Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 156885 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #375 dnia: 21 Czerwiec 2023, 17:06:33 »
Czy ktoś zna takie coś?
https://eightcafe.pl/23-kawy-swiata
ceny są w okolicach 50pln/kg i raczej KAWY wyglądają na całkiem przeciętne.
Podejrzanie tania. Teraz każdy bierze się za palenie kawy i już dumnie po chwili tytułuje się "Palarnia kawy", a ta jeszcze porównuje się do mistrza Picasso. Na ich stronie nie ma daty powstania firmy, a na instagramie istnieją od 41 tygodni. Kup ten ich zestaw 17 różnych kaw po 50g albo Brazylię 1kg dla porównania z tym, co już piłeś i zobaczysz, czy warto.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2023, 18:39:48 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #376 dnia: 21 Czerwiec 2023, 19:20:56 »
Jeżeli palenie kawy idzie im jak portret córki Picasso to bo ja wiem...

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #377 dnia: 21 Czerwiec 2023, 20:47:25 »
Rzeczywiście wpis do CEIDG jest z marca 2023 i mamy 50-50, że jest to totalny badziew dyletanta lub super dobra rzecz - zwykle jak kompetentna firma rozpoczyna działalność to się na początek bardzo stara. Cudów bym się jednak nie spodziewał, ale może kupię coś na próbę.
Jedynie co mnie zastanawia to;
- w opisie palarnia "kawy specialty", a w żadnym opisie nie ma podanej oceny;
- cena wszystkich kaw jest (prawie) identyczna.
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2023, 20:56:26 wysłana przez ikpara »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #378 dnia: 22 Czerwiec 2023, 13:55:26 »
Od ponad roku kupuje regularnie po kilka kg kawy miesięcznie do pracy. Są to kawy za 50-60 zł kg, z kilku różnych palarni. Do kawy typu speciality im brakuje sporo. Wszystko co kupuję jest palone na jedno kopyto, brak powtarzalności, oryginalności czy większej różnicy pomiędzy palarniami. Nie sposób powiedzieć, co jest czym. Ot zwykła kawa do wypicia w pracy z automatu. Ale i tak są o półkę wyżej niż kawy sklepowe typu Mk czy Jacobs.
A reszta współpracowników, nie tak wybredna jak ja jest w pełni zadowolona, że ma świeża dobrą kawę z polskich palarni

Offline mariuszdbki Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: alternatywy4+, Nivona 790, maszynka do popcornu + artisan
  • Młynek: Nivona CG 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #379 dnia: 22 Czerwiec 2023, 14:35:29 »
Tak na oko ta palarnia, o której piszecie sprzedaje też przez allegro tylko pod inną marką: https://allegro.pl/uzytkownik/YankeeCaffee_pl
Patrząc na recenzje i zdjęcia niektórych kaw to raczej nic dobrego. Z drugiej strony ilość zadowolonych klientów duża choć nie sądzę, że to użytkownicy tego forum ;)

Przy okazji dorzucę 3 grosze do tego wątku. Naprawdę niełatwo kupić w detalu surową arabikę w cenie mniejszej niż 50 zł/kg więc raczej nie spodziewałbym się rewelacji po większości kaw palonych dostępnych w tak niskich cenach.

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #380 dnia: 22 Czerwiec 2023, 15:15:33 »
Ja nie znalazłem niczego wprost jeśli chodzi o związki Eight Cafe i Yankee Caffee - sam Gorzów Wlp. może być jakąś wskazówką, ale nie jestem przekonany. Faktycznie ostatnio kupiona kawa za ok 50pln/kg (z innej palarni), niby 82pkt sca wypadła dość blado, ocena 3-/5 i to chyba raczej przez jakość ziarna, bo palenie wyglądało na całkiem poprawne. A o Yankee raczej nie czytałem skrajnych opinii (nie próbowałem) - ot taki rynkowy średniak.

Offline mariuszdbki Mężczyzna

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: alternatywy4+, Nivona 790, maszynka do popcornu + artisan
  • Młynek: Nivona CG 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #381 dnia: 22 Czerwiec 2023, 15:24:01 »
Ja nie znalazłem niczego wprost jeśli chodzi o związki Eight Cafe i Yankee Caffee
W sumie to tylko moje podejrzenie patrząc na opisy kaw, grafiki na torebkach, zdjęcia, itp. Chyba, że zatrudniają tą samą osobę do marketingu swoich produktów ;)

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #382 dnia: 22 Czerwiec 2023, 15:51:03 »
na zdjęciach użytkowników na allegro widać te same etykiety i te same logo, ośmiornica z kwiatkiem na głowie? 8) To że narzekają ludzie na przepalone, to bym się spodziewał, dużych ilości połamanych ziaren, no w tej cenie też, nierówne palenie już daje podejrzenia jak przykładają się do niego, może mieszają ziarna ale przy starszym zielonym ziarnie to też podobno nie jest jakoś bardzo zaskakujące. Za to słabe jest, że ludzie wyciągali spory kamyk czy patyczki.

Mnie zastanawia najbardziej ilość różnych ziaren, 17 rodzajów próbek, na allegro chyba ponad 20, no i to, że nie ma np kilku etiopi tylko każda z innego kraju a boliwia i zambia jakoś super popularne nie są, podejście palarni zaczynających na rynku zazwyczaj jest przeciwne :kawa:

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #383 dnia: 22 Czerwiec 2023, 16:54:09 »
Twardych dowodów nie ma, jednak patrząc na obu sprzedawców na allegro to podobieństwo ofert jest b. duże, niby tekst inny, ale styl wypowiedzi identyczny, to samo zdjęcia - niby inne, ale jestem pewien, że to ten sam fotograf. Czyli chyba sobie odpuścimy. Pijemy za mało kawy, żeby odmawiać sobie większej przyjemności, tzn. lepszej kawy.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #384 dnia: 22 Czerwiec 2023, 17:48:18 »
Pijemy za mało kawy, żeby odmawiać sobie większej przyjemności, tzn. lepszej kawy.
Słusznie.
》tertium non datur《

Offline yskierka

  • Wiadomości: 2
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #385 dnia: 31 Lipiec 2023, 08:53:56 »
za jakosc trzeba zaplacic, zwlaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to praktycznie wszystko jest mega drogie

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #386 dnia: 07 Sierpień 2023, 13:44:14 »
No i trafiłem... za niecałe 60pln/kg Boliwia z BlueOrca - kupiona "do biura", a zostaje w domu. Lekka, bardzo łagodna kawa i ma moim zdaniem w espresso  idealną równowagę bardzo przyjemnej kwasowości (pomarańcze ? - jak w opisie) z lekką goryczką - rzadko spotykana harmonia. Kawa zdecydowanie lekka, dla wielbicieli mocnych kaw nie będzie dobra. Zaskoczenie tym większe, że same ziarna nie są specjalnie "urodziwe".
Na spróbowane:
- espresso dla mnie optymalne ratio 15/40g w ok. 20s;
- w mlecznych słabiej - zbyt łagodna i nawet mleko ją "przytłacza".
Jutro pora na french press i dripper.
I mimo "średniej reputacji"  palarni ja to polecam, może nie jako kawę wybitną, ale zdecydowanie dobrą.
Po iluś tam niepowodzeniach to to jest całkiem dobry strzał.

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #387 dnia: 07 Sierpień 2023, 13:57:37 »
No i trafiłem... za niecałe 60pln/kg Boliwia z BlueOrca - kupiona "do biura", a zostaje w domu
Jestem ciekaw,z jakiego ziarna korzystałeś wcześniej, że Ci BlueOrca zasmakowała? :)

Offline ikpara

  • Wiadomości: 176
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #388 dnia: 07 Sierpień 2023, 14:38:25 »
ze stałych to teraz chyba najczęściej  pijemy Euro Cafe i Single Origin. A poza tym jak każdy: różne próby raz lepiej, raz gorzej, ale inni w tych rejonach cenowych są notowani poniżej tych dwóch pierwszych. JAK NAPISAŁEM -nie jest to super hiper i mniam mniam, ale po prostu dobra, tania kawa i przy podejmowaniu gościa w biurze wstydu nie będzie, a i samemu wypijemy bez obrzydzenia. Ta Boliwia z BluOrca w tej cenie wyróżnia się na tle innych producentów kaw - czym również jestem zaskoczony. Chodzi o kawę "roboczą", a nie degustacyjną w rozsądnej cenie i ta po iluś próbach z różnymi kawami jest zdecydowanie dobra.
BTW A tobie ta Boliwia nie podeszła?
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpień 2023, 15:10:50 wysłana przez ikpara »

Offline Adrian_

  • Wiadomości: 11
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #389 dnia: 09 Sierpień 2023, 17:46:31 »
Polecicie jakąś palarnie kawy tak do 50zł/1kg i z opcją zmielenia? smak to byle smaczniej niż mk cafe/jacobs. Możecie pomóc?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi