Autor Wątek: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?  (Przeczytany 3051 razy)

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« dnia: 05 Kwiecień 2017, 23:21:30 »
Nie chce mi się wertować wszystkich wątków więc zapytam wprost, czy są dostępne (i jakie konkretnie) alternatywne (nie od Ascaso) sitka pojedyncze i podwójne do tego ekspresu ? Oczywiście o wymiarach takich, które nie spowodują defektów uszczelki (identyczny rant) czy nietrzymania ciśnienia w kolbie.

Druga sprawa - w zestawie mam m.in. zablokowane podwójne sitko - w którym miejscu mam użyć dremela, aby to sitko odblokować tzn. usunąć tą druga metalową warstwę ? Chciałbym na nim poeksperymentować, bo obawiam się że to zwykłe mogę uszkodzić.
Chodzi o to konkretnie:


Pewnie ktoś zapyta po co mi to ? Otóż mam pewien przemiał (nie kawowy) który prócz drobinek zawiera również pył. - a ten w zwykłym (lub tym zablokowanym) sitku w czasie ekstrakcji blokuje przepływ naparu tzn. najpierw leci szybko (jak ubiję to w ogóle nie leci lub muszę dać zdecydowanie mniej) a potem, po napęcznieniu już tylko kapie. Nie chce się pozbywać tego pyłu (np. odsiewając go) bo znacznie może to zmienić oczekiwane właściwości samego naparu. Może ktoś ma jakieś pomysły jak temu zaradzić ?
Zastanawiam się nad umieszczeniem krążka z fizeliny (takiej jak np. używana jest w saszetkach do kawy lub herbaty) który być może zatrzyma przenikanie najmniejszych drobinek i blokowania otworków sitka - czy to właściwy pomysł ?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2017, 23:42:41 »
Właściwym pomysłem jest kupić porządny młynek i nie kombinować jak koń pod górę.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2017, 23:56:51 »
Ale po co mam kupować młynek jak go już mam ?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Kwiecień 2017, 07:57:24 »
w którym miejscu mam użyć dremela, aby to sitko odblokować tzn. usunąć tą druga metalową warstwę ?
Zmierz jaka jest odległość między warstwami blaszki w dnie tego sitka. Suwmiarką zmierz wysokość całkowitą a następnie głębokość wewnątrz. Różnica pokaże Ci na ile możesz sobie pozwolić przy cięciu. Będzie to prawdopodobnie około 1-2mm. Ciąć należy od spodu. Najbezpieczniej będzie zeszlifować na brzegach dna. Jeśli masz dokładnie takie jak na zdjęciu, może być dodatkowo zgrzane w 3 punktach. Gdybyś pokazał zdjęcie wewnątrz, było by łatwiej coś o tym powiedzieć.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Kwiecień 2017, 08:10:09 »
Otóż mam pewien przemiał (nie kawowy)
To co Ty chcesz tym ekspresem zaparzać- ziółka ? Jak potrzebujesz dodatkowych sitek to bez problemu są do kupienia u Janusza, więc nie rozumiem jaki jest sens kupowania innych, które mogą nie pasować.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Kwiecień 2017, 08:26:47 »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Kwiecień 2017, 08:30:13 »
co Ty chcesz tym ekspresem zaparzać
Może nie wnikajmy zbyt głęboko bo będzie współudział... Im więcej wiesz tym dłużej będziesz przesłuchiwany. ;)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Kwiecień 2017, 08:36:34 »
Zastanawiam się nad umieszczeniem krążka z fizeliny
Filtr od aero spróbuj

Offline color1

  • Wiadomości: 175
  • Ekspres: Rocket Type V
  • Młynek: Rocket Fausto, i-1 mini (jeszcze)
Odp: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Kwiecień 2017, 12:25:41 »
Filtr od aero spróbuj

O tak, to jest myśl ;)

A co do ziółek..., nie, nic zdrożnego ;)
Przywiozłem sobie zapas red espresso i chcę z nim poeksperymentować, ale nie jest to ten produkt, który jest dostępny na rynku tylko jest to dedykowana mieszanka produkowana na zamówienie kilku/dziesięciu? kawiarni w CPT. Przemiał stanowi połączenie rooibosa i honeybush, ma niejednorodną strukturę i zawiera sporo pyłku, który przypuszczam że stanowi istotę smaku i aromatu ekstraktu. Wprawdzie są dostępne dedykowane sitka 57mm pod red espresso, ale nie wiem czy będzie pasować do mojej kolby (i na jak długo), a ponieważ nie używam mielonki to przyszło mi do głowy aby przerobić zablokowane sitko i na nim eksperymentować.

A jeszcze zapytam, czy materiał filtra do aero to jest ten sam co do dripa ?
« Ostatnia zmiana: 06 Kwiecień 2017, 13:55:35 wysłana przez color1 »

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Alternatywne sitko do Ascaso (Dream) ?
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Kwiecień 2017, 14:05:15 »
Materiał jest taki sam, czyli papier-ale mają inną grubość. Zależy do jakich porównać, ale do aero są generalnie cieńsze. Do dripów są różne rodzaje w tym wątku była dyskusja. Do tego są brązowe- niebielone. Można jeszcze wycinać kółeczka z chemeksowych.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi