Autor Wątek: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!  (Przeczytany 9090 razy)

Latton

  • Gość
SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« dnia: 27 Czerwiec 2019, 17:56:18 »
Na wstępie powiem, że nie łatwo daję się oszukać przez marketingowe zagrywki producentów.
To jest wyjątek że tak się stało i zaraz dowiecie się o co chodzi.

SAQUELLA  Gran Crema - proszę nie kupujcie tej kawy!

Zawsze przed zakupem doszukuję się składu -% wsadzonej do opakowania kawy. Przeważnie taka informacja znajduje się na każdym opakowaniu.
I jeśli czytam arabica 100% wtedy kupuję. Tutaj nie ma nic. Już przy pierwszej zrobionej kawie stwierdziłem, że tego się nie da pić.
W najleposzym przypadku jest to dla kogoś kto się na smaku dobrej kawy nie zna.

No więc mało że na opakowaniu nie ma nic, to Informacja na sklepie również zawiera treść kłamliwą:

>>>Sorry, you are not allowed to post external links. <<<

I jest tam taka informacja:

Cytuj (zaznaczone)
Mieszanka stworzona z najlepszej brazylijskiej kawy - arabiki pochodzącej z regionu Santos - do której dodano wybrane kawy z Indii i Afryki Środkowej. Taka kompozycja w połączeniu z charakterystycznym dla marki Saquella sposobem palenia ziaren daje... itd. itd.

No więc jestem przy specyfikacji na sklepie i dalej nie wiem nic o składzie tej kawy. Tylko marketingowe pierdu piedru.

W mojej ocenie jest to mieszanka Arabiki z Robustą w stosunku 70% Arabiki do 30% Robusty. A możliwe że jeszcze gorzej na niekorzyść w składzie tej pierwszej jakościowo i smakowo lepszej.
Ale oczywiście nie ma informacji bo klient to z założenia będzie głupek.

Więc konkludując

Ja rozumiem, kwestie obniżania kosztów to są cały czas dylematy producentów, w sytuacji drożejącerj kawy na rynku szczególnie.
Ale niech to będzie do jasnej  jak na przykładzie marki Mauro ma ona w swojej serii różne produkty ale informacja o Robuście 30%
w składzie się tam do jasnej znajduje. I nie będzie wtedy żadnej pretensji. A jeszcze może się okazać że ta mieszanka smakuje.

Niestey tutaj nie smakuje, wszystkich smakoszy i poszukiwaczy swojej kawy przestrzegam przed takimi praktykami.
Pozdrawiam.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwiec 2019, 18:51:50 »
Nie bardzo rozumiem po co ten wpis? Po samym opisie można wnioskować, że nic nie można wywnioskować, a mimo to zakupiłeś, a teraz masz żal i rozlewasz go publicznie? :mhh:

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Czerwiec 2019, 20:50:38 »
Poza tym to gdzieś jest robusta nie skreśla ziarenek. Spalone, zwietrzałe, że śmieciami i pewnie jeszcze kilka ale że jest robusta to nie znaczy że nic smacznego nie da się zaparzyć.

Offline Dominikkuchniak

  • Wiadomości: 69
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Czerwiec 2019, 22:05:43 »
A jak ta kawe przygotowales?

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Czerwiec 2019, 22:09:47 »
To, że ma robustę, to nic zlego. Zaczynalem od wloskich kaw gdzie byla robusta. Ale wtedy kompletnie nie mialem pojecia o prawidlowym espresso. Nie mialem ani wagi, ani stopera, ani robilem flusha (bo nie wiedzialem) i ta kawa mi smakowala. A zresztą co tam gadać Lady Pank, pryta, zapiekanka i życie było piękne.
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Czerwiec 2019, 22:29:28 »
Szczerze czytajac taki opis nie siegnal bym po nia wiec troche mnie nie dziwi ten smak i ta jakosc. To jak kawa marketowa, zadnych informacji, szczegolow, jesli to juz po opisie mozna stwierdzic to po co kupować? Tak czy tak ja na pewno takiej nie nabede. Nie powiem, moze komus smakowac.. :) tak jak mowia poprzednicy mozna wypic dobre espresso z robusta wiec nie ma co skreslac jej i mieszac z blotem:)

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Czerwiec 2019, 22:34:03 »
I jeśli czytam arabica 100% wtedy kupuję. Tutaj nie ma nic.

Dlaczego więc kupiłeś?
Poza tym jest informacja, że zawiera kawę z Indii więc można zakładać, że to robusta. Kolejna sprawa, skoro nie ma składu to można zakładać, że zawiera sporo robusty. Ja osobiście lubię mieszanki z robustą. Jak przygotowywałeś?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Czerwiec 2019, 23:17:01 »
Poza tym jest informacja, że zawiera kawę z Indii więc można zakładać, że to robusta.

Nigdy nie spotkałeś indyjskiej arabiki?

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Czerwiec 2019, 23:20:57 »
Spotkałem. Aczkolwiek jeśli na opakowaniu brak szczegółów to najprawdopodobniej jest to robusta. Przynajmniej ja mam takie doświadczenia.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1087
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Czerwiec 2019, 23:21:52 »
Siejesz panikę zupełnie niepotrzebnie, właśnie dziś otrzymałem dwa opakowania kawy Saquella Gran Crema i Napoli.
Obie to mieszanki z robustą. Zanim je zamówiłem, wcześniej miałem okazję wypić kilka filiżanek espresso będąc we Włoszech jak i w moim mieście w jednej z Włoskich restauracji. Napoili to na pierwszy rzut oka mieszanka 80/20 a Gran Crema 70/30. Pierewsza średnio palona druga ciemniej ale nie fireroast. Napoli pierwsza Włoska klasa, Espresso pełne smaku czekolady, karmelu i orzechów, przyjemna goryczka. Crema konkretna w pięknym orzechowym kolorze. Przyjemny posmak. Gran Crema daje solidnego "kopa" jest bardzo konkretna. Takie kawy lubię najbardziej, właśnie "klasyczne" mieszanki. Nie koniecznie 100% arabika. Morze to Twój ekspres Delonghi EC860.M nie daje możliwości wydobycia z kawy to co w niej dobre. Wszak to tylko Delonghi. Albo małe doświadczenie. Jest jeszcze powiedzenie: widziały gały co brały, jak Ci nie smakuje to kup inną.
Bez urazy, pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2019, 23:48:01 wysłana przez MacJaro »
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Latton

  • Gość
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Czerwiec 2019, 23:40:10 »
A jak ta kawe przygotowales?


Tak samo jak kawę z "popularnego supermarketu" i kawa z marketu  smakuje lepiej. Mam jedną stałą kawę uznaną za dobrą, w zasadzie mam takie dwie ale tę drugą ze względu na cenę używam rzadziej.
I taką/kie codziennie przyrządzam + co jakiś czas dochodzi paczka testowa jak ta. Paczka testowa pochodzi z okazji celem aby zawsze zmieścić się w cenie 50 zł za kg z wyjątkami 60 zł jeśli spodoba mi się wyjątkowo marka
albo coś innego.


Poza tym to gdzieś jest robusta nie skreśla ziarenek.

To, że ma robustę, to nic zlego. Zaczynalem od wloskich kaw gdzie byla robusta. Ale wtedy kompletnie nie mialem pojecia o prawidlowym espresso.

ak jak mowia poprzednicy mozna wypic dobre espresso z robusta wiec nie ma co skreslac jej i mieszac z blotem:)

Oczywiście, że można wypić dobrą kawę w robustą.  Kto powiedział że nie? Polecam jedną z tych dużych paczek MKCafe z robustą (w tej chwili nie podam knazwy), kupiłem bo była zniżka i mi smakowała.
Ale nie ta!

P.S.

Najbardziej nie rozumiem jednak tego użytkownika który nie zrozumiał mojego tematu.
Będę się nad tym chyba długo zastanawiał, no chyba że on sam mi w tym pomoże?
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2019, 23:42:23 wysłana przez Latton »

Online Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Czerwiec 2019, 23:45:51 »
Naprawdę nie rozumiesz tego, co @donkiszot napisał?
Chciałeś kupić tanią kawę? Kupiłeś tanią kawę i tyle. Skąd takie zdziwienie? Nie od dziś wiemy, że różnie bywa z włoską kawą...
« Ostatnia zmiana: 27 Czerwiec 2019, 23:49:08 wysłana przez Antonio »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Czerwiec 2019, 16:12:52 »
No taka nie do końca tania bo łapie się prawie już na dolne oferty z małych palarni.
Z jednej strony nie neguję tego że SAQUELLA  Gran Crema może być złą kawą. Ale z drugiej strony skoro piszesz że MkCafe z półki ci smakuje to jestem lekko zagubiony. Kilka razy kupiłem przy zagapieniu się z zamówieniem i zawsze to był żużel mniej lub bardziej zwietrzały.Wiec na podstawie tego był bym w stanie nawet wysnuć wniosek że lepsze kawy Ci nie smakują bo masz zaszyty wzorzec na "polski" spalony i zwietrzały standard. Osobiście dla mnie z pułkowników czy to 100% Arabica czy mixy, wszystko równie okropne/spalone.

Z drugiej strony nie neguję całkowicie samej "marki". Raczę się właśnie MkCafe Fresh INDONESIA MANDHELING. Ostatnio u znajomego który nagminnie kupuje różne ziarenka z Fresha, mimo mojego sceptycyzmu kilku spróbowałem i te wpadły mi nawet w podniebienie że sam kupiłem wyprawkę. Pozostałe szału nie robiły ale też wylewać do zlewu ich nie trzeba było. Ale Fresh to w teorii inna pula w MkCafe

Latton

  • Gość
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Czerwiec 2019, 16:54:36 »
Ale z drugiej strony skoro piszesz że MkCafe z półki ci smakuje to jestem lekko zagubiony.

To było dwa lata temu. Dzisiaj mam więcej doświadczenia i więcej wypróbowanych kaw za mną.
Jakbym dzisiaj łyknął zalewajkę Tchibo Family to bym chyba zwymiotował na miejscu i  od razu boli mnie głowa.
A tę kawę porównywałem z marką "supermatket" i oczywiście ziarnistą przeze mnie mieloną i naprawdę ta S... wychodzi słabo.
Robusty już więcej nie będę pił bo to syf jest.
Została mi jeszcze jedna paczka chciałem ją podarować rodzinie ale z czystym sumieniem nie zrobiłem tego.
Jakby ktoś chciał przystać na takie coś jak podesłanie mu próbki tej kawy to nie ma sprawy
to już wtedy szczegóły na PW.
« Ostatnia zmiana: 28 Czerwiec 2019, 17:02:42 wysłana przez Latton »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: SAQUELLA - proszę nie kupujcie tej kawy!
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Czerwiec 2019, 17:04:26 »
Oczywiście, że można wypić dobrą kawę w robustą.  Kto powiedział że nie?

Chyba ten gościu:

jeśli czytam arabica 100% wtedy kupuję.

;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi