Autor Wątek: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!  (Przeczytany 9096 razy)

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1088
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Lipiec 2019, 00:11:54 »
Ale autor tego postu nadal nie podal w jaki sposob parzyl ta kawę?

Ja tę kawę właśnie piję i mi bardzo odpowiada jej zdecydowany charakter. Włoskie poranne espresso.
Weźmy pod uwagę sprzęt jakim dysponuje autor tego postu. Nie można wymagać od tego sprzętu zbyt wiele.
Nazywanie robusty "syfem" świadczy o małej jeszcze wiedzy.
Co do ogólnego smaku kawy w filiżance wnosi robusta, najlepiej może wypowiedzieć się Antonio.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2019, 00:19:57 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Lipiec 2019, 19:55:02 »
producent nie ma zamiaru poinformować klienta na opakowaniu produktu o składzie gatunkowym kawy.
Napiszę raz jeszcze, tym razem wprost: widziały gały co brały.

W Twoich opisach sytuacji jest sporo błędów w założeniach, natomiast opis na opakowaniu jest jak najbardziej adekwatny do zawartości. Jeśli ktoś Cię oszukał w tej sytuacji, to byłeś to Ty sam.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Lipiec 2019, 21:03:35 »
Przeczytałem wątek i mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony jestem zaskoczony nalotem na konkretny gatunek kawy i dziwnym posunięciem kolegi, który jednak kupił tę kawę, a z drugiej strony jest ten diabełek, który zawsze ma coś dziwnego do powiedzenia. No i diabełek zadał pytanie. Czy po tym poście ganiącym jakość tej konkretnie kawy nie znajdą się ludzie, którzy kupią tę kawę, choćby po to żeby sprawdzić ten smak? Mój diabełek podpowiada mi również, że być może mamy do czynienia z nowym rodzajem reklamy, reklamy NEGATYWNEJ. Pewnie diabełek się myli, ale...
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Latton

  • Gość
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Lipiec 2019, 21:35:35 »
Mój diabełek podpowiada mi również, że być może mamy do czynienia z nowym rodzajem reklamy, reklamy NEGATYWNEJ.

Tego bym nie przewidział w najgorszym koszmarze :) Po którychś tam  zkolei postach zmieniłem nagle ton co do tej kawy weryfikując nieco moje "mało isę znam". Chciałem jeszcze coś napisać o tej kawie.
Ale po czymś takim... po takiej sugestii  każda nawet lekko przychylna opinia, czytać zmiana opinii na "+" mogłaby dla kogoś być potwierdzeniem tego co Jeżyk napisał. I szczerze aż się wzdrygnąłem.
Prosze mi wierzyć ja do takich machinacji nie jestem zdolny, chyba że założyć że właśnie odkrywam takie zdolności ;-).

No nic ale napisze to co napisać chciałem a są takie pytania, więc nie praktykowałem w robieniu espresso tę kawę przyrządzam z mlekiem jak każdą inną.
Dopiero teraz z forum dowiedziałem się o paleniu kawy i mieszankach pod espresso do niedawna uważałem że to tylko nazwa na opakowaniu.
Jeżyk
Trzeba też przyjać uczciwie, że zrugałem tutaj jeden produkt tej marki, nie próbując od nich nic poza tym.czarodziej
Tytuł wątku zatem wprowadza błąd.

To jest bardzo ciekawe co Jeżyk napisał sugerując reklamę ... ja nie cierpię reklamy  i lepiej żeby tego nie czytał jakiś telewizyjny propagandzista bo wtedy już po nas ;-)
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec 2019, 21:38:57 wysłana przez Latton »

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Lipiec 2019, 22:00:40 »
Dopiero teraz z forum dowiedziałem się o paleniu kawy i mieszankach pod espresso do niedawna uważałem że to tylko nazwa na opakowaniu.

To proponuje klik na stronę główną i tam jest poradnik, rownież jest wstepna informacja o espresso. Bo widzialem w  ktoryms  poście pytasz sie ile ml to poprawne  espresso. Jest rowniez watek,  a moze  nawet kilka, tu masz jeden z nich https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=844.0
Szczerze powiem, że jesteś odważny, aby tak odrazu się porywać na wystawianie opinii kawom. Poczytaj sobie jak to robią inni, wtedy ta informacja bedzie pomocna, a poki co to tylko lanie wody.
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Lipiec 2019, 22:09:05 »
Przeczytałem cały temat i nie chcę wyciągać pochopnych wniosków więc dopytam raz jeszcze jak tą kawę przygotowujesz?
Bo odpowiedź:
tę kawę przyrządzam z mlekiem jak każdą inną
nie nie mówi.
1. Czy w ogóle grzejesz ekspres?
2. Czy mierzysz za każdym razem ile kawy sypiesz do sitka i ile kawy uzyskujesz w zadanym czasie?
3. Czy mleko wlewasz zimne czy spienione?

Takich pytań jest więcej, ale jak nie dowiemy się jaki proces przechodzi kawa to ciężko określić czy to wina kawy czy tego kto ją parzy.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Lipiec 2019, 22:37:42 »
Tego bym nie przewidział w najgorszym koszmarze
Jak mało wiemy o indoktrynacji. Kawy tej nie kupię z prostego powodu, kupuję inną w palarni i tamta mi smakuje. Musisz jednak przyznać, że ganiąc jakiś produkt i kupując go, to niecodzienne zachowanie. Ktoś powiedział, że kawę można przyrządzić we wszystkim. Bądź uprzejmy opisać swój sposób przyrządzania owej tytułowej kawy, a koledzy bardziej obyci z tym konkretnym produktem naprowadzą Cię na właściwe tory. Musisz też zdać sobie sprawę, że ziarno to tylko jeden z elementów, które decydują o tym co znajdzie się na języku. Odpowiedni sposób mielenia, przygotowania urządzenia do zaparzenia (specjalnie nie piszę o ekspresie, bo sam rozumiesz że DL i Krups to nie jest zestaw najwyższych lotów) wreszcie takie drobiazgi jak temperatura, doza, siła ubicia, czas, uzysk i co tam jeszcze, mają kolosalne znaczenie. Koledzy parokrotnie sugerowali, żebyś opisał sposób przygotowania espresso, więc uczyń zadość ich prośbom. Ostatnie zdanie będzie truizmem. Smak to najbardziej subiektywny zmysł człowieka.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1088
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Lipiec 2019, 23:27:09 »
Tego bym nie przewidział w najgorszym koszmarze
Jak mało wiemy o indoktrynacji. Kawy tej nie kupię z prostego powodu, kupuję inną w palarni i tamta mi smakuje. Musisz jednak przyznać, że ganiąc jakiś produkt i kupując go, to niecodzienne zachowanie. Ktoś powiedział, że kawę można przyrządzić we wszystkim. Bądź uprzejmy opisać swój sposób przyrządzania owej tytułowej kawy, a koledzy bardziej obyci z tym konkretnym produktem naprowadzą Cię na właściwe tory. Musisz też zdać sobie sprawę, że ziarno to tylko jeden z elementów, które decydują o tym co znajdzie się na języku. Odpowiedni sposób mielenia, przygotowania urządzenia do zaparzenia (specjalnie nie piszę o ekspresie, bo sam rozumiesz że DL i Krups to nie jest zestaw najwyższych lotów) wreszcie takie drobiazgi jak temperatura, doza, siła ubicia, czas, uzysk i co tam jeszcze, mają kolosalne znaczenie. Koledzy parokrotnie sugerowali, żebyś opisał sposób przygotowania espresso, więc uczyń zadość ich prośbom. Ostatnie zdanie będzie truizmem. Smak to najbardziej subiektywny zmysł człowieka.


W punkt :)

Jutro otwieram Saquellę Napoli, łagodniejszą w smaku, śrerdnio paloną, również typowo "Włoską" mieszankę. Latton, skoro Grand Crema nie smakowała  polecam Napoli.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Lipiec 2019, 06:39:28 »
Singolo espresso reaktywacja.

Latton

  • Gość
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #39 dnia: 04 Lipiec 2019, 23:50:18 »
1. Czy w ogóle grzejesz ekspres?
2. Czy mierzysz za każdym razem ile kawy sypiesz do sitka i ile kawy uzyskujesz w zadanym czasie?
3. Czy mleko wlewasz zimne czy spienione?
takiej samej
Takich pytań jest więcej, ale jak nie dowiemy się jaki proces przechodzi kawa to ciężko określić czy to wina kawy czy tego kto ją parzy.

Kawę przygotowuję z podwójnego espresso -/+ 13/14gr taką wagę daje mi łyżka w wersji pro, nie fabryczny plastik, pochodząca z innego zestawu o poj, 30 ml.
Do takiego espresso to jest -/+ 123/125ml czarnej kawy. Za każdym razem wypływa tyle samo bo mam tą ilośc ustawioną. Potem dodaję mleko w ilości 120/140ml.
Do mleka nie używam pojemnika tylko sam spieniam w ekspresie.
Kawę mielę raz na kilka dni i tak zmieloną kawę trzymam w lodówce. Resztę ziarenek trzymam w zamnrażarce. Kawę mielę byle czym, jednak mielenie określiłem raczej prawidłowo,
tzn, kawa nie wypływa ani za szybko ani za wolno.
Mielę jak mówię zawsze tak samo zatem czas wypływu jest raczej zawsze tak samo długi. Od niedawna podgrzewam szklanki wcześniej tego nie robiłem.
takiej samej. No nie wiem co jeszcze może być wazne?

Poza tym ta kawa nie jest zła z czasem mi to przyszło. Zła nie jest jednak znam lepsze.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec 2019, 23:57:58 wysłana przez Latton »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2202
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Lipiec 2019, 07:24:48 »
Po prostu poradnik „jak nie robić kawy” 😂
Autentycznie - wszystko źle robisz, to aż wyglada na żart
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Lipiec 2019, 07:28:50 »
To od początku:

Kawę przygotowuję z podwójnego espresso -/+ 13/14gr

13-14 groszy? Ile to gram [g]?

espresso to jest -/+ 123/125ml
To nie jest espresso - z tej ilości powinno być około 30g.

Kawę mielę raz na kilka dni i tak zmieloną kawę trzymam w lodówce.

Jaja sobie robisz? Mielona rano po południu już traci aromat.

Resztę ziarenek trzymam w zamnrażarce.

I zamnażają się?

Kawę mielę byle czym, jednak mielenie określiłem raczej prawidłowo

To byle czym czy prawidłowo? Bo to się wyklucza wzajemnie.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Lipiec 2019, 08:14:20 »
Najlepszy post, jaki ostatnio się pojawił na forum..  :smiech:
@Latton przeczytaj stronę główną forum, siewcu opisał bardzo przystępnie co i jak. Zerknij na YouTube jak się robi espresso. Wtedy zastanów się jeszcze raz, jakie pytania należy zadać. Bo jak piszesz, że robisz ponad 120ml naparu z kilkunastu gram kawy, to robisz coś źle...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Lipiec 2019, 10:33:52 »
Delonghi EC860.M

Ale nie byle jaki YT, bo niepoprawnych filmików jest przerażająca większość.

Np ten będzie ok:



Gdyby w filmiku była informacja, że warto zważyć namieloną kawę i tą zaparzoną i stosunek pierwszej do drugiej ma być 1:2 w gramach i to wszystko ma się zmieścić w tych 25 s +/- 5s to byłby idealny filmik instruktażowy.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Lipiec 2019, 11:09:53 »
Gdyby w filmiku była informacja, że warto zważyć namieloną kawę i tą zaparzoną i stosunek pierwszej do drugiej ma być 1:2 w gramach i to wszystko ma się zmieścić w tych 25 s +/- 5s to byłby idealny filmik instruktażowy.

Weź pod uwagę, że to film sprzed kilku lat. A w tym czasie, w podejściu do espresso, wiele się zmieniło.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi