Autor Wątek: Odkamienianie Bezzera Magica S PID (z HX-em)  (Przeczytany 2257 razy)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odkamienianie Bezzera Magica S PID (z HX-em)
« dnia: 28 Marzec 2017, 23:44:00 »
Od czerwca 2016 r. mam ekspres Bezzera Magica S PID (z HX-em). Producent nie zaleca odkamieniania. Ani razu go nie odkamieniałem. Co prawda używałem początkowo wody po filtrze, a obecnie Żywiec Zdrój, ale nie wiem czy czasem nie powinienem go jednak odkamienić. Ale trochę boję się zrobić to samemu. Nie chcę zepsuć uszczelek czy pompy. Czy próbować samemu czy też oddać na przegląd i odkamienianie do serwisu ?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Odkamienianie Bezzera Magica S PID (z HX-em)
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Marzec 2017, 12:57:58 »
Samemu to żadna sztuka i małe szanse że coś się zepsuje.

O odkamienianiu na kilka sposobów masz wątki na forum jak i filmy w sieci. Generalnie to pamiętać trzeba chyba tylko o jednym, no może o dwóch sprawach. Oszczędzaj pompę, minuta pracy i przerwa. No i dobrze nie przesadzić z temperaturą podczas odkamieniania. Można grzałkę odpiąć, tak żeby nie gotować roztworu.
LMWDP #469

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Odkamienianie Bezzera Magica S PID (z HX-em)
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Marzec 2017, 13:57:59 »
Bojler najlepiej mieć pełny na wodzie zdemineralizowanej (teraz, bo i tak tam masz trochę kamienia).
Nie używać kranów do gorącej wody, tylko pary.
Raz na parę miesięcy możesz wymienić wodę na nową.

A za to grupę odkamieniasz w miarę prosto, kwasek cytrynowy w zbiorniku (uważaj by nie włączyć dopełniania, czyli grzejesz na dobrej wodzie, potem zmieniasz).
I z ślepym sitkiem możesz odkamieniać, ten proces wykonuj cyklicznie np. raz na miesiąc.

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Odkamienianie Bezzera Magica S PID (z HX-em)
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwiec 2019, 09:15:47 »
No i po 3 latach nic nie odkamieniałem. Temperatura kawy taka, że aż parzy. Ale używam wody Primavera lub Żywiec Zdrój (najbardziej mają zbliżone parametry do wody zalecanej przez INEI) i przefiltrowana jeszcze przez Britę. Producent nie zaleca odkamieniania, tylko serwis. Chyba będę musiał oddać do serwisu w czasie wakacji w celu przeglądu i ewentualnego odkamienienia. Zobaczę jakie będą wyniki po 3 latach. A ekspres używany dużo jak na rodzinę, ok. 15 espresso dziennie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi