Autor Wątek: Dzień dobry Kawoszu, skąd jesteś?  (Przeczytany 762702 razy)

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3240 dnia: 27 Lipiec 2020, 19:21:53 »
Cześć wszystkim!

Na forum przyprowadziła mnie pandemia ;) chociaż w sposób nie całkiem oczywisty - problemem nie było siedzenie w domu, bo tam stary i daleki od wybitności, ale dający jakiś czarny płyn automat Saeco, ale chodzenie do wyludnionego biura, skąd wszystkie ekspresy wywędrowały na długi przegląd i głód kofeinowy zajrzał w oczy... A że już od dawna chciałam się zainteresować jakimś "turystycznym" sprzętem do kawy, to zaczęłam szperać między innymi na  forum, głównie z nastawieniem, żeby poszukać elektrycznej kawiarki (wszelkie dripy mi się kojarzyły mocno "lurowato", a poza tym to jakaś czarna magia przelewowa i trzeba śmiesznych konewek :) ). Elektryczne kawiarki okazały się tematem średnio atrakcyjnym, za to trafiłam na 115 stron wątku o Aeropresie i uroczy uśmiech Aleša z European Coffee Trip prezentującego jak TO robić na 9 sposobów i tak to zostałam dumną właścicielką "strzykawy" i taniego młynka (dosłownie parę dni temu wymienionego na lepszy model :)) .

I wygląda, że dość skutecznie wsiąknęłam w forum i kawowe hobby, przymierzam się do kupienia czegoś drippowatego (chociaż na razie bez konewki :P)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3241 dnia: 29 Lipiec 2020, 19:15:12 »
Cześć,

Zawsze cieszy gdy nowe osoby dołączają do naszego grona.

@haka
Strzyka może być też dripperem, jak wyjmiesz tłok ;)

Z prostych dripperów na początek, które nie wymagają konewki polecam plastikową Melittę 1x4 albo Clever dripper, ewentualnie Gabi Master A.

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3242 dnia: 30 Lipiec 2020, 08:00:08 »
@krystians , dzięki :)
 Na razie wybór padł na Clever Dripper

Offline Jozua69 Mężczyzna

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Lelit Grace, Magnifica s, V60, Chemex, Phin, Aeropress, Bialetti mokka, Asobu, Gabi
  • Młynek: C40. Lelit Wiliam Pl72, Rhinowears
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3243 dnia: 01 Sierpień 2020, 17:42:55 »
Cześć Witam. Jestem tu nowy. Od pewnego czasu jedyną mą używką jest kawa. Postanowiłem się zarejestrować na forum, by poszerzać wiedzę na jej temat. Chciałbym nauczyć się bardziej sensorycznego odbioru kawy, umiejetności właściwego korzystania ze sprzętu td itp. Pewnie jak każdy tutaj :D. Ponadto lubie ludzi i chciałbym poznać tu pasjonatów tego pięknego napoju. Na pokładzie w domu Lelit Grace z mlynkiem Wiliam, De longhi Magnifica, V-60, Phiny Comendante, aeropress itd itp. Jest czym rzeźbić....chyba...Także witam wszystkich, Bartek

Offline janykiel

  • Wiadomości: 3
    • janykiel pisze
  • Ekspres: Drip
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3244 dnia: 03 Sierpień 2020, 19:35:55 »
Cześć, nazywam się Jarek i bez kawy nie mogę zrobić kroku. :mrgreen: Choć pewnie dla wielu z Was to, co pijam teraz nie jest nawet kawą. Mam za sobą burzliwy romans z yerbą. Przybywam w poszukiwaniu lepszego smaku kawy, jednak nie za wszelką cenę. Na początek podróży wybór padł na drip V60, choć zanosiło się na Aeropress. Możliwe, że niedługo spotkają się w szafce. Nie jestem wymagający, jeśli chodzi o kawę. Dość powiedzieć, że ruszam z przystanku "Rozpuszczalnik". Ostatnio Jacobs zielony i złoty na zmianę. Nie przełknę Neski.

Lubię kawę dość mocną, w dużym kubku, czarną. Nie lubię nadmiaru kwaśnego smaku i goryczki. Czasem, bardzo rzadko, odrobinę słodzę kawę cukrem trzcinowym. Bardzo nie lubię kaw zbyt "wodnistych". Tak mi się w każdym razie wydaje. Prawda jest jednak taka, że chyba nie do końca wiem, co lubię, bo jak widzę, świat kaw niesie wiele niespodzianek.

Chciałbym możliwie bezstratnie i bez wielkich ryzyk się w nim poruszać. Na razie nie mam wielkich ambicji. Chcę sobie i mojej współuzależnionej ukochanej parzyć dwa, trzy razy dziennie dobrą, aromatyczną, ożywiającą umysł i wyostrzającą zmysły kawę, możliwie prosto i szybko, ale bez maszynerii. A może ta trzecia powinna być łagodniejsza...? Nie wiem, będę szukał odpowiedzi. Na razie na pokładzie drip, bez młynka i innych elementów. Tak, wiem, że młynek to ważna sprawa, ale rzeczywistość skrzeczy. Będzie trzeba kupować kawę mieloną pod dripa póki co.

Tworzycie ciekawą społeczność, nie spodziewałem się, że to aż tak rozbudowana nisza.:)

PS
Trafiłem tu z forum o... piórach wiecznych, co nie powinno być specjalnie zaskakujące.;)

Offline Celdur Mężczyzna

  • Wiadomości: 66
  • Ekspres: ACS Vesuvius
  • Młynek: 1Zpresso JE-Plus; Eureka Mythos Plus
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3245 dnia: 05 Sierpień 2020, 17:27:37 »
Cześć, witam wszystkich!

Offline Valth

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ascaso Basic | Nivona CafeRomatica 756 | Hario V60
  • Młynek: Cunill Brasil
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3246 dnia: 06 Sierpień 2020, 15:57:02 »
Cześć, forum śledzę już od dłuższego czasu ale w końcu przyszła pora na rejestrację - muszę znaleźć młynek i liczę na zasoby forumowiczów :)

Offline PMarcinkowski

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Nivona 605
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3247 dnia: 07 Sierpień 2020, 10:48:34 »
Cześć
Trafiłem na forum przy okazji drugiego podejścia w życiu do zakupu ekspresu kolbowego. Wcześniej byłem na forum "caffeeprego".
Takie fora pasjonatów to zbawienie i przekleństwo w jednym ; )
Pozdrawiam

Offline goosiaf

    • Przychodnia Weterynaryjna "Niwet" s
  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Baby Dose
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3248 dnia: 10 Sierpień 2020, 02:24:50 »
Cześć :)
Odkurzylismy po kilku latach Gaggię New Baby Dose i odkryliśmy na nowo zapomniane smaki ;)
Czytam Was i... no dużo czytania ;)
Trafiłam tutaj szukając młynka do espresso. Budżet zakłada około 300zl. I pewnie przełamię się do alli i kupię 1Zpresso (tylko jeszcze nie wiem ktory). A jeśli nie to Nivonę. Poczytamy, zobaczymy 🙃
😎


Offline Zefiryn Mężczyzna

  • Wiadomości: 51
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3249 dnia: 10 Sierpień 2020, 23:00:29 »
Troszkę tu już buszuje po tym forum , ale teraz już chciałem oficjalnie się przywitać.

Cześć Wam kawowi Guru i wy co dopiero na czworaczkach wchodzicie w świat prawdziwych doznań smakowych , opuszczając ślepą uliczkę młynków z ostrzami czy ekspresów bez PID .

Sam błąkałem się do niedawna w ciemnościach  męcząc swoje kubki smakowe automatami  Jura, a raz na czas używałem kolby marki Ariette wiedząc że dzwoni , ale nie do końca w którym kościele.

Dopiero trafiając tutaj na to forum poznałem jakże dla mnie egzotyczne do tej pory pojęcia , Gaggia,   Lelit, Nuova Simonelli, LaPAvoni,  Miscela, Macinatura, Macchina oraz Mano.   Hario , Ascaso Eureka , Baratza .......

I dowiedziałem się najważniejszego : NAJPIERW MŁYNEK i dobra palarnia. :-)

Dziękuję Wam wszystkim za Waszą wspaniała  pasję  i chęć dzielenia się nią z bliźnimi.
WITAJCIE :-)
Zefiryn

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4840
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3250 dnia: 11 Sierpień 2020, 08:54:18 »
Witajcie, czytajcie i zgłębiajcie tę wiedzę. Powodzenia i osiągnięcia wymarzonego celu ! :bry:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline szarud Mężczyzna

  • Wiadomości: 174
  • Ekspres: Phin, V60, Clever Dripper, kawiarka, AP
  • Młynek: KM3873
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3251 dnia: 11 Sierpień 2020, 09:15:31 »
@haka, prawie jakbym czytał o sobie :) podobne potrzeby, tylko kupiłem elektryczną kawiarkę, ale zaczynam być z niej średnio zadowolny  :lol2:

znalazłaś w aeropressie to czego szukałaś? :)

Offline haka Kobieta

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Kazak Rota, aeropress, clever dripper, V60
  • Młynek: C40, xeoleo
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3252 dnia: 11 Sierpień 2020, 11:40:19 »
@szarud , hmm, to trudne pytanie. Aeropressu używam często i daje mi sporo radości, natomiast wrócił do domu trochę jako urządzonko do zabaw i eksperymentów. W pracy mam teraz mały Clever dripper, bo jednak w warunkach ograniczonego sprzętu sprawdza mi się lepiej - doza kawy odmierzona "objętościowo" może nie jest idealnie powtarzalna, ale przybliżenie jest znośne, wody ile wejdzie i mam duży kubek całkiem przyzwoitego napoju bez większych ceregieli. Ale ogólnie wydaje mi się, że to taka zabawa w gonienie króliczka, ciągle się będzie chciało czegoś nowego spróbować  ;)
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2020, 11:47:03 wysłana przez haka »

Offline Mroowkojad

  • Wiadomości: 23
  • Ekspres: Lelit Grace
  • Młynek: Mignon Specialita
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3253 dnia: 11 Sierpień 2020, 15:47:10 »
Hej,

Jak większość, od jakiegoś czasu czytam to forum, próbując znaleźć sprzęt i sposoby na dobre espresso. Jak zaczynałem myśleć o pierwszym porządnym ekspresie, miałem proste przemyślenia - Gaggia classic plus mój Graef i sprawa załatwiona. Potem odkryłem resztę popularnych marek z ekspresami na start, co nieźle zamieszało mi w głowie, potem odkryłem świat ekspresów ze średniej półki, młynków za średnia krajową i gdyby nie ograniczony budżet, pewnie kupowałbym już jakiegoś HXa z młynem gastro.
Powoli jednak krystalizuje się mój plan na start z prawdziwym espresso - co w dużym stopniu zawdzięczam zagłębieniu się w mroczne zakątki tego forum i jakkolwiek nie planuję dużo pisać, będę dalej czytał i uczył się, jak korzystać ze sprzętu, jak go juz wrzeszcie kupię.

Pozdrawiam

Mroowkojad

Offline emzet

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Hario V60 | Aeropress | Bialetti Brikka | Electrolux do zmiany
  • Młynek: Wilfa Svart
Odp: Dzień dobry-Witamy się wyłącznie w tym wątku, nie tworzymy nowych.
« Odpowiedź #3254 dnia: 12 Sierpień 2020, 02:09:03 »
Dzień dobry. To mój pierwszy post więc chciałbym się przywitać i napisać kilka słów o moich dotychczasowych doświadczeniach z kawą.

Kiedyś w ogóle nie lubiłem kawy, drażnił mnie nawet zapach.
 
Wszystko zmieniło się w Lizbonie, za sprawą uroczej i przaśnej jak na dzisiejsze standardy kawiarenki, w której po prostu chciałem poprzebywać z tubylcami i w sumie to bez pytania dostałem filiżankę espresso. Żeby jakoś sobie z nim poradzić to wsypałem całą saszetkę cukru. Od tamtego dnia zacząłem poszukiwać "mojej" kawy.

Po wielu latach od tamtego momentu eksperymentuję w domu z dripem V60 i aeropressem. Mam kawiarkę Bialetti Brikka, a także nieszczęsny marketowy ekspres Electrolux. Wszystkie działania opierają się na katowanym przeze mnie młynku Wilfa Svart (tak, wiem, on się zupełnie nie nadaje do metod ciśnieniowych). I wiem, że pewnie nie byłbym w stanie już wypić słodkiego jak ulepek i spalonego na węgiel espresso w Portugalii. Chyba, że znowu dla klimatu miejsca. Podobnie jak we włoskich kawiarniach, ale oczywiście już bez cukru ;)

Forum czytam już od pewnego czasu - tak jak wielu - poszukując swojej drogi do klasycznego espresso. Bo pomimo, że uwielbiam owocowe przelewy, to jednak ta malutka filiżanka z esencjonalnym, gęstym trunkiem wciąż nie daje mi spokoju.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi