres: Nuova Simonelli Oskar II
  • Młynek: Baratza Sette 270
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #303 dnia: 13 Listopad 2019, 13:52:40 »
Na filmiku moje pierwsze próby z NPF i Oskarem sprzed 2 lat.
Tomek

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #304 dnia: 31 Grudzień 2019, 17:25:30 »
Rzuciła mi się w oczy oferta na Oscar II  z bezpośrednim podłączeniem do wody. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania - jaka jest w tym wariancie pompa? Czy podłączenie obejmuje również odciek?

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #305 dnia: 09 Luty 2020, 12:23:15 »
Pytanie do tych którzy zakładali OPV i presostat w Oskarze samodzielnie po zakupie – przez taką ingerencję zapewne traci się gwarancję, wiem że usterki raczej mało prawdopodobne ale nie przejmowaliście się tym?

Pytam w kontekście zakupu na Elektros.it (instalacja u nich z zachowaniem gwary) kontra Caffelab (niższa cena, ale samodzielna instalacja).
« Ostatnia zmiana: 09 Luty 2020, 12:26:45 wysłana przez Latte.Fart »

skansen

  • Gość
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #306 dnia: 09 Luty 2020, 12:48:00 »
Ja bym się nie przejmował i brał w Caffelab, jeśli wychodzi taniej. Nie przesądzałbym, że montaż dodatku pociąga za sobą utratę gwarancji. Wszystko zależy od zapisów gwarancji. Najczęściej jest tak, że gwarancja nie działa na elementy które przerabialiśmy... Są też producenci którzy plombują sprzęty i wówczas uszkodzenie plomby wiąże się z utratą gwarancji...

Druga kwestia to zapisy gwarancji Elektrosa, omawiane ostatnio tutaj:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=8361.msg185940#msg185940
Po pół roku drobne usterki lepiej naprawić na miejscu niż wysyłać do Włoch i ponosić samemu koszty wysyłki...

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #307 dnia: 09 Luty 2020, 15:14:49 »
Dzięki @skansen za info, temat gwary Electrosa kiedyś czytałem, ale przegapiłem że to tylko 6 miesięcy za friko..

Nie wspomniałem że będę wymieniał też i młynek (i będzie to Mignon Specialita), więc po kalkulacji i tak lepiej wziąć wszystko w Elektros. Poniżej porównanie, może się komuś przyda.

Zakup kompletu w Electros.it:
- 1027 eur (ze zniżką 8%, w tym zamontowany OPV+Sirai, wysyłka z ubezpieczeniem za 40)

Zakup osobno:
- ekspres 525 z Caffelab (cena po zniżce za newsletter, wysyłka free)
- młynek 420 z Elektros (w tym wysyłka z ubezpieczeniem za 40)
- OPV+Sirai = 60 (? nie wiem gdzie to kupić, strzelam, znam tylko cenę z montażem w Elektros..)
- (instalacja samodzielna)
- razem 1005 eur

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #308 dnia: 09 Luty 2020, 15:41:13 »
Co do ekspresu mogę się zgodzić z tą kalkulacją. Ale jeśli chodzi o młynek to w podobnej cenie możesz kupić go w Polsce. Do tego z pełną 24 miesięczną gwarancją. Po co więc kupować za granicą ?
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #309 dnia: 09 Luty 2020, 16:18:13 »
@Janusz zgadza się, ten młynek w PL do wyjęcia za jakieś 30 ojro więcej.. ale za zakupem maszyny w Elektros przekonuje mnie instalacja OPV i presostatu – już nie tak bardzo w kontekście gwarancji ale szczególnie chodzi mi o regulację obu dodatków (bo sama instalacja nie jest zbyt kłopotliwa).

Dodatkowo Elektros daje zniżkę za zakup kompletu u nich, więc przy zakupie młynka w PL kosztowało by to trochę więcej: Oscar z dodatkami i wysyłką i zniżką to 743 ojro, czyli 3176 zł, do tego rzeczona Specialita kupiona powiedzmy za 1824zł daje razem 5000zł, czyli ponad 600zł więcej. Tak, wiem, niby 600 to niedużo przy tych kwotach ale może dla niektórych dużo..

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #310 dnia: 09 Luty 2020, 17:11:34 »
@Janusz zgadza się, ten młynek w PL do wyjęcia za jakieś 30 ojro więcej.. ale za zakupem maszyny w Elektros przekonuje mnie instalacja OPV i presostatu – już nie tak bardzo w kontekście gwarancji ale szczególnie chodzi mi o regulację obu dodatków (bo sama instalacja nie jest zbyt kłopotliwa).

Dodatkowo Elektros daje zniżkę za zakup kompletu u nich, więc przy zakupie młynka w PL kosztowało by to trochę więcej: Oscar z dodatkami i wysyłką i zniżką to 743 ojro, czyli 3176 zł, do tego rzeczona Specialita kupiona powiedzmy za 1824zł daje razem 5000zł, czyli ponad 600zł więcej. Tak, wiem, niby 600 to niedużo przy tych kwotach ale może dla niektórych dużo..
Swoją Specialite Blue kupiłem na CafeSilesia za 1649. Warto poczekać, poszukać to i w Polsce kupisz w dobrej cenie. Od siebie dodam, że kupując Oscara w CaffeLab w ogóle nie oglądałem się na gwarancję, zakładając że jak się coś stanie, to będę naprawiał we własnym zakresie. Nie wiem czy inni się ze mną zgodzą, ale Oscar jest na tyle prostą maszyną, że z pomocą forum, o ewentualną naprawę można się pokusić samemu. Podobnie z modyfikacją electros. Konkludując. Ja bym brał z CaffeLab + kit z electros, a na młynek w dobrej cenie czekał w Polsce.

Offline Latte.Fart

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Rocket Appartamento, Aeropress, V60
  • Młynek: Eureka Specialità, Porlex Mini
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #311 dnia: 09 Luty 2020, 17:50:23 »
Dzięki za info @Swider21, wszystko się zgadza, przemyślę, choć nadal jestem leniwy i skłaniam się do kupienia wszystkiego w Elektros ;) A co do kupowania młynka w PL w kontekście gwarancji, to czy w Eurece, która wiek dziecięcy ma już za sobą, jest aż tak duże ryzyko że coś padnie w przeciągu 2 lat? Podejrzewałbym elektronikę sterującą, dopiero potem ewentualnie silnik, ale że aż tak..?

Offline Swider21 Mężczyzna

  • Wiadomości: 85
  • Ekspres: Oscar II, V60, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Skerton
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #312 dnia: 09 Luty 2020, 18:04:01 »
Dzięki za info @Swider21, wszystko się zgadza, przemyślę, choć nadal jestem leniwy i skłaniam się do kupienia wszystkiego w Elektros ;) A co do kupowania młynka w PL w kontekście gwarancji, to czy w Eurece, która wiek dziecięcy ma już za sobą, jest aż tak duże ryzyko że coś padnie w przeciągu 2 lat? Podejrzewałbym elektronikę sterującą, dopiero potem ewentualnie silnik, ale że aż tak..?
Póki co mam za mało danych. 2 miesiące użytkowania i nic się nie dzieje.

Offline GrzegorzM Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Oscar II, Nivona 697, kawiarka Bialetti
  • Młynek: Eurek Mignon
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #313 dnia: 05 Marzec 2020, 20:23:00 »
Dobry wieczór

W końcu po długim okresie czytania i rozpatrywania pojawił się dziś w moim domu Oscar.
Opcja z elektros z OPV oraz Sirai.
I wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że po włożeniu pojemnika z wodą, świeci się cały czas lampka że brak wody.
Pływak sprawdziłem działa. Woda filtrowana (nie osmoza) i pomimo usilnych starań cały, czas czerwoną lampka. Wyjmowałem i wkładałam kilka razy pojemnik i bez rezultatu. Pompa nawet na sekundę się nie uruchamia...
Jakiś pomysł?
Bo przyznam że już mnie trafia.
Pod parą czeka już Eureka Mignon oraz Ariadna a tu Oscar się  obraził...
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2020, 20:28:26 wysłana przez GrzegorzM »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Nuova Simonelli Oscar II
« Odpowiedź #314 dnia: 05 Marzec 2020, 21:16:23 »
?

"Probably an air bubble has formed on the hydraulic circuit.
Proceed in one of the ways described below:
1) Lift up and reinsert quickly the water tank for 3-4 times
or
2) Leave button coffee distribution pressed, press and release the general switch several times and quickly for at least 4-5 times."

"hey, i have exactly the same problem, and have figured out how to fix it. the problem happens (for me) when the water reservoir is removed, introducing an air bubble between those conductivity sensor screws. when the reservoir is returned, there is too much head pressure from the water in the tank to allow those bubbles to escape. i solved it (just this morning actually) by pulling the reservoir up slightly (not enough to break the o-ring seal between it and the inlet, and pushing it back down with a little extra force, thereby forcing the air bubbles out the one way valve. it took about three of these "re-seatings" to get the light to register water again.

in my case, i don't get this problem unless i remove the water tank and replace it. hope this helps."
« Ostatnia zmiana: 05 Marzec 2020, 21:18:34 wysłana przez pj.w »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi