Autor Wątek: Kawiarnie w Mikołajkach  (Przeczytany 8559 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Kwiecień 2023, 19:09:19 »
Konia z rzędem temu, kto wejdzie do Gołębiewskiego ze sztuką espresso.
Andy, to nie tylko Gołębiewski, ale i ten drugi pięcio gwiazdkowy w Mikołajkach i wiele innych hoteli o takim standardzie.
Wolnego   gdzie tam chociaż raz napisano słowo "espresso"

Ja jak bym nie patrzył widzę tam "Kawa z ekspresu 140ml" i tego się trzymajmy bo takie są fakty, sorki nie nagniesz to pod siebie.
Jak widać kawa z ekspresu 140ml a espresso to 2dwie różne rzeczy
Juruś, coś ostatnio nie trybisz, bo takie są parametry:
¹ Kawiarnia
² Profesjonalny sprzęt za 70.000zł. do zrobienia espresso
³ Baristka jakoby
To w jaki sposób byś zrobił kawę o objętości 140ml? Tylko nie pisz, że tak jak ta pani.
Rozumiem Cię doskonale, ale jesteś jeden na sto albo i więcej osób, który wszedł do Gołębiewskiego, i stwierdził, że mają ujową kawę. Reszta stwierdzi, że w super hotelu pili super kawę i jeszcze polecą ją znajomym. Dopadło Cię przekleństwo wytrawnego kawosza, który nie zadowoli się byle czym- chyba do tego można sprowadzić ten temat
Dobrze to ująłeś. Tylko w takim MaCu, czy na stacjach benzynowych już się zorientowali, że można też przyciągnąć klienta lepszą kawą, a nie jak napisałeś *ujową.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2023, 19:13:42 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Kwiecień 2023, 19:45:31 »
Jak w trasie wjeżdżasz na stację benzynową, to zazwyczaj kupujesz paliwo z tej samej rafinerii, do tego kawę i ewentualnie coś do jedzenia, więc kawa będzie miała istotny wpływ na to gdzie się zatrzymasz.

W przypadku wyboru hotelu, ludzie zwracają uwagę na inne rzeczy. Z resztą widać to po fotografii, którą wrzuciłeś - karta wygląda jakby pamiętała jeszcze czasu otwarcia tego wspaniałego przybytku w latach 90. W branży horeca w temacie kawy jest jeszcze dużo do poprawienia. Osobiście zacząłbym od restauracji w ogóle. Nawet w tych z gwiazdką Michelin, na całym świecie, będą Ci opowiadać o gatunku trawy, który jadła krowa zanim jej mięso wylądowało na talerzu, a często na temat kawy nie będą wiedzieć niczego lub podadzą tobie lurę z kapsułki.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2023, 19:58:20 wysłana przez arob »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Kwiecień 2023, 20:07:17 »
Jak w trasie wjeżdżasz na stację benzynową, to zazwyczaj kupujesz paliwo z tej samej rafinerii, do tego kawę i ewentualnie coś do jedzenia, więc kawa będzie miała istotny wpływ na to gdzie się zatrzymasz.
Kiedyś dowiedziałem się, dlaczego ma Statoilu, teraz Circle-K, jest taki tłok z rana. Kolega ze szkoły jest tam kierownikiem i pokazał mi ziarna z norweskiej palarnii, dobry automat i ludzie przyjeżdżają także po poranną kawę. Reszta, co napisałeś, pełna zgoda.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2023, 21:06:23 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Kwiecień 2023, 20:37:56 »
Juruś, coś ostatnio nie trybisz, bo takie są parametry:

Trybie trybie :) tylko się droczę, bo Ty sporadycznie takie cos pijasz (na wyjeździe) ja praktycznie na co dzień bo nie dość że sam nie umiem zrobić espresso to jeszcze w mojej "Pustce" czytaj Ustce nikt mi go poprawnego nie zrobi.
Stąd moje zdziwienie dla 140ml kawy :)

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Maj 2023, 11:02:48 »
Trybie trybie  tylko się droczę, bo Ty sporadycznie takie cos pijasz (na wyjeździe) ja praktycznie na co dzień bo nie dość że sam nie umiem zrobić espresso to jeszcze w mojej "Pustce" czytaj Ustce nikt mi go poprawnego nie zrobi.
Stąd moje zdziwienie dla 140ml kawy
Aha, bo ja myślałem, że całkowicie zarzuciłeś espresso na rzecz przelewów. A jaki masz problem z espresso, bo przecież młynki masz nienajgorsze?
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Maj 2023, 11:10:02 »
E tam od razu zarzuciłeś ! jedno dziennie wydoję ale czy to już jest espresso to nie wiem porównać nie mam gdzie.
A młynek to tylko jeden ze składników można mieć i najlepszy jak się nie wie co i jak robić jak to wszystko wykorzystać poukładać w czasie i filiżance.

Na tą chwilę jest zabawa i aby tak dalej :D

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Maj 2023, 11:41:28 »
To może zawitaj do wątku "Pomóż mi - robię  espresso " Na początek kup świeżą kawkę, tylko ciemno paloną, bo w takich jak Twój ekspres z małym pojedynczym bojlerem jest problem z wygrzaniem.
》tertium non datur《

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Maj 2023, 16:36:07 »
Ponownie jestem w Mikołajkach i tym razem poszedłem w miasto. Na promenadzie (ładnie ją zrobili, wykończyli, a byłem dawno ze 20 lat temu), nad jeziorem nie było jakieś lepszej kawiarni. Ziarna Lavazzy, nawet chłopak z rowerem i Astorią, ale też parzył Lavazzę  :picardpalm:.  No to poszedłem do Hotelu Mikołajki, pięć gwiazdek, w hopperze włoskie Mauro, a podwójne espresso zostało mi przyniesione  kompletnie bez cremy. Nie rozumiem polityki tych hoteli o wielu gwiazdkach, że żałują paru dych na lepsze ziarna. Z drugiej strony pewnie  nie mają za wielu klientów, którzy by dosadnie powiedzieli, jaki kawowy  syf podają🤬  Wcześniej po drodze, piłem lepszą  w  MaCu.
Odpowiedź jest prosta - to nie jest "żałowanie paru dych" tylko bardzo rozsądna kalkulacja ekonomiczna - ludzie odwiedzający taki przybytek  oczekują kawy takiej jaka jest w tym lokalu podawana i nie oczekują niczego innego - ta kawa jest wyraźnie "lepsza" niż to co piją w domu, pracy na co dzień i samo to jest satysfakcjonującą wartością dodaną. Myślę, że znikomy procent klientów (i potencjalnych klientów) oczekuje czegoś więcej i nie jest opłacalne dla takiego lokalu zaspokojenie ich potrzeb - dla nich (nas) istnieje niewielka nisza (gdzie jest to zupełnie inny model lokalu) typu jeden - dwa butikowe lokale na półmilionowe miasto.
 Zresztą ten mechanizm dotyczy praktycznie wszystkiego poczynając od "gaci" a na "furach" kończąc.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Maj 2023, 17:03:40 »
ta kawa jest wyraźnie "lepsza" niż to co piją w domu, pracy na co dzień i samo to jest satysfakcjonującą wartością dodaną.
Nie zgodzę się. Coraz więcej ludzi kupuje taniego Santosa, ziarna świeżo palone, a to jest kolosalna różnica w jakości w porównaniu kiepskim Mauro, który piłem w hotelu, a który też zrobi wielką różnicę w domowym automacie w porównaniu z włoskimi, starymi kawami.  Setki moich znajomych, kontrahentów przekonałem do kawy świeżo palonej i wielokrotnie mi mówili, że gdy wracali do tych swoich ulubionych wielkich włoskich brandów, to nie byli w stanie ich pić, gdy już kubki smakowe przyzwyczaiły się do porządnego, świeżego ziarna.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2023, 17:53:21 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #24 dnia: 01 Maj 2023, 22:21:00 »
Zgadzasz się ze mną   :uklony: - setki ludzi to nadal ułamek polskiej populacji czyli wyjątek potwierdza regułę. Próbowano takich zmian w przypadku artykułów konsumpcyjnych (ogólnie spożywka) w PL globalnie na początku lat 90-tych za pomocą dużych pieniędzy i nie do końca się udało jeśli chodzi o gusta konsumenckie. I jest to proces niezmiernie długotrwały wymagający wymiany pokoleniowej.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Maj 2023, 23:40:30 »
Zgadzasz się ze mną    - setki ludzi to nadal ułamek polskiej populacji czyli wyjątek potwierdza regułę.
Moja misja szerzenia kupowania ziarna świeżo palonego to cząstka. Zdajesz sobie sprawę, że taka kawa jest obecnie dużo bardziej dostępna poprzez mnogość palarni porównując to z tym, co było np 5 lat temu, a i świadomość konsumentów jest w tej kwestii dużo większa. Można też wziąć pod uwagę WoK-a i 10.000 członków, którzy w większości znają się na kawie, tej lepszej.
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2023, 23:45:37 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Maj 2023, 00:35:17 »
Setki moich znajomych, kontrahentów przekonałem do kawy świeżo palonej i wielokrotnie mi mówili
Prawie jak wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w excelu. Iluż prometeuszy nosi ta polska ziemia, wie chyba tylko kremówka papieska i Gepetto.

10.000 członków
Nie zapominajmy o członkiniach.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5308
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Maj 2023, 00:54:25 »
Prawie jak wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w excelu. Iluż prometeuszy nosi ta polska ziemia, wie chyba tylko kremówka papieska i Gepetto.
Trudne do ogarnięcia dla Twojego umysłu, że posuwasz się do szyderstwa :picardpalm: a guzik wiesz, co robię, gdzie pewne osoby na forum by Cię szybko uświadomili.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2023, 00:57:50 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Maj 2023, 07:51:10 »
Można też wziąć pod uwagę WoK-a i 10.000 członków,

Odliczyłeś tych z automatami :)
Tych / przelewających wszystko to co im tam w torebkach (kororowych) podeślą.

Ja przez ten rok obcowania codziennie po kilka godz. tutaj na forum doliczyłem się może z 6sześciu maniaków espresso, to trochę mniej jak 10000 tys.:)
A na poważnie w mojej ocenie prawda jest bardziej brutalna i to o czym piszesz to zaledwie nie ułamek % rynku kawy i tego co tak szumnie się u nas nazywa kawą.


Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarnie w Mikołajkach
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Maj 2023, 09:05:47 »
Trudne do ogarnięcia dla Twojego umysłu,
No widzisz taki już ze mnie prosty człowiek, nie to co Ty. Ja pamiętam co żeś tu wyrabiał na tym forum pod innymi nickami, więc trochę inaczej patrzę na Twoją rosnącą aktywność.  Obawiam się prometejskiego pożaru.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2023, 09:08:43 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi