Autor Wątek: Najlepszy koszyk filtrujący  (Przeczytany 7514 razy)

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2006
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #60 dnia: 20 Grudzień 2023, 17:22:12 »
Tytuł tematu: Najlepszy koszyk filtrujący

Czy najlepszy jeszcze nie wiem za o wiem że najśmieszniejszy jaki do tej pory miałem ale ja za wiele nie miałem
 :lol2:
Wielkością coś jak WST 18 i to jest to średnie, nie wchodzi do każdej kolby z wylewką, może być że to większe nie wejdzie też i do niektórych NPF
Nic przyszło wygląda tak po powrocie do domu może się to sprawdzi czy i co z tego wychodzi.

20231220_161605.jpg

20231220_161629.jpg

20231220_161638.jpg

20231220_162711.jpg

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 150
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #61 dnia: 20 Grudzień 2023, 17:47:11 »
Koniecznie daj nam znać jak ci podchodzi. Btw jak wy wklejacie takie duze zdjecia? Mnie tylko forum pozwala na takie malutkie. Trzeba byc na liscie VIP czy po prostu byc sprytnym?

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2006
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #62 dnia: 20 Grudzień 2023, 18:02:07 »
Trzeba byc na liscie VIP czy po prostu byc sprytnym?

Ja i VIP na tym forum  :lol2:
Mnie tego tutaj nauczyli - zmniejszaj nie tylko wielkość zdjęcia ale i jego "wagę"

Jka
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2023, 19:57:03 wysłana przez Jka57 »
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2006
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #63 dnia: 20 Grudzień 2023, 19:59:41 »
Koniecznie daj nam znać jak ci podchodzi.

Chyba się nie polubimy po tym co zobaczyłem po odbiciu ciastka.

P1020842.JPG

Jka

Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 150
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #64 dnia: 20 Grudzień 2023, 21:29:27 »
Tak jak wspominałem w recenzji, ciężko sie to myje. Najlepiej zanurzyć w wodzie.

Offline cpu

  • Wiadomości: 343
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #65 dnia: 20 Grudzień 2023, 21:31:51 »
Albo średnio twardy pędzel, no i ciastko dosyć wilgotne porównując do filtra papierowego. Liczę na zastosowanie w parzeniu cascary czy okazyjnie crema ale czekam aż ktoś rozłoży temat na czynniki pierwsze.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 2006
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 3 elektryczne + 2 ręczne
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #66 dnia: 20 Grudzień 2023, 22:02:38 »
Tak jak wspominałem w recenzji, ciężko sie to myje. Najlepiej zanurzyć w wodzie.

Napiszę co myślę :-[ jak to tak ma być to wolę niech siedzi w szufladzie.

Albo średnio twardy pędzel, no i ciastko dosyć wilgotne porównując do filtra papierowego.
Pędzel nie problem tylko jak długo to wytrzyma szorowanie tym pędzlem
U mnie ciastko normalne nie zauważyłem by było wilgotne.
Jedynie co to samo nie wypadło musiałem stuknąć o blat.

P1020843.JPG

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline cpu

  • Wiadomości: 343
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Grudzień 2023, 09:22:22 »
Ja dzis wrocilem do Pulmanna i jest po prostu lepszy work flow - daje papierowy filtr na dno, ekstrakcja zaczyna sie przy 8,9-9,1 bara na tych samych ustawieniach mlynka - w AIO 7,5 bara maks, ciastko ni jest wilgotne - lekki knock i czysciutki portafilter. No nic  pozostalo mi pomierzyc TDS w weekend i wtedy bede wiedzial czy sie polubimy czy jednak skorzystam z amazona i ich 30 dni na zwrot.

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 150
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #68 dnia: 21 Grudzień 2023, 11:20:32 »
Pullman jest na pewno łateiejszy w obsłudze to fakt. Pod szybki koszyk czesto trzeba mielic drobniej. Sprobuj porównać shoty o tym samym profilu cisnieniowym i tym samym czasie ekstrakcji.

Offline cpu

  • Wiadomości: 343
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Grudzień 2023, 11:48:43 »
Tu bardziej chodzi o to ze patrzac pod wzgledem pracy ktora trzeba wlozyc w czyszczenie to nie wiem czy gra jest warta swieczki - dlatego jak pisalem czekam na alternatywne zastosowania o ktorych IMS wspomnialo i nic ponad to nie dodalo ->
Cytuj (zaznaczone)
The main characteristic of the ALL IN ONE filter is the ability to make different recipes using the same filter. It is necessary to have an espresso machine with pressure profiles to adapt the extraction according to your taste. The ALL IN ONE filter can make espresso, brewing, infusion and cafè crème extractions.

Dziwnie tak promowac produkt bez promocji :-)

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 150
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Grudzień 2023, 13:09:35 »
No ja dzis zrobilem w nim herbatę i smakowala jak herbata :).   Dla mnie najistotniejsze ze pod espresso smakowo jest zbliżony do Wafo i daje wysoka ekstrakcjie przy bardzo niskiej cenie samego sitka.  Myslisz ze Cascara moge zaparzyć podobnie jak herbata czy bardziej jak pour over?

Offline cpu

  • Wiadomości: 343
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Grudzień 2023, 14:05:46 »
Cascare dluzej trzeba parzyc - bardziej jak wlasnie pour over, na razie robilem raz 2 x 150 g z przeplywem 1 g/s i teraz bym rozciagnal w czasie.

Offline Poppin

  • Wiadomości: 21
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Grudzień 2023, 18:55:28 »
Ok, czyli na razie nic nie wiemy. Jaka jest idea, wyjaśnienie naukowe, fizyczne wyższości tychże sitek?
Normalne sitko ma średnicę powierzchni z dziurkami dużo mniejszą niż otwartą u góry. To utrudnia przepływ wody przy krawędzi sitka i jest jednym z czynników które sprawia, że kawa tam jest mniej zaparzona niż na środku.
Proste ścianki i dziurki do krawędzi dają lepszy przepływ w tym obszarze, dzięki czemu lokalny poziom ekstrakcji jest bliższy temu na środku.

Offline emwu Mężczyzna

  • Wiadomości: 110
  • Ekspres: Flair 58 LE, Aeropress, Clever Dripper, Moka Espress 3tz, 6tz, Picopresso
  • Młynek: Timemore Sculptor 064S, Flair Royal Grinder
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Grudzień 2023, 19:28:00 »
Mój zestaw powiększył się, ponieważ pod choinką znalazłem sitko VST 18g [emoji38]
Zrobiłem w nim 5-6 szotów i zdecydowanie czuję różnicę w smaku.
Do tej pory używałem na zmianę filtrów IMS oraz "chińczyka" DEX.
IMS zapewniał zdecydowanie więcej słodyczy, body i czekoladowych smaków ale też maskuje część kwasków. Bardzo mi odpowiada do jaśniej palonych ziaren.
DEX, to dużo kwasków co fajnie się sprawdza przy kawach średnio i ciemniej palonych. Jasne często mają zbyt ostre kwaski. Łatwo niedoparzyć kawy.
W porównaniu z nimi VST jest gdzieś pośrodku. Sporo słodyczy, szoty są gładkie i mają całkiem fajną kwasowość.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2023, 19:30:10 wysłana przez emwu »

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Najlepszy koszyk filtrujący
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Grudzień 2023, 20:15:45 »
Ja używam Pullmana i papierowych filtrów na dnie. Wybrałem Pullmana ze względu na tanie filtry papierowe :) W Pullmanie z filtrami nie podoba mi się to, ze dość późno formuje się stożek. Wcześniej bardzo długo używałem VST, po zakupie Pullmana porównywałem do VST i wg mnie lepiej wykonany jest Pullman.
Do dźwigni najlepsze są wg mnie stożkowe IMS, do dużej dźwigni. Szkoda, ze do malej dźwigni 58 IMS nie produkuje takich sitek, są inne sitka ims 58, ale nie takie fajne jak te stożkowe.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi