Autor Wątek: Konkurs - co to za ślicznotka  (Przeczytany 5152 razy)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Konkurs - co to za ślicznotka
« dnia: 24 Marzec 2014, 10:22:33 »
Moi Drodzy!

Coś tam przebąkiwałem, uchylałem rąbka tajemnicy. Otóż moja nowa maszyna jest już coraz bliżej mnie - dziś listonosz ją przyniesie. A że to już chyba forumowa tradycja się robi - nowy sprzęt, to konkurs - czas na mały konkurs i zabawę w zgadywanie. Pytanie - co to za maszyna? Nagroda 250g kawy prosto od Gorana.

Wygrywa ten kto pierwszy poda prawidłową nazwę maszyny, czyli producenta i model. Jedna odpowiedz to jeden post, jedna osoba ma 3 szanse, tzn jak odpowiedź prawidłowa podana zostanie w 4 strzale to niestety nagrody nie ma :P

Żeby nie było zbyt łatwo to na początek to nie będzie podpowiedzi obrazkowych - a i te kiedy się pojawią to mam nadzieję, że zbyt wiele nie ujawnią. Planuję po jednej podpowiedzi na dzień.

Podpowiedź #1
Na razie ogólnikowo, dla tych co rozpoznają po pierwszej nucie albo mają szczęście w totka - maszyna przebyła do mnie 1100 km, dokładny wiek obywatelki jest nieznany, jednak miesiąc i rok produkcji jest wybity na grzałce- patrząc na detale zewnętrzne jest spora szansa że maszynka będzie starsza niż jej obecny właściciel - może nawet 40 wiosen będzie miała. Najstarsze egzemplarze pochodzą z przełomu lat 50 i 60 ubiegłego wieku. Produkowana była przez około 30 lat, technologicznie w niezmienionej postaci. Patrząc na rysunki patentowe (wy ich nie widzicie :P ) - jej konstrukcja zachwyca prostotą.
LMWDP #469

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marzec 2014, 10:50:01 »
Jak szykujesz się do remontu, to ja strzelam, że "ELWE piccolo bar" :D

Mam nadzieję, że nie popsułem zabawy od razu ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marzec 2014, 11:19:55 »
Śliczna - ale bawimy się dalej  :lol2:

EDIT: Trafił mi się unikat :D coś czego nawet w kronikach nie ma. Mam wersję przejściową pomiędzy pierwszym a drugim modelem. Data produkcji listopad 1965 roku.
« Ostatnia zmiana: 24 Marzec 2014, 12:14:21 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Marzec 2014, 11:06:07 »
Ślicznotka okazało się że ma defekt  :'( - nie wiem czy się uda ją uruchomić. Poniekąd sam pomogłem w pojawieniu się tej wady - będę musiał poszukać dość specyficznej części zamiennej - prościej będzie chyba drugą taką dostać :(

Ale zobaczmy czy uda się wam odgadnąć co to za maszyna. Poniżej komplet nowiutkich uszczelek.
https://lh5.googleusercontent.com/-IC38E94uFBo/Uy_mr5nZoVI/AAAAAAAADgc/eDxjShGEeAA/w675-h541-no/20140324_090044.jpg
Konkurs - co to za ślicznotka
LMWDP #469

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marzec 2014, 12:12:31 »
La Peppina?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marzec 2014, 12:27:39 »
WS - żeby w 100% w zgodzie z regulaminem było

Wgrywa ten kto pierwszy poda prawidłową nazwę maszyny, czyli producenta i model.

Podaj producenta :D

LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marzec 2014, 12:29:49 »
Muszę przyznać, że układ uszczelek od razu kojarzył mi się z  prosiaczkiem - a to wiadomo że Świnka Peppa  :) (choć stało się to jasne dopiero po wpisie Wojtka)

Uzupełniając wypowiedź WS:
Cytuj (zaznaczone)
The FE-AR, founded in Milan by Felice Arosio, has produced over a long period from the late 50s to mid 80s only a model of lever machine, originally named La Piccolina and marketed by Carimali and later renamed La Peppina.
« Ostatnia zmiana: 25 Marzec 2014, 12:37:38 wysłana przez spinka2 »

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marzec 2014, 12:35:39 »
Fe-Ar, Milano, Italy.

PS. @Spinka wyprzedził mnie o minutę z tym producentem, nie zauważyłem.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marzec 2014, 12:38:55 »
Co nie zmienia faktu, że komplet odpowiedzi - model i producent - należy do Ciebie  :taktak:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marzec 2014, 12:42:50 »
Prawdę powiedziawszy, nawet nie myślałem o producencie, dla mnie ważna była maszyna  :).

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4830
  • Ekspres: Ascaso Baby T Plus
  • Młynek: G-Risto Pro ZF64
Odp: Konkurs - co to za ślicznotka
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Marzec 2014, 19:09:19 »
Gratulacje dla WS - zwycięzcy konkursu :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi