Autor Wątek: Lista palarni kawy  (Przeczytany 5223 razy)

Offline kcieslak

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Flair 58, Sage Precision Brewer
  • Młynek: C40
Lista palarni kawy
« dnia: 03 Maj 2022, 21:35:40 »
Zacząłem tworzyć listę palarni bo miałem jakiś tam pomysł ale w końcu jakoś nie miałem koncepcji na przedstawienie danych w ładny sposób i trochę porzuciłem temat (ale może do niego wrócę).
Szkoda jednak jakby jakaś tam włożona praca poszła do kosza.
docs.google.com/spreadsheets/d/1LItNVCw7puh0S_iVd_nIgitRbALO6e0JxdqnZ2WHHnA/edit?usp=sharing (niestety nie mogę udostępnić tego adresu jako link więc trzeba skopiować i wkleić do pasku adresu)
Lista palarni zawiera nazwę, adres, stronę i co według mnie najciekawsze może być w tej liście - od jakiej kwoty zaczyna się darmowa dostawa. Dodatkowo można zobaczyć ile kosztuje paczkomat i kurier oraz próbowałem (z informacji pozostawionych na stronie) sprawdzić czy dana palarnia oferuje coś poza kawą (akcesoria, herbata, szkolenia).
Dane nie są do końca uzupełnione i pewnie brakuje paru palarni ale jak będzie jakieś zainteresowanie tą listą to wtedy zaktualizuje arkusz. Mogą też być nieaktualne dane ponieważ listę już rok temu zacząłem robić (poprosiłbym wtedy o info to zaktualizuję informacje)
Jeżeli ktoś miałby pomysł jakie pole jeszcze byłoby ciekawe aby się znalazło w bazie to poprosiłbym o propozycję.

Offline Derdi

  • Wiadomości: 84
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj 2022, 12:28:34 »
Dobry pomysł, bardziej doświadczeni kawosze prawdopodobnie kojarzą sporą część wymienionych podmiotów.
Jednak należy się Tobie @kcieslak podziekowanie!  :ok:

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6232
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj 2022, 21:07:16 »
Już była lista, a nawet ktoś chciał się podjąć wykonania apki z bodajże aktualną ofertą różnych palarni. Jednak zawsze zaktualizowana informacja może komuś się przydać. Dzięki, szanuję trud.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2022, 21:13:44 wysłana przez krystians »

Offline piotrdab

  • Wiadomości: 150
  • Ekspres: Ascaso Uno Black, aeropress, moca, Melitta Aroma Signature
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Ascaso i-1 mini, Timemore Nano, Severin
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj 2022, 21:15:20 »
Rzuciłem okiem na listę i podpowiadam, że brakuje palarni Joe The Goat (http://www.joethegoat.pl/) - może ktoś będzie pomysł listy kontynuował i ją uzupełni :)

Offline fresh Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Kazak Rota,Expobar Megacrem Mini Control
  • Młynek: Mahlkonig Guatemala, Nuova Simonelli MDX, Kazak Tura 3
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2022, 00:52:45 »
Już była lista, a nawet ktoś chciał się podjąć wykonania apki z bodajże aktualną ofertą różnych palarni. Jednak zawsze zaktualizowana informacja może komuś się przydać. Dzięki, szanuję trud.
Była mapka z naniesionymi punktami, trzeba przeszukać forum.

Offline Cob Mężczyzna

    • Brak
  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: Do wyboru do koloru ;)
  • Młynek: Też już kilka jest ;)
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj 2022, 11:07:24 »
"Coffee trip" miało chyba taką appkę tyle że w Europie, mozna tam było dodać swoją ulubioną ...

Offline kuba792 Mężczyzna

  • Wiadomości: 15
    • Kapuczyna - katalog kawy z polskich palarni
  • Ekspres: Lelit Anna, Aeropress, V60
  • Młynek: G-IOTA, 1zpresso Q2
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj 2022, 18:45:47 »
Już była lista, a nawet ktoś chciał się podjąć wykonania apki z bodajże aktualną ofertą różnych palarni. Jednak zawsze zaktualizowana informacja może komuś się przydać. Dzięki, szanuję trud.

Chyba mówisz o mojej apce, pomysł zaczął się właśnie od tamtego wątku.
Na razie mam tam tylko kilkanaście palarni, ale wyszukiwanie i codzienne pobieranie oferty działa i z czasem dodaję nowe palarnie.

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak to wygląda, strona znajduje się pod adresem kapuczyna.pl :)
kapuczyna.pl - katalog kawy z polskich palarni

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2022, 22:48:45 »
Dobra robota @kcieslak
Widzę jest prawie 150 palarni w Polsce. Często w podcaście zastanawiamy się ile już ich jest. Bardzo fajna baza. Może podlinkujemy ten plik na stronie www.podcastokawie.pl ?
https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

Offline kcieslak

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Flair 58, Sage Precision Brewer
  • Młynek: C40
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj 2022, 23:06:11 »
Dobra robota @kcieslak
Widzę jest prawie 150 palarni w Polsce. Często w podcaście zastanawiamy się ile już ich jest. Bardzo fajna baza. Może podlinkujemy ten plik na stronie podcastokawie.pl ?
Trochę się spiąłem i uzupełniłem i wyszło już dokładnie 171 palarni.
Dodatkowo zrobiłem przekierowanie na arkusz z prostszego adresu: tukawa.pl
Będzie mi miło jak zostanie podlinkowana baza.

EDIT:

Już mam 213 palarni (może uda się dobić do 250 ale coraz trudniej wyszukiwać czego nie mam).
Pytanie czy idąc za ciosem zrobić listę sklepów kawowych a może dystrybutorów zielonego ziarna? (mam gdzieś w głowie też kawiarnie ale na razie to by było za dużo czasu do przeznaczenia na taką listę)

I też pytanie co robić z takimi tworami jak Kawa Programisty albo Sports Coffee? Zaliczać je jako palarnie, olać czy może zrobić osobną kategorię na marki albo dać w sklepach z kawą jak będzie zainteresowanie taką listą?
« Ostatnia zmiana: 07 Maj 2022, 08:08:34 wysłana przez Fux »

Offline Paweł

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 75
    • Podcast o Kawie
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj 2022, 12:52:00 »
Dodałem na stronie podcastu:
https://podcastokawie.pl/blog/

------------------

Pytanie czy idąc za ciosem zrobić listę sklepów kawowych a może dystrybutorów zielonego ziarna? (mam gdzieś w głowie też kawiarnie ale na razie to by było za dużo czasu do przeznaczenia na taką listę)

I też pytanie co robić z takimi tworami jak Kawa Programisty albo Sports Coffee? Zaliczać je jako palarnie, olać czy może zrobić osobną kategorię na marki albo dać w sklepach z kawą jak będzie zainteresowanie taką listą?

Ja ograniczyłbym się do podziału palarni na te z własnym pieciem i kontraktowych.
Marek typu "Programisty" jest chyba zbyt dużo, aby zrobić z tego jakaś użyteczną rzecz.

I jeszcze raz  [emoji106] dobra robota.
https://podcastokawie.pl
Podcast o Kawie - słuchaj i pij dobrą kawę, gdziekolwiek jesteś

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2992
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj 2022, 13:38:10 »
Już mam 213 palarni (może uda się dobić do 250 ale coraz trudniej wyszukiwać czego nie mam).
Pytanie czy idąc za ciosem zrobić listę sklepów kawowych a może dystrybutorów zielonego ziarna? (mam gdzieś w głowie też kawiarnie ale na razie to by było za dużo czasu do przeznaczenia na taką listę)


👍👍👍👍

Działaj.

Aczkolwiek musisz założyć, że fluktuować będzie.

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline kcieslak

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Flair 58, Sage Precision Brewer
  • Młynek: C40
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Maj 2022, 18:56:17 »
Jakby kogoś interesowało to tak prezentują się palarnie na mapie.

Na razie roboczo ale może kiedyś udostępnię linka do mapy.

Offline Poppin

  • Wiadomości: 21
Odp: Lista palarni kawy
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Sierpień 2023, 20:08:54 »
Brakuje starej Katowickiej palarni "tradycyjna chata".

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi